Автор Тема: Seasonic Prime W 750 Titanium или Corsair RMi Series RM850i 850W Gold? Кое е по-  (Прочетена 60424 пъти)

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
....Доволен съм че все пак опитах,няма как да уважаваш "заблуди",но може да уважаваш човека дори и заблуден или ти си без никакви заблуди ?...
Предполагам, че според теб "уважението" се изразява в премълчаване на заблудите и не опониране.

Здравей,

Предположението ти не е вярно, въпроса е как (по какъв начин, обиден или нормален) излагаш аргументите  си.

Поне според мен твоя начин е относително "обиден" с лични намеци за опонента, така вместо да го убедиш ти още в началото го настройваш срещу себе си (най-малкото е контрапродуктивно).

Това разбирам най-общо под "уважение", нали не искаш някой да ти опонира по подобен начин с обидни квалификации и тук-таме някой аргумент и познай какъв ще е най-вероятния резултат.

Поздрави,
Румен
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Нека се уточним. Ако аз съм опонента, не може да ме настрои срещу себе си. Това би означавало, да ми дърпа конците, което няма как да се случи. Преди време се опитвах да говоря с него, но след като видях, че разговор не може да стане ( наистин се опитва да се заяжда и така да те изкара от равновесие, с което половината битка е спечелена ), се отказах. Човек харчи енергията си за неща, които си струват. Реших, че губенето на време с този човек е точно това - губене на време. Не си струва. Предпочитам да отделям енергия за по-приятни неща отколкото да гъделичкам нечие его и самолюбие. С тези трикове може да лови лапета, но при хора с достатъчно опит с такива като него, не става. Прозирам дори злобичка във всичко това. Злорадо забавление, а такова нещо не търпя. Ако това го видех на живо, нямаше да се колебая и секунда и просто щях да го оставя да лежи на земята, без и думичка да обеля.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
стигнахме до намеци за физическа саморазправа... браво бе! ???
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А тръгнахме от едно насрано PSU.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Да, затова живота е интересен, никога не знаеш накъде ще поеме :-) (иначе ще бъде твърде скучно)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Хаххахааааааааа точно така си е, мамка му и живот.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не правя намеци. Казах си директно, как бих постъпил, ако видя някой да злорадства. Ако към нещо нямам търпение, това е желанието да ръчкаш някой и да се забавляваш от реакциите му. Дали случаят е такъв, е все едно. Дали ще си направя труда да търся въпросната персона - не. Както казах, не ми е на вниманието и не мисля да си губя времето с него. Имам си по-приятни неща за вършене.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил

....Според писаното от теб сега знаем много повече за вселената от преди, честно казано не знам откъде идва тази увереност (а пък дали не сме забравили също толкова много, че дори и повече неща за света и вселената)....
Поздрави,
Румен

С тази "стрела" точно в центъра.... [_]3 [_]3 [_]3
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

lunarvalley

  • Гост
ех, че весело! :D
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Е,хайде да се върнем към PSU -тата.
   Ако човек иска да се научи,никой не може да му попречи ...
   По времето на соца излизаха списания ,в които се описваха всевъзможни
електронни схеми,включително и захранващи блокове.Чисто практически
погледнато,можеше наистина много да се научи от тях.
   А тогава,в България нямаше интернет,сега има ...
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Едно време всички захранвания (и схеми) изобщо цялата електроника бяха на параметрични (даже и не знам как трябва да се наричат.. компенсационни?) стабилизтори. За импулсни на никой не му е идвало в акъла.

За получи някакво стабилизирано напрежение стабилизтора израходва част от енергията (топлинна) върху стабилизращят елемент. Например влиза 100W от които 40W се разсейват върху 'транзистора', на изхода получаваш 60W с 12v за чудо и приказ.
Освен това трансформатора се  връзва директно към 220v на 50hz. И ако ти трябва например 500W вата като за компютър, само трансформатора ще излезе над петдесет кила и с размери сигурно колкото 2-3 PSU-та :o

А при импулсните е друго. Те работят на 200Khz до 1 Мhz че и нагоре (a не на 50hz от мрежата). Затова трафчето става много малко - Всички сме ги виждали.  Колкото е по-висока честотата толкова размера на трафа е по-малък. Освен това импулсните стабилизират изходното напрежение не за сметка на отделяната топлина. При тях топлината е по скоро неприятен страничен ефект а не принципа на работа.

Но съм съгласен де, че от старите списания и книги може много да се научи. Това е позабравено знание (също като детекторният радиоприемник :o) Само дето тези схеми не стават никък за PSU за компютър. Евентуално може да станат за нещо до 50W.

Някой каза що не си направим PSU сами. Ами такъв компенсационен е много по прост, може лесно да се сглоби, ама ще излезе огромен и печка. Ако почнеш да го правиш както трябва, пак ще стигнеш сам до идеята за импулсен стабилизатор и накрая пак ще стигнеш до същите схемни решения дето са в съвременните PSU.
 

« Последна редакция: Oct 20, 2018, 14:41 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Ами срещал съм в тези списания (говоря за 80 -те години) и схеми на
импулсни захранвания. Да,технологиите много са напреднали за този
период,но все пак принципите на работа са приблизително същите.
   Пак казвам: всеки, който "се вземе в ръце",може да направи много
по-добро захранване,  общата сума на компонентите да е по-ниска,пък
и може да научи неща,което да са му полезни ...
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Naka, недей така :) Импулсните методи се използват от доста отдавна в схемотехниката. Един от примерите, които всеки е срещал е ТХО в телевизорите. Попадали са ми книжки от '75 на руски с разработки по темата. Та не са само на запад... И на изток се срещаха подобни животни...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ами ШИМ контролера 494 на TI е познат от много години. Дето тука изобщо не сме ги познавали тия елементи. А пък са навлезли в импулсните захранвания толкова много.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bot

  • Гост
 Импулсните захранвания не бяха популярни навремето защото транзисторите бяха бавни, бяха чувствителни към краткотрайни претоварвания, МОСФЕТ-ите се използваха главно заради малкият ток на управление, малко хора тогава знаеха че ако този ток се увеличи, т.е. гейт-сорс кондензатора се зарежда по-бързо то и транзистора ще се отпушва по-бързо, непознаването на индукторите и процесите в тях също бяха (и все още са) бариера, нуждата от филтри на входа и на изхода, всичко това ги правеше изключително сложни и непрактични. Дори сега много от специалистите по захранвания, с които работя не могат да направят импулсно захранване без да използват специализирани контролери, днешните инженери са пълна трагедия.
Активен