Автор Тема: Gnome-power-manager и Openbox  (Прочетена 2729 пъти)

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Gnome-power-manager и Openbox
« -: Dec 07, 2010, 12:06 »
Здравейте колеги,
Проблема ми е този.На всеки 10 минути ми изключва монитора и за да запали трябва да мръдна мишката.Когато върша нещо на компютъра това не е проблем,но седна ли да гледам филм и трябва постоянно да ставам.Машината е Десктоп и затова не ми трябва да спестявам ток.Разтърсих се в GooGle и навсякъде препоръчват да си инсталирам някой power-manager.Аз избрах gnome-power-manager,защото с него съм работил на Gnome и знам каде какво да променя за да спре да се гаси монитора.Инсталирах го,добавих го долу в панела и му направих стартер да се зарежда с пускането на компютъра.Кликнах на Preferences на powermanager-а и промених тези две опции:
1.Put computer to sleep when inactive for: тук избрах Never
2.Put display to sleep when inactive for: тук също избрах Never
и накрая да запаметя промените кликнах на Make Default.На Gnome като чукна Make Default ме питаше за паролата,на Openbox-а не ме попита.Рестартирах да проверя дали нещо се е променило,но пак на десетата минута монитора загасна,а иначе настройките си стоят както ги направих.Къде бъркам или какво мога да направя да не ми гасне монитора?Благодаря.
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Gnome-power-manager и Openbox
« Отговор #1 -: Dec 07, 2010, 15:13 »
Аз съм с KDE-но пробвай да пуснеш настройките под root. Ако пак не става отвори Dolphin и пусни на търсачката да търси конфигурационни файлове и да  редактираш ръчно.
« Последна редакция: Dec 07, 2010, 15:31 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Gnome-power-manager и Openbox
« Отговор #2 -: Dec 07, 2010, 15:43 »
И при мен беше така. Оказа се, че скриинсейвъра беше настроен да се включва на след 10 мин. и задейства черен екран.
Това последното ме заблуждаваше, че е от power-managera.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Gnome-power-manager и Openbox
« Отговор #3 -: Dec 07, 2010, 16:02 »
@zibeltbg Знам къде са файловете.Графичния интерфейс е в /usr/share,а конфигурационните файлове са в /usr/bin.Лошото е че и двата конфигурационни файла са празни и няма какво да редактирам.Имам чуството,че Arch-а ми не знае че съм инсталирал gnome-power-manager или и да знае не му пука  ;) ;D ;D ;D.Това в кръга на майтапа.
@clovenhoof Ако бях с Gnome изобщо нямаше да питам за такъв проблем,защото за всичко си има изведен бутон.При мен скинсейвъри не излизат защото не съм инсталирал.Ето как изглежда при мен powermanager-a.
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Gnome-power-manager и Openbox
« Отговор #4 -: Dec 13, 2010, 12:50 »
Здравейте колеги,
вчера открих решение как да спре да се загася монитора през 10 минути когато гледам филм или не мърдам  мишката.Та вчера си изтеглих един филм да гледам,но това гасене много ме дразнеше и го спрях и реших до като не намеря решение да не го пускам.Доста неща изчетох през Google,но всички предлагаха да се инсталира някакъв power-manager,което това мен не ме устройва,защото вече съм го пробвал и не даде положителен резултат.И накрая налазих WIKI-то на Arch Linux.Доста се порових и в него,но вижте какво открих.
Цитат
Disable DPMS and prevent screen from turning off

Useful when watching movies or slideshows (thanks damir):
Код:
xset -dpms;xset s off
Веднага написах кода в конзолата и всичко се оправи.Догледах си нормално филма и мислех,че съм оправил проблема.Да ама НЕ.След рестарт на компютъра или графичната среда проблема пак се върна.И си викам щом е така ще го добавя в автостарта да се зарежда при стартиране на компютъра и добавих тази команда в /home/$USER/.config/openbox/autostart.sh:
Код:
/bin/sh -c "xset -dpms;xset s off" &
но с това проблема със загасянето си остана.Мислих мислих и накрая си викам как можеш да изключиш нещо което още не е включено.И тогава зададох на тази команда да спи 30 секунди преди да се изпълни,да може да зареди X-а,и след това да убие DPMS.Ето и как изглежда командата:
Код:
(sleep 30s && /bin/sh -c "xset -dpms;xset s off") &
С това моите мъки приключиха,защото гледах един час телевизия без да загасне монитора.Надявам се,че това описание,ще помогне и на други с този проблем.
Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Забива gnome-volume-manager
Настройка на програми
Knopper 3 2303 Последна публикация Nov 27, 2004, 18:42
от Knopper
Power manager
Настройка на програми
Archer 4 2189 Последна публикация Feb 26, 2005, 22:30
от Archer
Gnome File Manager
Настройка на програми
ulrich 0 1604 Последна публикация Mar 01, 2005, 14:45
от ulrich
Gnome Session Manager и КДЕ
Настройки на софтуер
kolche 0 1976 Последна публикация Feb 23, 2006, 12:32
от kolche
xfce4-power-manager спря да работи
Настройка на програми
clovenhoof 2 1570 Последна публикация Oct 20, 2011, 10:10
от clovenhoof