Автор Тема: Излезе Firefox Quantum  (Прочетена 7234 пъти)

stealth01

  • Гост
Re: Излезе Firefox Quantum
« Отговор #15 -: Nov 18, 2017, 16:17 »
Аз съм шестият потребител, ама не съм си изказал мнението, 'щото не съм надграждал до последна версия.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Излезе Firefox Quantum
« Отговор #16 -: Nov 18, 2017, 16:42 »
Като надградиш, моля да ми кажеш, браузъра стартира ли xdg-open при опит за отваряне на на магнитните връзки.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Излезе Firefox Quantum
« Отговор #17 -: Nov 18, 2017, 16:43 »
   Все същата работа,не усещам повишаване на бързодействието в
сравнение с предишните версии.Ако има нещо положително,това е,
че ме пита дали да включи флаш -а (дава съобщение,че флаш -а може
да натовари с-мата)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Излезе Firefox Quantum
« Отговор #18 -: Nov 18, 2017, 17:23 »
Колега,
относно PaleMoon, не е важно че баш иконите не са сменили - важното е, че важните неща са сменили в Раlе Мооn наследника Ваѕіlіѕk (е някои неща засега са още в етап на планиране)
- бaзиpaн нa eнджинa Gоаnnа – cъздaдeн пo-paнo ĸлoн нa Gесkо
- плaтфopмaтa UХР (Unіfіеd ХUL Рlаtfоrm)
- пpeмaxнaти oбвъpзвaниятa c пpoгpaмния eзиĸ Ruѕt.
- ocигypeнa пoддpъжĸaтa нa cтapитe дoпълнeния нa eзиĸa ХUL
- зaпaзeнa e възмoжнocттa зa инcтaлиpaнe нa вcяĸaĸви плъгини c NРАРІ интepфeйc (вĸлючитeлнo Unіtу, Flаѕh и Јаvа)
- въpнaтa e пoддpъжĸaтa нa звyĸoвaтa пoдcиcтeмa АLЅА
-  шpифтoвeтe чpeз библиoтeĸaтa Grарhіtе.
... Πpи тoвa Ваѕіlіѕk изцялo пoддъpжa cъвpeмeннитe тexнoлoгии, вĸлючитeлнo ЕСМАѕсrірt 6 cтaндapтa, АРІ WеbЕхtеnѕіоnѕ, WеbАѕѕеmblу (WАЅМ), НЅТЅ и ТLЅ 1.3.

Аз го пробвах навремето (и после се задържа) защото бяха едни от първите дето изкараха 64 битова мозила, и с тоя минималистичен интерфейс стил Нетскейп направо ме зарибиха...
Аз от време на време още го ползвам и съм много доволен, повече ме притеснява че е само един човек там (така мисля - а дано са станали повече) ама разработки в стил  'и сам воинът е воин' (а ла Партик Волердинг) вече не са толкоз вървежни (хеле па като наближат пенсийка тия двамата, направо не знам какво ще прайм) т.е. нямат голяма общност /от разработчици/ ...за съжаление - те тези неща трябва да ни притесняват, иначе нека има разнообразие

напр. Тор браузъра като е сменил само иконите /е и прокситата/ (ама иначе голямата работа), или ..имаше навремето тук един елемент ТцветанПоща и той само до смяната на иконите стигна (даже не съм сигурен и чак дотам дали стигна), а иначе ..и той голямата работа  ;D

П.П. Аз от цялата тая хамалогия едно нещо не разбрах (мисля още някой пита ама отговор нема)
сега като смениха енджина това значи ли че отсвириха и мижавия SeaMonkey т.е. те тия дето им пишеха стария енджин - да знам дa го отсвирвам ли и него браузър (че отдавна съм му насъбрал) или идеята е пак същия да позлват да си разработват и тестват новите ендижини (защото споменават повече от един в официалния анонс - "засега е Серво, ама ще пробваме и друг(и)" - голямат тайна /само да не се окажат от Гугле другитя/)
« Последна редакция: Nov 18, 2017, 17:34 от remotexx »
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Излезе Firefox Quantum
« Отговор #19 -: Nov 18, 2017, 17:44 »
Firefox Quantum като цяло се държи добре, но единственото което най-много ми тежи е липсата на любимите addon-и:

Според мен вървят в добра посока с приемането на общ формат за добавките - WebExtensions, но за сметка на това той налага по-големи ограничения, което автоматично умъртвява гореизброените addon-и за съжаление.

В момента отново съм с Firefox 52 ESR, защото липсата е прекалено осезаема, но се надявам след като поддръжката изтече и се наложи да upgrade-на, поне една част от старите addon-и да имат подобен еквивалент.
Активен

Practice

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Излезе Firefox Quantum
« Отговор #20 -: Nov 21, 2017, 22:16 »
Win 8
Версия ff57 64 bit изкривява цветовете в youtube - всичко излиза в синьо.
Версия ff57 32 bit  всичко е нормално.

Версии ff56 64 всичко е нормално с цветоввте в youtubе.
Версии ff56 32 всичко е нормслно с цветовете в youtube.

Някой да знае как се оправя този проблем че клиентите недоволстват след автматичния им ъпгрейт? 

Цитирам колегата:

Цитат
Незнам дали работи два пъти по бързо ама работи два пъти по грешно
.

Може ид да е дрсйверен проблем ама като нямя други драйвери за видеото за win.... На кой да се оплачеш?
« Последна редакция: Nov 21, 2017, 22:28 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Излезе Firefox Quantum
« Отговор #21 -: Nov 22, 2017, 09:07 »
Колега, на Win10 и на Ubuntu mate 16.04 с ff57 64bit нямам проблеми с цветовете в youtube. Следователно мисля, че си прав за драйверите :(
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...