Автор Тема: Има ли пришълци на луната и колко е дълъг чорапът на Пипи дългото чорапче?  (Прочетена 15527 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Беш ли ги и тях окъсаните индийци изцвъкани покрай калната река, деа и спецовете им. Ама и там ще има умни юнаци. Щом са толкова добри, ще вземат хляба на рашъните и хамериканците.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Абе доста се позасилиха индийците в последните десетилетия,
в момента са ядрена и космическа сила.напр. наскоро пратиха сонда
до Марс ,тя направи доста качествени снимки.
   Колко държави са постигнали това ?
   Някои от тях са добри мениджъри: Сундар Пичай (Гугъл),Сатя
Надела (Майкрософт) и т.н.
   Ако успеят да неутрализират ислямското влияние (още по-добре ако
въобше премахнат исляма),нищо чудно да изпреварят и Китай ...
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Този ислям наясно ли си как се премахва (подказка: мюслитата официално са 14% в Индия, ти сметни колко прави това при 1.3 млрд калпака).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Неслучайно написах "Ако успеят ...".
Ако добавим и сикхите (около 40 млн.) се получават около 200 млн.
(общо около 16% от населението) ,генериращи простотия и мизерия.

   Аз не знам високоразвита държава,в която няма петрол и/или газ,
и господстващата религия е исляма.
   Ако някой знае,да напише.
« Последна редакция: Jun 08, 2019, 11:17 от spec1a »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Колегата малко се поувлече с крайните си решения и 'неутрализацията' на цели групи от хора. Той и един от сподвижниците на Хитлер мислеше така, даже го реализира тоя проект, ама после.. след войната евреите го намериха и... му отдадоха заслуженото, независимо от нескопосаните му оправдания, че само изпълнявал заповеди, ама само писарушка бил и т.п.
 Operation Finale е един хубав филм по темата

Или па в концентрационни лагери да ги натъпчат, даже и да не ги избиват, а само да ги държат затворени като мюсюлманите в днешен Китай, се тая, един ден ще го фанат тоя отговорния другар и ще му резнат... нещо, може и на няколко пъти, ако решат първо и да го обрежат...

Винаги съм твърдял че решението на повечето проблеми е много просто, трябва да се образоват повечко хората, ама неее всичката пара отива у свирката/те и за превъоръжаване.
« Последна редакция: Jun 08, 2019, 19:43 от remotexx »
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
   Неслучайно написах "Ако успеят ...".
Ако добавим и сикхите (около 40 млн.) се получават около 200 млн.
(общо около 16% от населението) ,генериращи простотия и мизерия.

   Аз не знам високоразвита държава,в която няма петрол и/или газ,
и господстващата религия е исляма.
   Ако някой знае,да напише.
Ако се вярва на един от постовете ти в друга тема,  ти проблем с религиите нямаш. Но продължаваш да приравняваш сикхизма и исляма въпреки значителните разлики между тях. Доста по-големи отколкото между исляма, християнството и юдеизма. Защо е тази страст да ги приравниш? Някой сигх (не) ти е направил нещо?
« Последна редакция: Jun 08, 2019, 18:56 от Yasen6275 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Колегата малко се поувлече с крайните си решения и 'неутрализацията' на цели групи от хора. Той и един от сподвижниците на Хитлер мислеше така, даже го реализира тоя проект, ама после.. след войната евреите го намериха и... му отдадоха заслуженото, независимо от нескопосаните му оправдания, че само изпълнявал заповеди, ама само писарушка бил и т.п.
 Operation Finale е един хубав филм по темата

Или па в концентрационни лагери да ги натъпчат, даже и да не ги избиват, а само да ги държат затворени като мюсюлманите в днешен Китай, се тая, един ден ще го фанат тоя отговорния другар и ще му резнат... нещо, може и на няколко пъти, ако решат първо и да го обрежат...

Винаги съм твърдял че решението на повечето проблеми е много просто, трябва да се образоват повечко хората, ама неее всичката пара отива у свирката/те и за превъоръжаване.

   Нещо си се объркАл.
Аз съм против убийството на хора по принцип.
Това,което исках да кажа,е че исляма е брутална и варварска религия,
и че трябва да се премахне,или поне влиянието му да се сведе до минимум.
Нещо като "промиване на мозъци" в много големи мащаби.
Иначе света не го чака нищо добро ...

   Между другото,предполагам сте чули новината от вчера: 16 годишен
ученик от Пловдив,ислямски фанатик (родителите му са християни !)
е щял да направи касапница,добре че полицията е действала бързо.
Нека защитниците на исляма в този форум да си помислят ...

Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Неслучайно написах "Ако успеят ...".
Ако добавим и сикхите (около 40 млн.) се получават около 200 млн.
(общо около 16% от населението) ,генериращи простотия и мизерия.

   Аз не знам високоразвита държава,в която няма петрол и/или газ,
и господстващата религия е исляма.
   Ако някой знае,да напише.
Ако се вярва на един от постовете ти в друга тема,  ти проблем с религиите нямаш. Но продължаваш да приравняваш сикхизма и исляма въпреки значителните разлики между тях. Доста по-големи отколкото между исляма, християнството и юдеизма. Защо е тази страст да ги приравниш? Някой сигх (не) ти е направил нещо?

   Мисля, че публикувах достатъчно данни за сикхизма,и то от
авторитетни източници.
   Да,има разлика между сикхизма и исляма,просто тази разлика не е
толкова голяма.И се поинтересувай от каква религия са убииците на
министър-председателят Индира Ганди.
   И защо поддържат Пакистан (която е мюсюлманска държава).

« Последна редакция: Jun 09, 2019, 10:10 от spec1a »
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
   Неслучайно написах "Ако успеят ...".
Ако добавим и сикхите (около 40 млн.) се получават около 200 млн.
(общо около 16% от населението) ,генериращи простотия и мизерия.

   Аз не знам високоразвита държава,в която няма петрол и/или газ,
и господстващата религия е исляма.
   Ако някой знае,да напише.
Ако се вярва на един от постовете ти в друга тема,  ти проблем с религиите нямаш. Но продължаваш да приравняваш сикхизма и исляма въпреки значителните разлики между тях. Доста по-големи отколкото между исляма, християнството и юдеизма. Защо е тази страст да ги приравниш? Някой сигх (не) ти е направил нещо?

   Мисля, че публикувах достатъчно данни за сикхизма,и то от
авторитетни източници.
   Да,има разлика между сикхизма и исляма,просто тази разлика не е
толкова голяма.И се поинтересувай от каква религия са убииците на
министър-председателят Индира Ганди.
   И защо поддържат Пакистан (която е мюсюлманска държава).
Всъшност не си.

Но е много по голяма от тази между исляма и християнството или християнството и юдаизма.

И какво отношение имат имат убийците на Индира Ганди с приликите и разликите между религиите?

И кога ще спреш да хвърляш в пеотранството голи обвинения, да не кажа лъжи, без доказателства.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
А някоя от религиите казва ли нещо за това, има ли пришълци на Луната или не? И за космоса изобщо...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Сещам се поне за три религии които говорят за Луната и Лунния Бог, богове.

Индийската религия - Лунен бог (женен за две от дъщерите на Праджапати);
Юдаизма - Йехова е Лунния Бог и техен висш Бог;
Исляма - символа им е полумесец.

Иначе има други учения които дават доста повече информация за Луната и нейното място и роля във Вселената.
Има и една наука за планетите и звездите - астрологията.

PS: и индианските религии почитат на първо място Слънцето и Луната.
« Последна редакция: Jun 12, 2019, 07:54 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Години съм се занимавал с астрология. Правилно каза това е наука. Всичко е математика и тълкуване. Няма нищо духовно. Всички отговори които дава са на въпроса „Какво“. Никога не задава въпроса „Защо“.

Но въпреки това, смешното е, че от около век дори това се им се стори опасно на останалите учени. Извадиха тълкователната част и оставиха безполезното, звездобройството. Него прекръстиха на астрономия.

Това е друг разговор. Просто се обадих, че като даваш списък с учения, астрологията няма място в него. Тя не е учение.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Юдаизма - Йехова е Лунния Бог и техен висш Бог;
Йехова не е никъкъв лунен бог а върховният Бог. Това е името (Йехова,Я́хве) което Бог е открил на Мойсей, когато той го е попитал как се казва.
- Аз съм този който Съм. На славянски е: -Аз есмь Сущий или Сущий, Сый.
Като ролята на името играе думата Сущий - Съществуващ.

В руската википедия много хубаво е обеснено: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D1%85%D0%B2%D0%B5
(За разлика от бг версията и английската, където е пълна каша.)

Името Сый - тези три букви С Ы Й, се изобразяват на иконите в ореола на Христос.

« Последна редакция: Jun 12, 2019, 11:58 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Цитат
А някоя от религиите казва ли нещо за това, има ли пришълци на Луната или не? И за космоса изобщо...
Във ведите е пълно. Наричат ги полубогове, обитатели на планетите на плубоговете и т.н. Има описания как идват на земята със Звездолетите си.

Но там се прави много ясно разграничение между обитателите на планетите в материалната вселена (които също умират като нас) и духовният свят и Бога.
Изобщо описанието на материалният свят и полубогове-те не е цел при ведите. То е между другото.

Като ниво земята заемала средно положение, а имало 14 нива. Над земята имало по-виши планети, а под нея по-ниши. Като планетите на най-ниското ниво са адови планети.


В такава спамаджийска тема (и с това заглавие) хич не ми се пишат такива сериозни работи.


« Последна редакция: Jun 12, 2019, 13:06 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Това, че Яхве е лунния бог съм го чел и аз при Щайнер, който цитираше някакви неща от библията, които го показвали. Не помня подробности.

Това, че Яхве е лунен бог и е бог на евреите, много добре ми се връзваше с тезата на Вергилий Кръстев, че Дънов е старозаветния бог. Дънов има изключително благоразположение към евреите и дори ги извежда невредими от родината, като за целта заплашва Борис, че ще избие рода му заедно с дворянството. Но в действителност Дънов няма никаква земна връзка с евреите и е странна тази привързаност. От друга страна онзи Вергилий твърди, че е преродения Соломон. Соломон е единствения човек на света, който е правил храм на старозаветния бог. Възможно ли е да не го познае?

п.п. Самия Дънов в много беседи описва селенитите и много ги хвали;
п.п.п. Христос бивайки слънчевия бог се явява известен контрапункт на Яхве. Това лесно обяснява думите, че започва нова ера. Сега е ерата на Слънцето, докато преди е било ерата на Луната. Но тук Дънов има противоречие с другите окултисти. Той твърди, че Христос не идва от Слънцето, а от Сириус. Сириус също е звезда, затова продължава да е слънчев бог. Но пък така се обяснява защо Христос и Аполон нямат нищо общо.
« Последна редакция: Jun 12, 2019, 14:14 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear