Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 37   Надолу

Автор Тема: Как ще ги стигнем китайците ...  (Прочетена 93900 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #345 -: Apr 21, 2018, 09:29 »
Дарвинизма е поредната лъжа. Никой от дарвинистите не споменава и дума за намерените издължени човешки черепи. Нищо не се споменава за намерените четири метрови човешки скелети. Не се връзва с теорията им и игнор на всичко  :D

На всичко отгоре, ако започнеш да питаш или да говориш за това, ти лепват един епитет и те обявяват за конспиратор или нещо подобно. Абсолютна фарисейщина. Фарисеите така навремето си спомням, като не им харесваш и те обявяват за неверник и хайде под ножа. Все ще си намерят причина, как точно си кривнал от правата вяра.
« Последна редакция: Apr 21, 2018, 09:32 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #346 -: Apr 21, 2018, 09:31 »
разбира се...

Стана ми любопитно, ще ми пратиш ли линк към тези работи? Дори да са истина, защо реши, че противоречат на еволюционната теория?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #347 -: Apr 21, 2018, 09:34 »
Не съм казал, че противоречат. Казвам, че на онез не им се връзва и не променят теорията за произхода на човека според намереното, а просто го игнорират. Щото ще трябва да си пренапишат учебниците, а направят ли го и признаят, че са сбъркали някъде, това ще означава да се постави под въпрос и всичко останало.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #348 -: Apr 21, 2018, 09:39 »
и? какъв е произхода на човека, ако приемем съществуването на това което казваш?
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #349 -: Apr 21, 2018, 10:12 »
И преди сме спорили по въпросите за вярата, но ако щете вярвайте, в този форум има повече вярващи отколкото предполагате... Колко от присъстващите лично са проверили т.е решили поне едно от уравненията на Айнщайн, или някое от тези на струнната теория... Просто приемат всичко на доверие....
Явно и ти си от тези вярващи. След като вярваш че какъвто и да е научен труд се приема на доверие.

Колега аз говорех за теб конкретно - ти лично проверил ли си и колко точно теореми провери и диференциални уравнения реши за да им вярваш. Приемаш на доверие това което другите са ти казали (като се надяваш че са проверили и не са се объркали... щото стават и грешки .. още помня Перелман /да същия дето отказа наградата/ как ги помоли учтиво да приемат 2-3 леми ли бяха теореми ли на доверие /по-скоро им ги остави за упражнение/ и не му повярваха, и казаха че доказателстовото му е грешно, та той по-късно им даде и доказателството си /даже измисли нова математика специално за тези доказателства/ и едва тогава невярващите казаха- е сега вече ставаме вярващи, ей ти медала и той тогава каза не ви го ща неверници:P)

та т'ва са мойте 5 ст. по въпроса за вярата - всички сме вярващи (в по-малка или по-голяма степен и в различни неща), напоследък по-честно поради липса на време да се уверим лично, па и науката доста напредна.

https://www.nytimes.com/2006/08/22/science/22cnd-math.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Grigori_Perelman
Как не те мързи да пишеш глупости с толкова много думи?

Лема или теорема е нещо за което някой(обикновено ползващия лемите или някой друг за теоремите) е доказал предварително. Иначе не са лема или теорема, а просто хипотези. И всичко получено на тяхна база е в най-добрия случай разсъждение по картинка. Особено в математика, където няма друг начин за проверка освен написаното.

Освен това в научните среди няма вярване. Там има рецензиране.  Поне 2-ма, а в случай на разногласие между началните рецензенти, и повече специалисти в дадената област проверяват това което се предлага като научно постижение. И ако не е прецизно доказано не се публикува. А след като поне 2-ма специалисти са се съгласили че това е истина, място за вярване няма. Това се приема за част от научното познание.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #350 -: Apr 21, 2018, 10:22 »
и? какъв е произхода на човека, ако приемем съществуването на това което казваш?
Откъде да зная, какъв е произхода на човека. Що мен ме питаш?

https://news.nationalgeographic.com/news/2007/12/071214-giant-skeleton.html

http://www.soul-guidance.com/houseofthesun/elongatedskulls/elongatedskullseurope.html

Просто давах примери, как някои неща се игнорират, други се направо се крият, пляска ти се пред очите нещо и ти се казва, такъв е светът, в който живееш.
Но ние от малки се научаваме да не питаме и да не получаваме отговори. Като малко дете зададе въпрос, дето и професор ще се затрудни, му се отговаря, защото така или не му се отговаря и накрая то се научава в какви граници да си задава въпросчетата.

Истината е, не тази, кято ти казват по телевизията. Че можеш да си такъв, какъвто поискаш, че си свободен и прочее глупости от рекламите. Нито можеш да си такъв, какъвто поискаш, поне не, ако не положиш кански усилия, нито можеш да си свободен. Ти си оформен по някакъв калъб, за да пасваш на хората  около теб и това, което ти е вградено до седем годишна възраст се превръща в несъзнателни реакции и поведение към околния свят, почти инстинкт.

Хорхе Букай в една негова книга започва с история за внук и дядо, които били на цирк. След цирка, като си тръгват, внука вижда слонът завързан с едно въже за дървен кол, забит в земята, как стои и не мърда. И пита дядо си, защо слонът стои неподвижен, като просто може да си тръгне, изтръгвайки кола от земята или късайки въжето. Отговора на дядото бил, че слонът не знае, че може да го направи и затова стои завързан. Още като малко слонче е стоял завързан по абсолютно същия начин и тогава със сигурност се е дърпал и се е опитвал да се отскубне, но не е имал силите да го направи. След време е спрял с опитите и се е предал. Сега, като голям слон, той вече може просто да си тръгне и колът с въжето не могат да го спрат, но слонът не го знае. Спрял е да се опитва, защото знае, че е невъзможно.

По същия начин стоят нещата с всичко. Знаеш, че нещо го знаеш и повече не търсиш отговори, дори не забелязваш несъответствията, когато са ти пред очите. Наред с това, че си се научил още от малък да не задаваш определени въпроси.

А математиката също може да лъже.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #351 -: Apr 21, 2018, 11:57 »
и? какъв е произхода на човека, ако приемем съществуването на това което казваш?
Откъде да зная, какъв е произхода на човека. Що мен ме питаш? ...
Защото ти си този кой твърди че общоприетата теория не е вярна. Някакви доказателства в защита на тезата си имаш ли?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #352 -: Apr 21, 2018, 12:04 »
Аз не защитавам теза. Първото, което е.
Второ, като твърдиш нещо, не пренебрегваш половината наблюдения, които имаш, за да ти пасне на теорийката. Както се твърди, че сме произлезли от някакви примати. Може и да е така, може и да не е.
Тогава, къде са останките от приматите, от които са произлезли тези четири-пет метрови гиганти?
Къде са останките от приматите, от които са произлезли онез с издължените черепи.

Та, като ще доказваш нещо, включваш всички променливи, не удобните на теб.

Което не е направено. А това автоматично прави твърденията за произхода на човека невярни, защото са непълни. Изключват една голяма част от наличните данни. Ако така се правеше в приложната наука, самолетите нямаше да летят, компютрите нямаше да работят, като цяло, щяхме още да рисуваме ловни сцени по стените на пещерите.
« Последна редакция: Apr 21, 2018, 12:06 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #353 -: Apr 21, 2018, 12:26 »
ок. Първо, за 4 метровите скелети. Ти прочете ли изобщо какво пише в твоя линк?

"Skeleton of Giant" Is Internet Photo Hoax
https://news.nationalgeographic.com/news/2007/12/071214-giant-skeleton.html

за черепите:
The skulls were shaped from having been tightly wrapped soon after birth, a practice found in many cultures throughout history.
http://www.newsweek.com/origin-mysteriously-elongated-skulls-medieval-women-revealed-dna-study-843512

или не ти пасва на вижданията?
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #354 -: Apr 21, 2018, 12:31 »
Аз не защитавам теза....
Тоест Дарвинизма не е глупост.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #355 -: Apr 21, 2018, 12:52 »
ок. Първо, за 4 метровите скелети. Ти прочете ли изобщо какво пише в твоя линк?

"Skeleton of Giant" Is Internet Photo Hoax
https://news.nationalgeographic.com/news/2007/12/071214-giant-skeleton.html

за черепите:
The skulls were shaped from having been tightly wrapped soon after birth, a practice found in many cultures throughout history.
http://www.newsweek.com/origin-mysteriously-elongated-skulls-medieval-women-revealed-dna-study-843512

или не ти пасва на вижданията?
Какво пише? Да, и за скелетите, за черепите зная, какво говорят. Тези, дето не мърдат от бюрата си. Чувал си за Тесла, нали? Човека знаеш ли, какво се е изказал? Че съвременната наука тотално се е отдалечила от това, което трябва да е. Това, което се прави, е да се пишат уравнения и да се чертаят схеми върху дъската. Вместо са наблюдават света, да си правят измервания, да правят експерименти и ако те съвпадат с постулатите, да продължават в тази посока.
Какво се прави днес? Наблюдаваш света, описваш го в компютъра, описваш си и теорията и пускаш симулация. Ако е успешна, след още малко игра, публикуваш "откритието" си. Само дето, няма как да вкараш в компютъра целия свят, всички променливи, нито законите, по които работи. Първо, не можеш да обхванеш всички променливи, не знаеш и всички закони, на които се подчинява света. Накрая, напасваш нещата, че да ти паснат на теорията. Айнщайн също го е правил.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #356 -: Apr 21, 2018, 12:56 »
ок, както и да е. Няма смисъл да се излиза на глава с тебе, вече ми се изясни.

Ти си си изградил определени виждания за света, и всичко се пречупва през определена призма в главата ти, за да ти пасне на възгледите. Много хора са така.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #357 -: Apr 21, 2018, 13:16 »
Ведите са много по-точни. Според тях общитя брой на всички форми на живот е 8 400 000.

Цитат
Universe consists of 8,400,000 species of plants, animals and humans.

There are 900,000 species living in the water.
There are also 2,000,000 non-moving living entities (sthavara)
such as trees and plants.
There are also 1,100,000 species of insects and reptiles.
There are 1,000,000 species of birds.
As far as quadrupeds are concerned there are 3,000,000 varieties.
There are 400,000 human species. (Padma Purana)

Което е интересно човешките форми са 400 000. На земята колко са? 4-5 раси?
А Дарвин е тъпак. Това тогава е нямало откъде да го знае. И какво лошо има в това човекът да е създаден по образ и подобие на Бога? Би трябвало да се радвате на това. Това означава, че човекът по същността си е направен да прилича на Бога и е надерен с божествени качества. На мен лично не ми се ще да приличам на мамуната и да съм произлязъл от маймуни.

Колкото до доказателствата...Мутации има и се наблюдават....Ама дали водят до нови видове? Май ще трябва да почакме пред клетката на Маймунека милиони и милярди години за да се докаже.



« Последна редакция: Apr 21, 2018, 14:47 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #358 -: Apr 21, 2018, 13:19 »
ок, както и да е. Няма смисъл да се излиза на глава с тебе, вече ми се изясни.

Ти си си изградил определени виждания за света, и всичко се пречупва през определена призма в главата ти, за да ти пасне на възгледите. Много хора са така.
Може и да е така, но ти не излизаш на глава с мен. Ти пускаш едно изречение или задаваш два въпроса и ме чакаш, какво ще кажа, за да нарпавиш същото. Няма аргументи, няма нищо. Като няма нищо, как искаш да излезеш на глава с мен  :D

И да, имам си виждане за нещата, както всеки друг. Ма не съм зациклил на него. Надявам се. Като правило, поставям почти всичко под съмнение. И знаеш ли от каква полза ми е това? Някой като ми каже, това не може да се направи или е невъзможно, обикновено се оказва, че може. Ако вярвах на такива приказки, още да кълцам с ножа и да си горя ръцете с  нагрята мазнина в нечия кухня, за нечии неблагодарник, за да го направя богат и всеки месец да си чакам заплатката. Този, който мисли, че той не може, той ще ти каже, че не е възможно. Някой се изказа тук за проекцията, нали?

И последно нещо, защото виждам, че ти писна. Всички авторитети и умни глави, които са заемали високи и тежки кресла в някоя уважавана институция преди сто, че и повече години, та дори и в по-близката история, всички "светила" по онова време, са твърдели за различни неща, че не могат да се направят и че природните закони не го позволяват. Примери съм сигурен, че знаеш не един, а повече можеш да изровиш по всяко време. Виж ни обаче, къде сме сега. Това е направено от хора, които не са слушали никой, а са следвали собствената си интуиция и са се доверявали на собствения си ум.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #359 -: Apr 21, 2018, 14:04 »
Накрая, напасваш нещата, че да ти паснат на теорията.

Ами то точно така е открита константата на Планк и квантът действие.
В началото на века са се опитвали да изведат закон за спектъра и интензитета на излъчването на нагрято тяло. (Това дето го наричат абсолютно черно тяло). Например ковачът работи с желязо. Защо в началото е тъмно червено, след това става ярко червено и накрая като е много е горещо свети силно и е почти бяло.
Опитни данни за спектъра е имало много но никаква формула не се е пасвала. Планк заменя интерала със сума и слага една констаннта h, един вид коефициент на Нагласенко за да му излязат резултатите. И то станало.
След това почти до края на живота си се е мъчил да се отърве от нея, като я е считал за нещо изкуствено.

След това обаче Айнщайн казва, че това е нещо съвсем реално и с Е=hν обеснява Фотоефекта. За което му дават нобелова награда.
« Последна редакция: Apr 22, 2018, 13:12 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 37   Нагоре
« назад напред »