Автор Тема: Таблета на бъдещето  (Прочетена 29886 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #1 -: Jun 27, 2012, 14:13 »
Кое е смешното, че не разбрах?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

lunarvalley

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #2 -: Jun 27, 2012, 14:16 »
забивал...
все пак очаквах нещо подобно на култовата демонстрация на уин98, па то...
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #3 -: Jun 27, 2012, 16:36 »
    Уууумрела работа ;D - "- Според неофициални данни, към момента Microsoft са похарчили над 1.5 млрд. долара за борба срещу разпространението на Linux."  -    http://pcworld.bg/19760_zabavni_malko_izvestni_fakti_i_humor_ot_sveta_na_tehnologiite__chast_xi&ref=chrext
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

bot

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #4 -: Jun 27, 2012, 16:56 »
    Уууумрела работа ;D - "- Според неофициални данни, към момента Microsoft са похарчили над 1.5 млрд. долара за борба срещу разпространението на Linux."  -    http://pcworld.bg/19760_zabavni_malko_izvestni_fakti_i_humor_ot_sveta_na_tehnologiite__chast_xi&ref=chrext

 една корекция към текста:

" - Името на пингвина Tux идва от английската дума tuxedo (костюм). Името идва от асоциацията, че пингвините сякаш носят костюми. "

 tuxedo всъщност означава смокинг - пак е костюм, но обратното не е в сила.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #5 -: Nov 29, 2012, 21:45 »
Чак сега заглеждам темата... Хммм

Интересното е, че вмомента windows 8 е единствената система, която има достатъчно продуктивен и функционален интерфейс за таблети, достатъчно бърза е и в пъти по-функционална от всичко останало...


Сега понеже това е линукски форум, тук сме линукджии... Ами аз си купих новия Нексус 7 таблет, мога да кажа само, че голям боклук и честно - казано, ме е яд, че си дадох парите!
Жалко, че в булгаристан няма политика, ако продукта не изпълнява нуждите за които е предназначен, да можеш, да го върнеш в 7 дневен срок...

Та андроид на таблет е пълно недоносче, кофти интерфейс, лаг, крашове... Въпросното забиване е нищо в сравнение с това, което ми причинява андроида... Реално няма НИКАКЪВ софтуер, който да е правен и оптимизиран за таблет или и да има, се брои на пръсти ( примерно Adobe Photoshop ), но всичко е безумно скъпо...
В андроид няма абсолютно никаква еко-система, а само постни приложения... А и един скапан терминал/ирк клиент  - е мерси !

По дяволите, дори немога, да го свържа с нито едно дистро, защото просто нито един линукс не му поддържа протоколите за връзка ?!

Е за какво ми е !?

Майкрософтският продукт е с класи отгоре, жалко само, че и цената му е такава... ( почти двойна на епълската)

Продадох си андроидският смартфон, да мина на такъв с WP и съм в пъъти по-доволен и просто ми върши работа, а сега е ред, да продам и таблета... Жалко, че не ми е по джоба този с W8...

Та ще трябва, да се мъча с недоносчета...

ДОри, да е пълно с грешки писанието по-горе, не ме интересува! Мързи ме, да преглеждам и редактирам поста...

П.С. В десктопа може и да са назад, но в мобилните системи, нямат равни.
Не случайно WP остава единствената мобилна система, за която няма exploits и бацили ;)
« Последна редакция: Nov 29, 2012, 21:48 от vyrgozunqk »
Активен

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #6 -: Nov 29, 2012, 22:52 »
Качи му Windows тогава.
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #7 -: Nov 29, 2012, 23:29 »
vyrgozunqk, аве пич не ставай смешен  ;D Ползвам Андроид на телефон и на "стикче", включва се към телевизор и имаш мобилен десктоп като парите му са 90лв. В пъти по-добър от Windows, който и да е, да не говорим за "новият" тотален 8-ми боклук. Абсолютно всяко приложение, което не е оптимизирано за Андроид таблет може да се пусне в 2 режима, и това ако не ти стига. Ако не те кефи Нексус 7 кажи кви пари му искаш. Докато последният "шит" на М$ го ползвах точно 2 минути и ми се искаше да го направя на сол, толкова грозни и некадърни контроли не съм ползвам никога. Квадратите и правоъгълниците, това ми било модерн  ;D , се управляват що-годе нормално само с пръсти с мишка тотално и поправимо дърво, идва и кулминацията десктоп режима се управлява пък само нормално с мишка, тъча и пълно дърво. А за експлойтите не се бой съвсем скоро ще надмине всички  ;D
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #8 -: Nov 30, 2012, 02:41 »
@sstefanov, с удоволствие, но немога. : )

@bvbfan какви 2 режима те гонят бе, я ми пусни дори скапаното фейсбук приложение в режим различен от раздърпано такова за телефон... Всяка програма е писана бамбашка, няма никаква хомогенност, както казах апликацийте крашват и андроида лагва, особено след ъпдейта до 4.2 и не се оплаквам само аз, а форумите са пълни...
Една програма е розова, друга бембена, трета с бутони долу, четвърта с такива в третият петък, в лево...
Няма да коментирам, колко бавно се 'буди' ( пак официален бъг в софтуера 4.2 ), Отделно, че андроид 4.2 има много голяма несъвместимост с маса програми...



Действително абсолютно всички програми са правени за телефон и само някой тук-таме имат 2 панела, като gmail Примерно... ( то оставаше и то да няма ).
Това е таралеж в гащите...
И това не е у-во, което да е 'just works', това е хамалогия тип: " направи си сам, в час по трудово".
А да си кажа, че андроида фабрично няма дори usb host... Който му се занимава с лайняни къстъм ромове с хиляди бъгове... : )


И какво ползваш на телефон или стикче ме вълнува, ама толкова малко, колкото неможеш, да си представиш...
Както казах с удоволствие се отървах един път от андроидите при телефоните, но не очаквах, че и при таблетите е толквоа зле положението...
Като смениш 5 high-end смартфона с андроид и всичките са жалка история и си купиш една скапана лумия 900(примерно), която ги превъзхожда многократно ( споредн мен ), а хем е по-евтина.. и се преродиш, тогава ще ме разбереш... Тогава ще разбереш какво е бързина и стабилност, също какво значи, да не губиш обхват, gps сигнал и още много други и у-вото просто да работи. : )


Таблета е на седмица, даваш ми 560 лв. и е твой : ) 32 гигабайтовият. Трета ревизия.  А ако ми намериш нещо с WinRT, даже ще ти доплатя нещо... : )

« Последна редакция: Nov 30, 2012, 02:48 от vyrgozunqk »
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #9 -: Nov 30, 2012, 05:33 »
Основният проблем на андроида е, че е прекалено фрагментиран.
Всеки производител маже каквото и къдеро му падне, добавя и маха функционалности както си реши.
Андроид на самсунг и андроид на нексус нямат почти нищо общо например.
Същото важи и за ХТЦ....

Разработката на приложения за Андроид е повече от мъка - НИКАКВА унификация нито на интерфейси нито на нищо! Едно приложение може да работи добре на Самсунг Галакси С 2 примерно, но да е трагедия в който и да е друг Андроид телефон/таблет...
При разработка на Андроид приложения е почти невъзможно да се нагласи така, че да изглежда еднакво на различните устройства: всички резолюции са ралични, scale фактора - също. Което прави нещата ужасни.

Андроид маркета - ще ме извиняват, ама там не е свобода, а свободия. Сульо и пульо могат да натресат какъвто си искат софтуер, който да е пълен с "буби", така да го кажем. То не случайно пуснаха и антивирусни програми за Андроид...

Другият му проблем е, че прекалено много разчита на Java. А всеки знае, че Java приложенията принципно не са от най-пъргавите. Ще ме извиняват, ама 4-ядрен процесор и 1.5Г РАМ и да лагва... не, мерси. Ползвал съм общо 4 устройства с Андроид: HTC Hero, Samsung Ace, HTC Tatoo, и един Acer таблет, на който не помня точният модел. Всички ги изтърпях точно по 1 седмица, с изключение на таблета, който е служебен и реално не го ползвам де :)
Познавам фенове на андроид, които ме убеждаваха, че проблема бил в мен: трябвало да си купя колкото може по-скъп телефон, и тогава съм щял да видя как точно работи "хубавият андроид".

Познавам 3-ма с Galaxy S2 - ами на това чудо батерията му пада за няма и 1 ден!!! Защо ми е? За да мъкна зарядно и/или втора батерия? Не, благодаря.

Основният проблем на Google и Android е, че нямат собствено устройство - телефон, таблет... разчитат на външни производители, които постоянно се дънят. Като например, новият Нексус - ами това чудо е по-зле от iPhone-a. Не знам коя инженерна тиква е родила идеята антената да е залепена за задния капак, и да контактува с платката на телефона чрез подвижни контакти, които с времето се зацапват, или при най-малкото сътресение се разместват. И кеф ти мрежа тогава :) Батерията му е залепена за корпуса, и премахването и е почти невъзможно, има и куп други недостатъци. Като например стъклото на задния капак, което не е добре залапено, и при дори лек удар се напуква.

И телефона е брандиран с марката Google.... и какво се получава - всички критики ги отнасят Google, макар, че вината им не е чак толкова голяма в случая...

Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #10 -: Nov 30, 2012, 07:55 »
Виждал съм "лаг" на HTC Disire HD, основно се проявява от добавени лънчари и тем-подобни програми от производителя. Излишно е да го казвам, но ако кодът не е оптимизиран, няма да работи и на 16 ядрен процесор. Не виждам каква вина имат Гугъл, точно това е свободата всяка компания си разработва свои отличаващ я софтуер. Ако не ти харесва не купуваш. Но в Нексус 7 да има лаг, не ставай смешен. На работа сме с него, аз имам Моторола Дефи с Цианоген (софтуерът на Моторола не ме кефи и го разкарах отдавна), единият колега с Галакси Нексус, както и брат ми, другия с Xperia U, и няма никакви проблеми с каквото и да било. Освен това не виждам какво сравняваш с WP7.5 като това не е операционна система. В нея няма нищо, нито Opengl, нито бази данни, нито мултитаскинг, като изключим вградените от М$ приложения те имат, изобщо не ми ги знам какъв боклук е. Относно фрагментацията, това е нещо напълно нормално, свободен код и всеки го модифицира спрямо нуждите си. Освен това Галакси Нексус е доста пред Айфон, супер дисплей, по-голям и по-добър, нормална резолюция, страхотни снимки, 2 пъти е по-евтин  ;D
« Последна редакция: Nov 30, 2012, 07:58 от bvbfan »
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #11 -: Nov 30, 2012, 08:17 »
Ааа вина си имат, защото всяко едно у-во, преди да стигне до пазара, минава през инж. екипите на гугъл за пълно одобряване и критики, кое - как, да се промени...

Мен ми прави впечатление, че само HTC имат някаква идея какво му куца и се опитаха, да го пооправят, ама е такова мазало, чак ми напомня за Гну/Линукс десктоп дистрибуциите...
HTC е нещо, като Убунту-то на линуксите хахах

А самсунг и това небивало тяхно отроче TouchWiz е нещо, съпоставимо с Fedora или слак. Пък голият андроид си е цяло Gentoo ( или калкулатора на роко)...  :D

@bvbfan: А ти когато разбереш какво е и пипнеш Wp 7.5/8 тогава ела ми говори ! "WP7.5 като това не е операционна система. В нея няма нищо, нито Opengl, нито бази данни, нито мултитаскинг, като изключим вградените от М$ приложения те имат, изобщо не ми ги знам какъв боклук е. " - Toва от къде го изсра, един господ знае, защото от това, което каза няма нищо вярно !

А за нексус 7... ми като сложиш подобаващите приложения, които да компенсират кухият, гол андроид... Ооо почва зорлем, да крета...  Та искаш ли още да го купуваш ?
Особено, ако не клокнеш Теграта до подобаващите за нея, поне 1,5 GHz е много бавен...

Иначе митака е много прав за фрагментацията. :/

@Митак, като гледам, действително си бил на много ниски класове телефони, а аз като бях на високи... Питаш ли ме ?
За времето си: HTC Desire,Inspire 4G, HTC DesireHD, HTC Sensation, Galaxy S2, като последните два съвсем за малко, защото едва ги издържах и пак се върнах към DHD-то(заради Сенс-а)...

И това за къстъм лаунчърите са пълни глупости ! Аз съм човек с достатъчно тренирано око, през който са минали достатъчно много телефони, за да усетя и най-малко лагване... Или спад в FPS-a от 60 на 17 примерно ( което е мноого често, в dev options-a имаш опция, да следиш визуално рендирането, ако неможеш да го усетиш, барем го гледай ! )
« Последна редакция: Nov 30, 2012, 08:20 от vyrgozunqk »
Активен

nikito_blend

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #12 -: Nov 30, 2012, 08:47 »
За Windows Phone 8 съм чел че и те имат проблеми:

"Оплакванията към Lumia 920 са свързани с често забиване и спонтанно рестаритране на телефона, както и кратък живот на батерията. Недоволствата от HTC 8X за сега се изчерпват само с чести рестарирания на смартфона, в повечето случаи когато апарата не се използва. Разгневени потребители обаче се оплакаха, че им се е случвало машината да се самоизключи, докато провеждат разговор по нея."

Аз лично съм имал пърият андроид телефон, не може да се сравнява със сегашните, но наистина имаше доста често крашване на програмите.
« Последна редакция: Nov 30, 2012, 08:52 от nikito_blend »
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #13 -: Nov 30, 2012, 08:58 »
Имат, но вече има и бъгфикс.
А с ъпдейта до 4.2.1 онзи ден моят нексус 7 не спря, да забива до степен, до която му трябва хард ресет... (което май забравих да спомена ) :-/

За тая седмица, която го имам сигурно 7-8 пъти го рестартирам вече... това ме побърква...
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Таблета на бъдещето
« Отговор #14 -: Nov 30, 2012, 11:38 »
За един телефон или таблет важното е цветовете да са наситени и ярки, иконите да са хубави и да се скролва мазно-мазно..... Всичко друго са подробности!
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.