Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Надолу

Автор Тема: Valve разработва своята Steam платформа за Linux  (Прочетена 45743 пъти)

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW

http://blogs.valvesoftware.com/linux/
Трябва да си с Ubuntu 12.04/12.10, инсталирай пакета през софтуерния център (с двойно кликване), а не с dpkg.

[_]3  [_]3  [_]3 добре  [_]3  [_]3  [_]3

1. свалих винцето  / wine1.3 /   http://ibiblio.org/pub/linux/system/emulators/wine/wine-1.3.33.tar.bz2
2. - от програми
    - помощни програми 
    - терминал написах:

sudo apt-get update

sudo apt-get install wine1.3


Изтеглени 1614B за 0с (2253B/сек)      
Четене на списъците с пакети... Готово



3. после какво
/от конзолата /терминала/ или трябва да се търси приложението или няколко варианта/

пробвах:  sudoapt-get install wine
инсталира ми и сваля допълнителни пакети 232мБ
Running services and programs that are using NSS need to be restarted,   
 │  /Configuring libc6/
 │ otherwise they might not be able to do lookup or authentication any more  
 │ (for services such as ssh, this can affect your ability to login).                  
 │ Please review the following space-separated list of init.d scripts for  
 │ services to be restarted now, and correct it if needed.                  
 │                                                                        
 │ Note: restarting sshd/telnetd should not affect any existing         
 │ connections.                                                            
 │                                                                         
 │ Services to restart for GNU libc library upgrade:                      
 │                                                                         
 │ gdm cups cron atd________________________________________________________        
 │                                  <Ok>  

 │  /Настройване на ttf-mscorefonts-installer/
 │  ________________________________________________________        
 │                                  <Ok>  

това беше до тук

от друга страна дръпнах:  SteamInstall.msi
но пък там ми дава не е изпълним, отваряйки го с винцето от падащия прозорец / избор на програма
The file '/home/Свалени/SteamInstall.msi' is not marked as executable. 
If this was downloaded or copied from an untrusted source, it may be dangerous to run. 
For more details, read about the executable bit

пробвах и вече инсталиран под Win инсталиран клиент за Стийм, но ми дава същата грешка въпреки. че е "ехе" - неизпълним ... The file '/... II/Steam/Steam.exe' is not marked as executable.  If this was downloaded or copied from an untrusted source, it may be dangerous to run.  For more details, read about the executable bit.




надградих от 10.10 на убунто на 12. още преди да питам, грешките си ме съпътстват...
то проблема е и че не знам как да ползвам конзолата... кликам - цъкам и от единия панел и от другия
 O0  индианска му - ми работа / телефон (убунто) индианец гладен - иска яде
« Последна редакция: Dec 09, 2012, 11:09 от UBIGI »
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
UBIGI, не мисля, че на някой ще му хареса стила ти на писане и ще ти отговори. Стийм за линукс е в бета тест. Също е важно да знаеш, че е затворен бета тест. кандидатстваш с писмо и или те одобряват или не. Мисля, че на 2 пъти увеличават бройката на одобрените, на мен днес ми изпратиха писмо. Та с 2 думи, когато е официално няма да ти трябват гайдове, ще отидеш официалният им сайт, ще си изтеглиш клиента и ще го пуснеш.
http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=news&key=450817536

Клиента, не работи с wine и за сега има много малко игри, така, че това с ЦС-а ... си го пусни под wine. Ето как изглежда клиента
http://img715.imageshack.us/img715/5838/20121203000303.png
http://img607.imageshack.us/img607/3012/20121203013808.png
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
UBIGI, не мисля, че на някой ще му хареса стила ти на писане и ще ти отговори. Стийм за линукс е в бета тест. Също е важно да знаеш, че е затворен бета тест. кандидатстваш с писмо и или те одобряват или не. Мисля, че на 2 пъти увеличават бройката на одобрените, на мен днес ми изпратиха писмо. Та с 2 думи, когато е официално няма да ти трябват гайдове, ще отидеш официалният им сайт, ще си изтеглиш клиента и ще го пуснеш.
http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=news&key=450817536

Клиента, не работи с wine и за сега има много малко игри, така, че това с ЦС-а ... си го пусни под wine. Ето как изглежда клиента
http://img715.imageshack.us/img715/5838/20121203000303.png
http://img607.imageshack.us/img607/3012/20121203013808.png

 [_]3  O0

пръчка е, аз не мога да се оправя с винцето та :)  надявах се да е направил нещо някой по 'упорит
да, настрана пускал съм под wine, не ми харесва - твоето мнение ?!
пускал съм самия steam - то инак какъв е смисъла
« Последна редакция: Dec 07, 2012, 21:44 от UBIGI »
Активен

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
@UBIGI, ето ти Steam за Ubuntu и Fedora .
Днес Valve са започнали да дават достъп до затворената бета за още потребители. Освен това има нов Update за Serious Sam 3 BFE и на моята скромна машина се усеща подобрение.
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
@UBIGI, ето ти Steam за Ubuntu и Fedora .
Днес Valve са започнали да дават достъп до затворената бета за още потребители. Освен това има нов Update за Serious Sam 3 BFE и на моята скромна машина се усеща подобрение.

е това е приказка вече ::)  не ми се искаше да се напъвам с тия емулатори

 :'( :o ^-^ [_]3 O0 O0  [_]3
Активен

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
@UBIGI, ето ти Steam за Ubuntu и Fedora .
...

е това е приказка вече ::)  не ми се искаше да се напъвам с тия емулатори

 :'( :o ^-^ [_]3 O0 O0  [_]3

обаче ми дава следната грешка: Зависимостите не са изпълними: multiarch-support (>= 2.15-0ubuntu10.2)
Активен

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Трябва да си с Ubuntu 12.04/12.10, инсталирай пакета през софтуерния център (с двойно кликване), а не с dpkg.
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
UBIGI, аз не знам англичански, ама като пиша на Гошо how to install "еди какво си" on ubuntu и ми вади куп резултати, дето не, че и тук няма да ми ги обяснят, но като си задам въпросите после тук, звучат доста по-смислено ;)
Активен

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
UBIGI, аз не знам англичански, ама като пиша на Гошо how to install "еди какво си" on ubuntu и ми вади куп резултати, дето не, че и тук няма да ми ги обяснят, но като си задам въпросите после тук, звучат доста по-смислено ;)
   [_]3  [_]3  [_]3  [_]3  [_]3

Няма значение, как звучат - по-важното е да видя отговорите простичко на български ;)

По горе съм написал - инак има хиляди преводачи ингилизкия не е точния проблем при положение Юникс базирани системи има и на български - или ние дето сме измислили езика на половината свят - дето сме дали компютрите на целия, и дето все още тайните архиви на Ватикана се пишат на ГЛАГОЛИЦА ще излезем по-глупави от всички :)
 8)
Аз боравя с корейски, латински и поназнайвам н'екой други - примерно руски /наш диалект от преди 1000 години, но не умея да ползвам Линукс и като българин ми се  ще да го прочета простичко - ще помагаш ли ако си по в час ?!?  ::)

 След това 'по горе' проследих съвсем просто опита си да пусна, Steam базиран Counter Strike без значение коя версия под един съвсем семпъл Убунто, като започнах от 10,10 надградих до която версия ми предложи автоматичния ъпдейт следвах по-горните съвети и не успях да пусна, но затова бе причина и кодовете за сигурност на Стийм, както и жената подкарала ме  с баници, тупалки и десерти към '10 часовия сериал на Батъл Стар Галактика показвайки ми и екипче в стил "6-серия силон 'силонка' друид.
   
 Ще те наградя споделяйки ти, че България е на 7516 години и това е факт, който както и да се мъчат - не могат да прикрият враждебните на нас 'сили   
O0  [_]3 [_]3 :o

Та ми се ще пишейки и задавайки прости въпроси
- да се намират отговори, без недомлъвки на същия този древен български език,
който все още ползваме и се надявам да ползваме винаги !

Благодаря за проявеното внимание !

после разбира се ще редактирам или изтрия ненужните си писаници - само търпение, то е здравословно ;)

 8)
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Честно ми кажи, ако някой ти каже, че си калкулатор, няма ли да му набиеш едно в канчето? Сега, чакай калкулаторите да ти пишат.

А как да го инсталираш ти написах още в първият пост, на български  :o Ето ти отново линка http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=news&key=450817536
Инсталирай си едно ново Убунту (12.10), сложи му видеодрайвери (за предпочитане да си с карта на нвидиа) изтегли си деб пакета и го инсталирай (цъкаш два пъти на него) И няма да има ЦС за линукс клиента, има го за виндовс. Ето ти списък на игрите, които в момента има https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=8495-OKZC-0159 Повечето ще трябва да си ги купиш.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
Честно ми кажи, ако някой ти каже, че си калкулатор, няма ли да му набиеш едно в канчето? Сега, чакай калкулаторите да ти пишат.



Kалкулатори са PC -ПК/персонален компютър пък и другите, някъде си им викат още калкулатори - щото са и точно това .

направил съм всичко това и въпреки това не успявам да подкарам
/дистр на убунто ми е от вчера по време на питането, както и всички писаници
/имам три пакета стийм с различни наистина закупени глупости все около контрата
/опитах и  steam-login With the release of Steam Beta, and steam BigPicture mode on Linux, this package will put Steam as a login option, so you will be able to open only Steam and needed software to make it run correctly. It's almost a Steam Desktop.
но ми даде същата грешка за пакетите...
/не знам как по ясно да кажа, че съм напълно бос и не хващам в коя точно част греша
/чак тук четейки по форума видях някъде как излиза версията та ще дам...
Активен

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
Нямам отговор на твоя въпрос, включвам се само да разсея една очевидна твоя заблуда. Тук не сме никакви гурута, поне повечето не сме. Всички сме си ламери. Тия дето са по-напред са такива дето го работят, точно като и на другата ОС.
НИЩО НЕ МИ РАБОТИ - пробвам н'екви команди в конзолата/ терминала и както и в прозореца след сваляне...
терминал: ubigi@ubuntu:~$ sudo apt-get install ubuntu-desktop unity
[sudo] password for ubigi:
Четене на списъците с пакети... Готово
Изграждане на дървото със зависимости       
Четене на информацията за състоянието... Готово
Някои пакети не можаха да бъдат инсталирани. Това може да означава,
че сте изискали невъзможна ситуация или ако използвате нестабилната
дистрибуция, че някои необходими пакети още не са създадени или пък
са били преместени от Incoming.
Следната информация може да помогне за намиране на изход от ситуацията:

Следните пакети имат неудовлетворени зависимости:
 ubuntu-desktop : Зависи от: software-center но той няма да бъде инсталиран
                  Зависи от: update-manager но той няма да бъде инсталиран
                  Препоръчва се: banshee но той няма да бъде инсталиран
                  Препоръчва се: banshee-extension-ubuntuonemusicstore но той няма да бъде инсталиран
                  Препоръчва се: computer-janitor-gtk но той няма да бъде инсталиран
                  Препоръчва се: linux-headers-generic но той няма да бъде инсталиран
 ubuntu-sso-client : Зависи от: python-webkit но той няма да бъде инсталиран
 update-notifier : Зависи от: update-manager-gnome но той не може да бъде инсталиран или
                                      update-manager но той няма да бъде инсталиран
 xul-ext-ubufox : Зависи от: apturl (>= 0.1.2ubuntu1) но той няма да бъде инсталиран или
                                     apturl-kde но той няма да бъде инсталиран
E: Счупени пакети
ubigi@ubuntu:~$

идея вече нямам - познавам Дос - Юникс система идея, не Индия ми Пакистан ми е
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo apt-get -f install
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo apt-get -f install
E: Неуспех при достъпа до заключване /var/lib/dpkg/lock - open (11: Временно недостъпен ресурс)
E: Неуспех при заключване на административната директория (/var/lib/dpkg/). Може би се използва от друг процес?
Цял да ми поправя повредени зависимости - жалко, че работи бързо като зависва 2-3 зависва на ... все прави нещо - нали експериментирам де - аз - с.., убунто с мен ;)
Активен

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo apt-get -f install
E: Неуспех при достъпа до заключване /var/lib/dpkg/lock - open (11: Временно недостъпен ресурс)
E: Неуспех при заключване на административната директория (/var/lib/dpkg/). Може би се използва от друг процес?
Цял да ми поправя повредени зависимости - жалко, че работи бързо като зависва 2-3 зависва на ... все прави нещо - нали експериментирам де - аз - с.., убунто с мен ;)
след рестарт и два-три опита следвайки указанията... тръгна да инсталира до:
 Настройване на ttf-mscorefonts-installer
 <ок>
и там си стой, поне не ми дава грешки... но и не продължава...
?!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Нагоре
« назад напред »

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7551 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork
Dual boot Linux and Windows XP (Linux installed first) ПРОБЛЕМ !!!
Настройка на програми
XaMeLeOnA 36 39771 Последна публикация Nov 06, 2011, 02:58
от Compare
Проблем със steam
Общ форум
luckyboy 0 4828 Последна публикация Jan 25, 2014, 23:44
от luckyboy
Team Forters 2 steam
Общ форум
edmon 8 15849 Последна публикация Jun 02, 2018, 19:07
от SweetSissy
Проблем със Steam от Ubuntu 16.04
Настройка на програми
DewDewBG 10 4894 Последна публикация May 12, 2016, 15:12
от malin