Автор Тема: acer aspire one  (Прочетена 8806 пъти)

Koki_ml

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
  • Distribution: Ubuntu 9.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
acer aspire one
« -: May 15, 2009, 00:41 »
здравейте . искам да попитам хората които ползват този нетбук и убунту да споделят впечатленията си и имат ли някакви проблеми :)
благодаря предварително! [_]3
Активен

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Re: acer aspire one
« Отговор #1 -: May 15, 2009, 08:37 »
Ами аз съм със MSI Wind U100, който като хардуер е почти същия и ползвам на него Ubuntu 9.04 и съм много дововен, имам малки проблеми с камерата, но работя по-въпроса. Проблема на Ubuntu за нетбуци, е че драйверите за видеокартата са много гадни и дават бъгове, но по-принцип всичко върви перфектно. Сложил съм и Compiz, на който вървят повечето ефекти. Общо взето нямам оплаквания.
Активен

Koki_ml

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
  • Distribution: Ubuntu 9.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: acer aspire one
« Отговор #2 -: May 16, 2009, 12:39 »
пробвах го от флашка и ми хареса как върви само забелязах ,че батерията държи доста по малко  ???  ти имаш ли такива проблеми или това е защото е от флашка ?
поздрави :)
Активен

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Re: acer aspire one
« Отговор #3 -: May 19, 2009, 10:09 »
Те всъщност не държат много батериите. Решението е или си купуваш нова девет клетъчна, или си сменящ харда със SSD.
Активен

Seishin

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
  • Distribution: Ubuntu 9.04
  • Window Manager: Gnome 2.26.1
    • Профил
Re: acer aspire one
« Отговор #4 -: Jul 10, 2009, 20:45 »
От близо 1 година имам Acer Aspire One с 8GB SSD диска и съм страшно доволен! Имам само малка забележка от към диска, но под линукс се държи г/д добре. Иначе като цяло съм пре-пре доволен! Малък, лек и върши перфектна работа! :)

Бил съм и на бозата (ХР, Виста, 7), но от доста време съм си на линукс! Това е ОС-а! Просто бозата я качвах, защото понякога ми се преиграваха игрички. Иначе от доста време съм си на Убунту 9.04 и на мъника и на настолния.

Относно батерията... Ми забелязал съм, че под линукс ми държи повече! Преди като беше нова държеше по 2:40 някъде, а сега някъде 2:10-2:15... 11% ми показва, че се е изхабила.

Иначе всичко си върви... и камера, и микрофон, и wifi... е някой искат малко пипване, ама се настройват ;)
Активен

ratte

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
  • Distribution: UBUNTU
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: acer aspire one
« Отговор #5 -: Jul 12, 2009, 17:53 »
Ползвам AA1 AOA 150 от 1 месец При мен с Убунту 9.04 и kernel 2.6.30 всичко си работи без двата четаца на карти. Относно батерията в сравнение с бозата държи еднакво поради простата причина че при бозата ползвам програмка която спира вентиатора под определен градус на процесора... дефакто той като постоянно работещ под Убунту е причината за равното време ~ 2:30 часа!
Активен

Acer Aspire 5051 ANWXMI GNU/Linux Ubuntu 8.04......and boza for work

manul

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: acer aspire one
« Отговор #6 -: Jul 12, 2009, 19:13 »
От 10 месеца ползвам версията с SSD - много съм доволен; работи всичко вкл. четците на картите. sidux (debian sid), на батерии държи 2:40
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: acer aspire one
« Отговор #7 -: Jul 12, 2009, 22:23 »
Аз също съм с aspire one само,че варианта с харддиск.Имаше лицензирано XP,което начаса разкарах.Сложих си убунту 9.04 netbook remix.Като цяло никакви проблеми освен понякога нежеланието да зареди убунтуто.Стратирам от бутона,почва да зарежда и спира с някакви съобщения за грешка(не ги помня вече,че беше отдавна).Това обаче мога да кажа,че е изолиран случай,защото се е случвало много рядко и се оправя с един рестарт.Друг проблем е след като заспи лаптопа и при събуждането му ми казва че няма wireless connection.Освен моята не открива и чужди мрежи-все едно картата я няма никаква.Какво ли не гледах,пипах където трябва,гледах дали нещо не се е*ава драйверa,но не открих нищо.Всичко си е ок и на теория би трябвало да бачка,но....след заспиване на практика се получава друго.Най-интересното е,че и рестарта не опрaвя проблема.Само и единствено като му дам shutdown и после като го подпаля пак всичко е ток и жица с wireless-a.Това са ми проблемите.Сега много се кефя на новичката програма,която прави поправки по ядрото без да се изисква рестарт-ksplice uptrack.Добро програмче и си върши добре работата ;)Никакви забележки към нетбука освен една-шумничък му е харда ли вентилатора ли досега не съм установил,но е доста дразнещо.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

danaildr

  • Гост
Re: acer aspire one
« Отговор #8 -: Jul 13, 2009, 08:53 »
Аз също съм с aspire one само,че варианта с харддиск.Имаше лицензирано XP,което начаса разкарах.Сложих си убунту 9.04 netbook remix.Като цяло никакви проблеми освен понякога нежеланието да зареди убунтуто.Стратирам от бутона,почва да зарежда и спира с някакви съобщения за грешка(не ги помня вече,че беше отдавна).Това обаче мога да кажа,че е изолиран случай,защото се е случвало много рядко и се оправя с един рестарт.Друг проблем е след като заспи лаптопа и при събуждането му ми казва че няма wireless connection.Освен моята не открива и чужди мрежи-все едно картата я няма никаква.Какво ли не гледах,пипах където трябва,гледах дали нещо не се е*ава драйверa,но не открих нищо.Всичко си е ок и на теория би трябвало да бачка,но....след заспиване на практика се получава друго.Най-интересното е,че и рестарта не опрaвя проблема.Само и единствено като му дам shutdown и после като го подпаля пак всичко е ток и жица с wireless-a.Това са ми проблемите.Сега много се кефя на новичката програма,която прави поправки по ядрото без да се изисква рестарт-ksplice uptrack.Добро програмче и си върши добре работата ;)Никакви забележки към нетбука освен една-шумничък му е харда ли вентилатора ли досега не съм установил,но е доста дразнещо.

Asus EEE 1000H имах същия проблем, наложи се да сменят дъното след като проблема зачести много. Иначе след ремонта няма проблеми с (К)Убунту 9.04 съм перфектно работи. Единственият проблем е, че се свързвам само към WPA криптирани мрежи
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Acer aspire 5101
Настройка на хардуер
titovn 9 5399 Последна публикация Nov 11, 2006, 17:36
от titovn
acer aspire one help
Лаптопи
Ni7RO 1 5659 Последна публикация Mar 02, 2009, 00:28
от tyuio
Acer aspire one 110 проблем
Хардуерни и софтуерни проблеми
mitko_to 0 4162 Последна публикация Mar 16, 2009, 08:52
от mitko_to
Проблеми с обновяването на Acer Aspire One
Лаптопи
msa 2 6519 Последна публикация Jul 08, 2009, 22:15
от sinan
Acer aspire one d150
Настройка на хардуер
BReaL 2 2969 Последна публикация Jul 02, 2009, 15:36
от milkonoj