Автор Тема: Какво няма да можете да правите с нетбука си ако сте с Windows 7  (Прочетена 8062 пъти)

adash

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил

можеш ли да направиш фотокнига? а да проектираш мебели? а предполагам можеш да настроиш ИР дистанционо набързо, без да ти се налага да изчетеш един билюк сайтове, да компилираш, инсталираш разни библиотеки ....

Ми....чакай да се замисля.....май мога бе, я виж ти!

а, аз като един домашен потребител, който има само линукс на компютъра си срещам трудности, и не само с горе изброените неща ...
Аз пък не чак толкова, не че искам да се хваля де...
Активен

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Ауе еи хора, става въпрос за нетбуци. Никой няма да сяда да проектира мебели на 10 инчов екран, освен ако не е мазохист  :)
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
и на домашния няма да можеш, освен ако не си мазохист ...
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
можеш ли да направиш фотокнига? а да проектираш мебели? а предполагам можеш да настроиш ИР дистанционо набързо, без да ти се налага да изчетеш един билюк сайтове, да компилираш, инсталираш разни библиотеки ...
Можеш да проектираш мебели с Windows? :o Това ще да е някоя скрита опция в контрол панела или регистрито.
Ако тръгнем да разсъждаваме (което не съм сигурен, че е уместно в тази секция на форума) ще започнем от там, че работа на практика се върши с приложен софтуер! И от тук вече, правилният въпрос е дали техническите параметри на една операционна система позволяват върху нея да върви съответния приложен софтуер. Следователно очаквам да ми кажеш какъв тип (или кои точно) програми не могат да вървят под Linux, заради техническите му недостатъци, а не заради решението на фирмата производител да ограничи употребата им върху MS Windows! Това определено не е софтуерът за мебели, нали?

Иначе те разбирам чудесно за какво говориш, но трябва да сме коректни. Това, че не можеш да си пуснеш IR дистанционното, web-камерата, скенера, принтера и т.н. не е проблем с Linux, а с монопола на Майкрософт!
Индиректно Майкрософт не ти разрешават.

При нормални условия, всеки производител на хардуер се стреми да заеме максимален пазарен дял и не би се ограничавал с потребителите на една единствена OS. Това просто противоречи на икономическата логика. Същото важи и за производителите на специализирано програмно осигуряване, например разните CAD среди. На пазара, обаче няма нормални условия, а има икономически тоталитаризъм, с една дума - монопол. Няма производител, който да рискува 95% от пазара заради някакви хипотетични 5% от хората с по-разчупено мислене.
Това е положението.
Активен

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Смятам. че вече е крайно време някой да я затвори тая тема, че нещо май не може да се разберем както трябва.
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тези ограничения са направо смешни. По този начин спират прогреса. На мястото на производителите щях да им кажа- глейте си работата, няма да слагам нетбуци с боза.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

sinan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
оуууу йес, сега ще стане интересно. на всеки въпрос на клиент "А ще мога ли да правя ***** с този лаптоп" отговора ми ще е НЕ защото е с Windows. въпреки че си изкарвам хляба с продажбите няма да убеждавам никой да си купи лаптоп с Windows.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Достъп до Windows дял от Мандраке 9.2
Настройка на програми
Teo 14 6920 Последна публикация Jul 25, 2004, 21:15
от Teo
Забиване в стил Windows
Коментар
residentx 5 3590 Последна публикация Aug 06, 2004, 23:56
от empty
Better without windows
Живота, вселената и някакви други глупости
Agent_SMITH 9 4630 Последна публикация Sep 10, 2004, 12:09
от july
Hаскоро беше откраднат сорс кода на Windows XP ;-)
Хумор
luda_glawa 2 3142 Последна публикация Oct 30, 2004, 16:49
от cable
Windows application under non windows platform
Предлагане
Pesho4uka 6 7332 Последна публикация Sep 18, 2006, 09:54
от Pesho4uka