Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Надолу

Автор Тема: Valve разработва своята Steam платформа за Linux  (Прочетена 45353 пъти)

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
steam.deb
...
Зависимостите не са изпълними: multiarch-support (>= 2.15-0ubuntu10.2)
Активен

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
ubigi@ubuntu:~$ sudo apt-get -f install

E: Процесът dpkg е беше прекъснат. Проблемът трябва да се коригира чрез ръчно изпълнение на „sudo dpkg --configure -a“.

...
aptitude
Програмата 'aptitude' може да бъде намерена следните пакети:
 * aptitude
 * aptitude-gtk
Опитайте: sudo apt-get install <избран пакет>
ubigi@ubuntu:~$ sudo apt-get -f install
...
dpkg: предупреждение: списъкът с файлове в пакета `ttf-mscorefonts-installer' липсва, в следствие пакета може да ням<OK>сталирани файлове.
(Четене на базата данни ... 146775 файла и папки са текущо инсталирани.)
Подготовка за замяна на ttf-mscorefonts-installer 3.3ubuntu3 (използва се .../ttf-mscorefonts-installer_3.3ubuntu3_all.deb) ...


Активен

vyrgozunqk

  • Гост
грешката в multiarch-support- а значи, че ти липсват ia32-libs ...

sudo apt-get install ia32-libs... това е... незнам какви толкова велики неща инсталирате, ама ме мързи и да чета... виждам само, че не е това което трябва май. : )
Активен

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
грешката в multiarch-support- а значи, че ти липсват ia32-libs ...

sudo apt-get install ia32-libs... това е... незнам какви толкова велики неща инсталирате, ама ме мързи и да чета... виждам само, че не е това което трябва май. : )
бе и един скайп не ще да ми инсталира, не че ми трябва - Стийм искам да подкарам
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Е как така неще да ти инсталира, щом мойта жена сама си преинсталира лаптопа, значи и 5 годишно хлапе може !
Нещо си клепал ти...
Активен

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
Е как така неще да ти инсталира, щом мойта жена сама си преинсталира лаптопа, значи и 5 годишно хлапе може !
Нещо си клепал ти...
Чиста инсталация, какво да съм клепал онзи ден инсталирах... Убунто 10'10 направих ъпдейта който предложи изтегляйки от Интернет.
Имам маунтнати инсталациите на новия и стария...  нямам сиди у-ва, няма външна намеса - имам четири терабайта... достатъчно свободно... и четири Гига оп пам - самата система - само Виделото е Ати от се ХД, не съм настройвал нищо защото ми е абсолютно непонятна, както командите така и функиите - бъди сигурен че знам как се инсталира - но не съм пипал нищо повече от дефолт и настройка за бг-...
Целта - Стийм - под Убунто - Steam counter strike /Source, Condition Zero, CS 1'6, CS 1'8  / знания за Линукс и Юникс базирани системи - нулеви ! 

/изтеглил съм и инсталирал Wine - целта не е емулатор
/steam.deb - не тръгва
/kakто и кракнат steam
/имам логната регистрация с платени продукти на стийм
/raring-desktop-amd64.iso
/ubuntu9.10-jar-games-remix-2.iso
/ubuntu-10.10-desktop-i386.
/ubuntu-12.10-desktop-amd64.iso
/skype-ubuntu-precise_4.1.0.20-1_i386.deb
- не тръгва инсталацията
дават грешка от автоматичната инсталация, сега някои команди изпълних от описанията преди... 
така и не разбрах как да точно да задавам ръчно от dpkg /предполагам това е конзолата(терминал) да укажа път или както там действа

/тия бири аре ще изпием, ама картофете истѝнаха  8)
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
A досега защо не каза, че си 10.10 ?!

10.10 не се поддържа от една година вече...
Отделно, че стиим и новият скайп искат поне 11.хх ...

Демек слагай  12.04 !
С 10.10 е нормално нищо да не ти работи...
Активен

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
A досега защо не каза, че си 10.10 ?!

10.10 не се поддържа от една година вече...
Отделно, че стиим и новият скайп искат поне 11.хх ...

Демек слагай  12.04 !
С 10.10 е нормално нищо да не ти работи...

12.10
само предполагам се омазало нещо - не съм пипал - чиста 10.10 и се надгради на 12.10 мислех съм написал по многото писаници - първоначално дори ми изчезна блуто за едно зъбче но след това разпозна ръчно... тъкмо се кефех, че Убунто 10.10 разпозна от раз без драйвер - Bluetooth на Sitecom - също не ми работи цифровата клавиатура, при вкл работи след това вече не е активна - опитах всякакви ръчни настройки и дефолт и по модел - Compaq мод SK2860 "нум лок""блок нум"- н'ема
« Последна редакция: Dec 10, 2012, 17:23 от UBIGI »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
A досега защо не каза, че си 10.10 ?!

10.10 не се поддържа от една година вече...
Отделно, че стиим и новият скайп искат поне 11.хх ...

Демек слагай  12.04 !
С 10.10 е нормално нищо да не ти работи...

12.10
само предполагам се омазало нещо - не съм пипал - чиста 10.10 и се надгради на 12.10 мислех съм написал по многото писаници - първоначално дори ми изчезна блуто за едно зъбче но след това разпозна ръчно... тъкмо се кефех, че Убунто 10.10 разпозна от раз без драйвер - Bluetooth на Sitecom - също не ми работи цифровата клавиатура, при вкл работи след това вече не е активна - опитах всякакви ръчни настройки и дефолт и по модел - Compaq мод SK2860 "нум лок""блок нум"- н'ема

Що не вземеш на бързо да удариш една чиста инсталация на 12.04 и ако пак не ти се инсталира, тогава да си продължиш питанията ;) !!!?
Активен

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW


Що не вземеш на бързо да удариш една чиста инсталация на 12.04 и ако пак не ти се инсталира, тогава да си продължиш питанията ;) !!!?
12.04 не 12,10
това най-лесно, мислех има някоя команда за проверка и корекция - гледах хелп на конзолата
все ми се щеше с годините да е по изпипано нещо под линукс, ама май се забозват нещата, лошото е че опитах да си направя и боот ама директно бози - не ми се иска да пускам СД - при положение имам три флашки боднати и три диска по терабайт - та ми се искаше да не излизам и да правя под Виндоса
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил


Що не вземеш на бързо да удариш една чиста инсталация на 12.04 и ако пак не ти се инсталира, тогава да си продължиш питанията ;) !!!?
12.04 не 12,10
това най-лесно, мислех има някоя команда за проверка и корекция - гледах хелп на конзолата
все ми се щеше с годините да е по изпипано нещо под линукс, ама май се забозват нещата, лошото е че опитах да си направя и боот ама директно бози - не ми се иска да пускам СД - при положение имам три флашки боднати и три диска по терабайт - та ми се искаше да не излизам и да правя под Виндоса


Аз игри не играя и изобщо те ме интересуват разните игрови конзоли и платформи и точно за това не мога да ти дам акъл, но до колкото следя нещата, въпросната платформа се разработва за 12.04 защото е LTS(не ме карай да ти обяснявам сега и какво е LTS). Като не искаш да ползваш СД, няма никакъв проблем да си направиш инсталационна флашка(писано е много във форума, как се прави). За 15-20 минути правиш нова и чиста инсталация и си инсталираш клиента на чисто(също има куп описания за това) и спираш да задаваш излишни въпроси ;)
Активен

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
идеята ми е друга - някой като мен
Задавайки въпрос, да намери отговора на български ;)
 [_]3
свалям убунто сега 12.04.1 -десктоп i386.исо
The Perfect Desktop - Ubuntu 12.04 LTS поне пишеше
Активен

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW


Що не вземеш на бързо да удариш една чиста инсталация на 12.04 и ако пак не ти се инсталира, тогава да си продължиш питанията ;) !!!?
12.04 не 12,10
това най-лесно, мислех има някоя команда за проверка и корекция - гледах хелп на конзолата
все ми се щеше с годините да е по изпипано нещо под линукс, ама май се забозват нещата, лошото е че опитах да си направя и боот ама директно бози - не ми се иска да пускам СД - при положение имам три флашки боднати и три диска по терабайт - та ми се искаше да не излизам и да правя под Виндоса


Аз игри не играя и изобщо те ме интересуват разните игрови конзоли и платформи и точно за това не мога да ти дам акъл, но до колкото следя нещата, въпросната платформа се разработва за 12.04 защото е LTS(не ме карай да ти обяснявам сега и какво е LTS). Като не искаш да ползваш СД, няма никакъв проблем да си направиш инсталационна флашка(писано е много във форума, как се прави). За 15-20 минути правиш нова и чиста инсталация и си инсталираш клиента на чисто(също има куп описания за това) и спираш да задаваш излишни въпроси ;)
идеята ми е друга - някой като мен
Задавайки въпрос, да намери отговора на български ;)
 [_]3
свалям убунто сега 12.04.1 -десктоп i386.исо
The Perfect Desktop - Ubuntu 12.04 LTS поне пишеше

Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ама аз този отговор съм го срещал на български из нета, но е за хора които правят нещата правилно! Така като ги правиш, няма начин и на англииски да намериш отговор!
Активен

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
...  [_]3  [_]3  [_]3 ...
« Последна редакция: Dec 10, 2012, 20:40 от UBIGI »
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Нагоре
« назад напред »

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7491 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork
Dual boot Linux and Windows XP (Linux installed first) ПРОБЛЕМ !!!
Настройка на програми
XaMeLeOnA 36 39378 Последна публикация Nov 06, 2011, 02:58
от Compare
Проблем със steam
Общ форум
luckyboy 0 4810 Последна публикация Jan 25, 2014, 23:44
от luckyboy
Team Forters 2 steam
Общ форум
edmon 8 15669 Последна публикация Jun 02, 2018, 19:07
от SweetSissy
Проблем със Steam от Ubuntu 16.04
Настройка на програми
DewDewBG 10 4838 Последна публикация May 12, 2016, 15:12
от malin