Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 144473 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
"  Но ако се вземе предвид реалната покупателна способност,то Китай е номер 1 в света. " - щото си бил в Китай или четеш техния статистически институт? Щото гледам китайците напъват да емигрират на запад, ама западняците не са се засилили да си счупят краката.

"... По отношение на ползата ни от ЕС,смятам че бихме били по-добре,ако не бяхме влезли,но при положение,че управляващите ни бяха читави...." точно затова трябва да сме в ЕС, щото управляващите ни не струват.

"... че храната е най-евтината стока възможна. Да тя е най-нужната, но добавената и стойност е страшно малка. Няма държава (или поне аз не се сещам), която да е икономически първенец и да има основно износ на храна (дори е обратното). ..." - същото е и с производството, марджинът е най-малък по веригата - затова САЩ не се занимават с производство.

"...Колкото и зли демони да бяха комунягите, което не съм спирал да повтарям, те имаха едно не лошо стопанство. В доста отношения беше водещо. ..." това е според партийната пропаганда. Произвеждахме низкокачествени боклуци (включително ИТ), със скапана база. Имахме и тук-там някоя модерна машина (капиталистическа разбира се) като Фанук ЦПУ-та и ерозийни машини, но те или бездействаха, или правиха матрици за пластмаси на частно или правихме цеви за калашници.

А китайците в момента се нуждаят от Американския пазар повече отколкото американците от китайския.
« Последна редакция: Feb 23, 2019, 01:05 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
« Последна редакция: Feb 23, 2019, 04:08 от remotexx »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
=*=
Рей това с пенсионните фондове е мъ-ъ-ъ-ъничко по-сложно, от колкото си го мислиш. Ако ти е интересно, ще ти го обясня в нарочен коментар. Все пак това ми е специалността от техникума и ми е „въпрос на чест“. Та, ако искаш да разбереш истината, кажи. Ако не: и така е добре. Не е нещо без, което човек да не може да живее. Може си и още как.

Съвсем накратко ще споделя това което зная, то е от преди поне 10-15 години и е доста абстрактно като знание.

Та по спомени нашия пенсионен модел е на база немския, който е създаден и въведен от някой кайзер в Германия още през 19 век.

Сега за самия модел, всеки работещ отделя част/процент от изработеното в пенсионен фонд на лична сметка и това е като някакъв вид по-специфичен спестовен влог.
И за да не се губят парите на хората с инфлацията управлението на фонда (различни обществени и държавни представители участват там) инвестира парите му в нискорискови и донякъде гарантирани инвестиции (вкл. държавни ценни книжа). Предполагам има и застраховка на парите, тук реално не знам.

Така при пенсиониране човек взема/харчи един вид собствените си спестени и инвестирани пари. Те са си негови и никой не може да ги вземе. Не знам дали може преди пенсионирането да ги изтегли, май в някои държави може и това.

По спомени преди девети този фонд в нас е бил доста голям.

Понеже пиша за такива гаранционни фондове си мислех и за здравното осигуряване, моето разбиране е че там сумите са по-малки, тъй като е предвидено (се смята) че човек ще се нуждае от лечение само от време на време а ако потрябва по-скъпо лечение то се покрива от вноските на другите работещи и/или от държавата в пикови моменти.
Тук също имам спомени за юрисдикции където може да не плащаш здравна вноска и основно се прави в началото на работната кариера, когато риска от сериозна болест е минимален с цел събиране на повече средства с някаква цел.
@go_fire:
Ще се радвам да споделиш това което знаеш, благодаря предварително  8)
« Последна редакция: Feb 23, 2019, 09:50 от ray »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3864
    • Профил
"  Но ако се вземе предвид реалната покупателна способност,то Китай е номер 1 в света. " - щото си бил в Китай или четеш техния статистически институт? Щото гледам китайците напъват да емигрират на запад, ама западняците не са се засилили да си счупят краката.

"... По отношение на ползата ни от ЕС,смятам че бихме били по-добре,ако не бяхме влезли,но при положение,че управляващите ни бяха читави...." точно затова трябва да сме в ЕС, щото управляващите ни не струват.

"... че храната е най-евтината стока възможна. Да тя е най-нужната, но добавената и стойност е страшно малка. Няма държава (или поне аз не се сещам), която да е икономически първенец и да има основно износ на храна (дори е обратното). ..." - същото е и с производството, марджинът е най-малък по веригата - затова САЩ не се занимават с производство.

"...Колкото и зли демони да бяха комунягите, което не съм спирал да повтарям, те имаха едно не лошо стопанство. В доста отношения беше водещо. ..." това е според партийната пропаганда. Произвеждахме низкокачествени боклуци (включително ИТ), със скапана база. Имахме и тук-там някоя модерна машина (капиталистическа разбира се) като Фанук ЦПУ-та и ерозийни машини, но те или бездействаха, или правиха матрици за пластмаси на частно или правихме цеви за калашници.

А китайците в момента се нуждаят от Американския пазар повече отколкото американците от китайския.

   А ти бил ли си в Китай ?  ;D

   Колкото и да те дразни това,факт е,че Китай е много по-напред от
САЩистан в някои ключови технологии: например квантови комуникации,
квантови изчисления и т.н.
   В САЩистан се произвежда много по-малко продукция(това и ти го каза),
при една голяма криза хамериканците ще са много по-уязвими,
именно защото се произвежда по-малко ...

Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Здравей Румене,

Няма как да не откликна на молбата ти. Ти си споделял толкова много с нас (включително по професионални теми), че няма, как аз да не споделя нещо свързано с професията ми. Предполагам знаеш, че съм икономист, а не компютърджия. ГНУ/Линукс е домашното ми занимание, не професионалното.

Това дето го обясняваш е точно така в първата си част. Наистина е въведено от баш кайзера. Ние пък почти веднага сме го прикоткали, както и цяла Европа.

Това е важало единствено за държавните служители. И те са били единствените, които са се пенсионирали. Всички останали са разчитали на близките си. С увеличаването на градското население, това е започнало да се превръща в проблем, защото са се късали семейните връзки.

Нещата се променят кардинално с идването на 9.9.44. Осигурителната система е преустроена из основи и започва да важи за всички.

При новата система се трупат през годината вноски от всички, от същите вноски се правят всички текущи плащания. Сиреч днешните баби харчат твоите вноски, а ти ще харчиш на бъдещите трудещи се. Всяка година се занулява. Това важи не само за пенсиите, а за всички осигурителни рискове. Важи и за здравеопазването. Единствената разлика е, че него неотдавна го отделиха в отделен фонд. Този фонд е познат като Национална здравно-осигурителна каса (НЗОК).

След идването на 10.11.89, започна да става ясно, че тази система все по-малко работи. Това е поради застаряване на населението и несигурни доходи. Приложиха се какви ли не хакове. Например собствениците също са принудени да плащат. Това се нарича „самоосигуряващо се лице“. Така буржоазията беше приравнена на пролетариата. Друг хак е, че голяма част от данъците върху заплатите (това наричано „плосък данък“) също се вливат в тези фондове, за да ги допълват.

Недостига в Националния осигурителен институт (НОИ) расте всяка година и вече е повече от сто милиона годишно.

По времето на Стани шеф, решиха да направят още една крачка. Въведоха нещо наречено втори и трети стълб. Това е нищо друго освен старата система. Това е вид спестовен влог. Събираш цял живот по твоя сметка, а когато дойде време, харчиш от тези пари.

Засега разликата между втори и трети стълб не е особено голяма. Втория (наричан ДЗПО) е задължителен и представлява процент от вноските на всички родени от 01.01.70 насам. При по-възрастните общия процент е същия, но просто отива целия в НОИ.

Третия е незадължителен и отива в същия фонд, където и втория. Този фонд може да бъде сменян всяка година. Последното не е, кой знае, каква оферта, но понякога някой фонд изскача със значително по-добри условия от другите в опит да си увеличи капитала.

Третия стълб е практикуван рядко, което не е добре. Предимството му е, че това са пари, които не се облагат. Другото е, че той може да бъде теглен при определени условия и преди навършване на пенсионната възраст и полагаем стаж. Сиреч подобно на застраховките „Живот“ той може да бъде ползван като спестовен инструмент.

Фондовете, които събират тези пари ги таксуват, за да се издържат. Това може да значи, че ако си по-дълго безработен, отколкото работещ, може да излезеш на минус. На мен ми се е случвало. Друго, което правят фондовете и ти го написа. Те инвестират. Има законови ограничения, в какво могат и какво не. В общи линии им е позволено да купуват ценни книги, които са ниско-рискови. Те са и дългосрочни. Както си се досетил и печалбите от тях са малки. Най-често това са държавни ценни книжа.

При днешните условия почти целите фондове са изнесени навън. С това има връзка неразвития ни фондов пазар. Тук почти няма, какво да се търгува. Но също значи, че тези пари работят за чужди икономики.

Една интересна реформа би била втория стълб задължително да е инвестиран в страната, а третия да е доста либерален и всеки сам да може да определя кошницата в широки граници. Това разбира се, няма да се случи, но би повишило инвестиционната култура. Сега такава у нас почти няма.

Друг интересен факт е, че вече започнаха да се пенсионират (от две години) хора, които са имали вноски не само в НОИ, но и в частни, пенсионни фондове (ДЗПО). Те с огорчения разбраха, че пенсиите им са чувствително (понякога повече от 15%) по-ниски от тези на родените само с ден преди тях (31.12.1969).

По телевизията от време на време показват такива хора. Аз поне два пъти съм засичал подобен репортаж, а гледам телевизия по-малко от веднъж месечно. И разказват, колко лоши хора са тия от фондовете и как ограбват народа.

Това не е случайно. От години (министър Дянков) тече опит за повторно национализиране на частните фондове. Засега опитите са неуспешни. Но не са и спирали.

В тези репортажи изпускат да кажат поне две неща. Първото е, че нашите фондове са едни от най-добрите в света. Това е нещо, в което сме шампиони. Нашите фондове правят по-добри (печеливши) инвестиции дори от мастодонтите. Да щатските фондове често излизат на загуба. Нашите не.

Второто е, че пенсиите у нас са нереално високи. Ние не можем да си позволим толкова високи пенсии. Споменах, че всяка година пенсиите (и останалите социални плащания) се субсидират всяка година със сума, която скоро ще мине 200 млн. лв. и продължава да расте. Това, което дават фондовете е реалното, пазарно състояние на пенсиите, които би трябвало да имаме.

Да вметна, че здравеопазването вече може да не е в системата на НОИ, но то също всяка година е в огромни недостици. Здравеопазването, което ползваме, също е много над това, което би трябвало да можем да си позволим.

За да се избегне проблема с пенсиите има допълнителни хакове, които се правят. Първия е доста известен и това е вдигане на пенсионната възраст. През година вдигат по четири месеца. Целта е да стане седемдесет. Това няма да е достатъчно. Видно от по-развити държави (например ГФР) трябва да гони осемдесет.

Също така известен хак е, че се прави опит да бъдат премахнати социалните пенсии. Понеже не може да стане от веднъж, всяка година режат по малко.

Какви са тези социални пенсии?

Това са пенсии за хора, които нямат навършен стаж, но отговарят на други условия, за да получат пенсия.

Например при сегашните условия, когато навърша 69 би трябвало да имам право на пенсия, нищо, че е невъзможно някога да събера стаж.

Друг пример са болни хора или претърпели тежка (непоправима) злополука, което ги лишава от възможността да се трудят.

Тези „специални“ пенсии, които народно се наричат „социални“ по принцип са драстично по-ниски от всички останали пенсии, дори най-ниските. Обаче са много. По инвалиди също сме шампиони. Скоро ще сме шампиони и по население без стаж. Това ще е далеч преди аз да се пенсионирам. Ще важи за почти всички, започнали да работят след 1990 год. или малко преди това.

Тук хака, който се прилага е да се намаляват инвалидните състояния имащи право на пенсия. Целта е горе-долу да се стигне до състояние, когато пенсионирания е напълно обездвижен и му остават месеци живот. Но най-добре да е умрял преди това.

Засега за втория вид „специални“ пенсионери не се прилагат някакви особени хакове, защото все още не са много, но в най-скоро време ще станат.

Та това е положението.

=*=

От тук натам не си длъжен да четеш, но ме сърби крастата. Ще напиша няколко думи извън професионалното ми поприще.

Пенсионната система е направена в резултат разпадането на семействата и увеличените рискове във връзка с възникналото индустриално производство. Хората не са били способни сами да се справят с това.

Но описаната система не знам дали ти напомня нещо. Преди двадесетина години у нас имаше нещо, което наричахме пирамиди. Помниш разни странни типове: Анжел, Бабуков и разни такива образи. Във Википедия (незнайно защо) статията, която го описва се нарича „Схема на Понци“.

Държавното осигуряване е точно пирамида. Всяка пирамида може да работи само докато има нови попълнения и тези попълнения са повече от предишните. А както казах у нас те намаляват. И не е само у нас.

Сиреч държавното осигуряване все някога ще се срине и ще бъде отменено.

Но с частните фондове нещата не седят по-добре. Този модел е работещ само докато има растеж в икономиката и няма големи кризи. Това обаче изобщо не е нещо гарантирано. Особено е зле, когато взетия период е един, цял човешки живот. Икономики гърмят пред очите ни. Кризи често повалят и най-развитите страни. Какво остава за малка, нестабилна държавица като нашата, която е винаги на ръба да се разпадне?

Един отличен пример в момента е Чили. Помним, че те минаха през жестока диктатура, от която се възстановяваха дълго. Там отдавна действа система за частно пенсиониране. Тя беше съградена по най-доброто от световния опит. И работеше удивително добре.

Сещаш ли се, какво се случи през последните години? Стопанството на Чили отново започна да се сгромолясва, страната се обхваща от все по-непоправима криза. С това и фондовете са на ръба на оцеляването. Те все още работят. Все още се справят. Но никак няма да е далеч времето, когато ще започнем да четем новини, че гърмят един след друг като въженце с пиратки.

На практика днес няма работеща система. Всяка измислена система работи, само временно. Никой не може да е сигурен, че след сто години, където и да е по света ще има и един пенсионер. С нарастващата несигурност в света, тези срокове се скъсяват. Пенсионните системи могат да виреят само при спокойна, икономическа обстановка.

Звучи ли като черна прогноза?

По принцип християните в такава обстановка просто се предаваме в Божите ръце и Той да решава. Атеистите се спасяват по единично, кой, както умее. Но на нито едни от двете групи някой гарантира нещо. Следващия отговор е въпрос на гледна точка.


Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Като каза за разликата между БНП и БВП се сетих за една лекция от ВУЗ-а. Тогава ми се стори странно. После си казах все тая.

Та американците спрели да измерват БНП някъде през седемдесетте. Оказало се много трудоемко да изчисляват де що американски инвестиции има по света. В същото време се оказало, че чуждите инвестиции в САЩ са горе-долу пак толкова. И решили, че няма да си играят да подваждат едните и да прибавят другите. Оттогава до днес изчисляват само БВП и не се занимават с БНП. И понеже са САЩ, наложиха това на целия останал свят. Днес никой не изчислява БНП. А често е почти невъзможно. Е за китайците нищо не е невъзможно, но по принцип.

От тази гледна точка, същото е при нас. Нашите инвестиции навън почти ги няма. Чужди инвестиции у нас почти не останаха. Значи и ние като американосите БНП ни е почти същия като БВП. Е преувеличавам. БНП определено ни е по-зле от БВП, сигурно даже с много. Ама все тая. И в предния коментар казвах, че не искам да сравнявам ужасяващо зле с отвратително зле. Все не е добре.
Не е баш така но хората не го осъзнават. Както казах по-горе това, което чуваш по телевизията за БВП е БНП. Идея си нямам защо (предполагам некомпетентност) но е факт. Това бойко не го знае :) 100%. Защо ти го казвам това? Защото поради гореописаната от мен и от теб икономическа рамка на ЕС, БВП-то няма значение.
БВП-то на БГ е около 55 милиарда долара, а БНПто е около 120 милиарда долара. Така че не си прав.
Американците, може и да не си го мерят, но световната банка им го мери. От тук идват и извращенията по линия на китай. Без да съм пристрастен ще ви кажа фактите, пък вие си решавайте.
Китай преди 1-2 години задмина америка по БНП. Казвам БНП, защото по БВП не са (затова и джета предполагам е написал, че им са нужни американските пазари). Това е много хубаво, но в китай имаш милиард и 400 гърла за хранене, докато в америка имаш под 400 милиона. Колкото и да дотираш/преразпределяш и тнт, няма как да направиш китаеца по-платежоспособен от американеца. Относно покупателната способност, някъде тук из форума бях го разписал и китай мисля са малко след нас :)

Цитат на: spec1a
По отношение на ползата ни от ЕС,смятам че бихме били по-добре,ако
не бяхме влезли,но при положение,че управляващите ни бяха читави.
Не мисля че си прав. Дори и да бяха читави (не вярвам че може да са) икономически е неизгодно да сме извън ЕС поради всичко казано до момента. Разликата между БНП и БВП го потвърждава.
« Последна редакция: Feb 23, 2019, 15:07 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Цитат на: spec1a
По отношение на ползата ни от ЕС,смятам че бихме били по-добре,ако
не бяхме влезли,но при положение,че управляващите ни бяха читави.
Не мисля че си прав. Дори и да бяха читави (не вярвам че може да са) икономически е неизгодно да сме извън ЕС поради всичко казано до момента. Разликата между БНП и БВП го потвърждава.

Хубаво де, ама европейските пазари са тези, които ни крепят. Ако ги загубим, какво правим? Те англичаните в момента не им е болката излизането от ЕС, а митата, които ЕС ще им наложи.

Свободното предвиждане в ЕС също ни е от голяма полза. От нея печели най-големия ни отрасъл. Говоря за туризма. Ако трябва да наложим визи и на европейците, съвсем ще я оплескаме. За зла съдба, най-много идват англичани. А на тях до средата на годината ще се наложи да сложим визи. Тази година летния сезон ще го спасим, а с зимния, какво ще правим? И това е само тази година и само англичаните. Ако излезем от ЕС, кой ще идва? Само руснаците. Това е. Ще се свием на по-малко от една трета от сегашното положение. Хич не е добре.

И не, че някога съм ходил или би ми се отдало шанс, но определено ми се иска да мога да посетя FOSDEM. Половинката пък много иска да посети Париж, ама е объркала съпруга. Тоя е неплатежоспособен. Предполагам има места из ЕС, които и ти искаш да видиш. Защо искаш да излезеш от ЕС?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
По принцип християните в такава обстановка просто се предаваме в Божите ръце и Той да решава. Атеистите се спасяват по единично, кой, както умее.

И на атеистите Господ дава всичко според желанията им и нуждите им с тази разлика, че те това не го осъзнават.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
@гого, англичаните имат едно нещо, което се нарича commonwealth. Демек дори и да излезнат от ЕС, имат игра. Ние от друга страна нямаме :( Ако в БГ остане пак само вътрешен пазар, знаеш от историята как се преразпределя малък вътрешен пазар (групировки).

ПП:
поименно колеги, поименно...
http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/public/documents/bnb_publication/pub_np_research_03_bg.pdf
Ремо, кажи с две думи за какво става въпрос, че честно казано ме мързи да чета 500 страници доклад :)
« Последна редакция: Feb 23, 2019, 16:01 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3864
    • Профил
   Дали пишещите в този форум имат някаква представа колко загуби
България от спирането на част от енергоблоковете на АЕЦ "Козлодуй"
(и това беше само едно от условията,за да можем да влезем в ЕС).
   Да не говорим за насилственото налагане на перки и фотоволтаици,
как безумно оскъпи ел.енергията.
   Как мислите,на фона на всичко горепосочено,каква ни е ползата от ЕС.
   Швейцария е извън ЕС,да не би там да не ходят туристи ?
   И да не би за тях пазарите в ЕС да са затворени ?

Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
   Дали пишещите в този форум имат някаква представа колко загуби
България от спирането на част от енергоблоковете на АЕЦ "Козлодуй"
(и това беше само едно от условията,за да можем да влезем в ЕС).
   Да не говорим за насилственото налагане на перки и фотоволтаици,
как безумно оскъпи ел.енергията.
   Как мислите,на фона на всичко горепосочено,каква ни е ползата от ЕС.
   Швейцария е извън ЕС,да не би там да не ходят туристи ?
   И да не би за тях пазарите в ЕС да са затворени ?
Човек, сравняваш ябълки и портокали. Швейцария има 5 пъти БНП-то на българия и 12 пъти БВП-то на българия. Тези цифри при що годе близко население. В швейцария има развита банкова система и няма мутри. В БГ, в момента,в който изчезне ЕЦБ "умните и разбиращи" хора отново ще изнесат парите ни. Накрая ще питаш що така стана, аз друго си мислих, че ще стане.
ЕС не е цветя и рози и колкото и минуси да изброиш, плюсовете пак са повече. За това ти предлагам винаги да гледаш 2те, а не само минусите. Цената на тока в момента се дотира и държи изкуствено ниско (това че за теб е скъпо няма значение). В момента в който напусеш ЕС и борсата ще се срине (няма кой да ти дотира). Тогава ще зейне и дупката в НЕК (има едни задължения за които не се говори много много :) ) . Накрая ще ти вдигнат тройно, че и повече цената, а ти ще протестираш и ще сваляш поредния виденов от власт. И да. Ще обвиняваш "държавата", но реално ти ще си част от проблема.

Винаги работиш с това, което имаш, а не с това което ти се иска да имаш.
« Последна редакция: Feb 23, 2019, 16:59 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
По принцип християните в такава обстановка просто се предаваме в Божите ръце и Той да решава. Атеистите се спасяват по единично, кой, както умее.

И на атеистите Господ дава всичко според желанията им и нуждите им с тази разлика, че те това не го осъзнават.

Naka, бях на 14, когато за първи път ми беше дадено „откровение“. Тогава разбрах, че ни се дава това, от което се нуждаем, а не това, което искаме.

Няма да разказвам случката, защото е прекалено лична. Не съм я разказвал на никого. Само ще кажа, че в нея нямаше нищо свръхестествено. Не съм светец (ама изобщо даже), че да ми се дават откровения пряко. Стигнах по мисловен път до това заключение. Но на обикновените хора тия неща ни се налагат.

Просто искам да кажа, че непрестанно ми се напомня (някой да го нарече съдба), че тогавашния ми извод е верен и непрекъснато се повтаря. Лошото на грешниците ни е, че осъзнаваме, какво и защо се случва, след като е станало. Ако можеше да е преди това, света щеше да е доста по-добро място.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Как НЕК няма да има задължения?! На колко изнася и продава ток? Това е някакво безумие. Абсурдите тук са с най-много на глава от населението. Двете Марици?

А споменах ли, че няма защо да обвиняваме ЕС, Русия и други? Ние сме си виновни, че търпим. Това, което става тук, ако се случва в друга държава, ще има не просто революция, а и тотална чистка. Ако нямаше да съсипя живота на близките си по този начин, щях да си купя оръжие и щях да избия маса хора. По списък. Окото ми нямаше да мигне.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Голямо благо-даря на @go_fire за информацията (пенсионните фондове).

И понеже от няколко дни някой все ми нашепва и напомня за една притча, мисля че тук е удачния момент да я споделя  :D (не е дълга).

Предавам по смисъл, но мисля че е доста точно:

Значи по някакъв начин един човек попада в Ада после в Рая, връща се (връщат го) и другите го разпитват  ;)
Как е в Ада, а в Рая ?

"Ами в Ада видях една много дълга маса отрупана с най-прекрасни и вкусни ястия, пиене и какво ли още не и около масата застанали хора, всички много гладни." И какво правят те ?
"Всички са много нещастни защото не могат да си вземат нищо от масата, тъй като не могат да свиват ръцете си в лактите и така да си вземат нещо, само стоят и гледат ..." Това е много лошо (коментират хората).

Добре де а в Рая как беше (въпрос) ?
"Ами в Рая е същото, пак една дълга маса отрупана с ядене, пиене и всичко най-хубаво и около нея пак много гладни хора." И какво става там ? Ядат и пият нали ?

"Не и там не могат да ядат и пият тъй като не могат да свиват ръцете си в лактите  ::)". Хмм, то какво излиза че в Рая е същото като в Ада и там също стоят гладни !

"Не в Рая всички се хранят тъй като всеки храни другия (не себе си) и така всички са добре".

Едва ли е нужно пояснение, хората са тези които създават и поддръжат и едното и другото !!!
« Последна редакция: Feb 24, 2019, 07:05 от ray »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
...
А китайците в момента се нуждаят от Американския пазар повече отколкото американците от китайския.

@jet: въпроса е и в това че американците се нуждаят от китайската продукция, а същото важи и за много други страни.
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 70   Нагоре
« назад напред »