Автор Тема: Автоматично влизане (recent logins) като във ФБ  (Прочетена 32250 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Абе то и ИИ ще има период на възход като при нас през Ренесанса, и от там право към дъното като се пропие и раз?бе.
А иначе бъдещето е на жените особено като се научат да се размножават без мъжете. И ние мъжете как ще се размножаваме (пъпкуването не се брои)

Никой няма да се размножава. Нали се иска от нас да сме безполово общество? Или забравихте. Пустата конвенция я приеха преди има-няма половин година.

Да раждаш не е модерно. Децата ще бъдат дизайнерски и в епруветка.

Или поне така са го замислили. Аз специално изобщо не държа да живея в такъв свят.

=*=

Румене сестрите Вачовски не са някакви гении, както очевидно някой ти казва.

Те направиха филм, в който искаха да се заиграят с теоретиците на заговорите. И това стана успешно. После това го пробваха във всеки техен филм. В Юпитер вече беше нетърпимо. То нищо друго нямаше.

Това, че Нео е роден през 2001-ва е важна информация точно толкова, колкото, че английската кралица е гущер. От сега ти казвам, че не е гущер. Неприятен човек е, убиец е, но е човек, не е гущер.

Филмите не са реалност!

п.п. Жена ми казва, че затова обича киното. Показват ти нещо, което не е реално. Защото реалността е гадна.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
@go_fire:

Надявах се ти и други да се досетите сами, имам предвид че 11-сеп-2001 г. не мисля че е обикновена дата (ден от месец септември), 911 говори ли ти нещо ?

Още повече че филма е правен и пуснат 1999, две години пред това, доста добро попадение с датата като за случайност (предполагам че много хора така и ще кажат, няма проблем тяхно си мнение ;-)

Пък и датата на която ти изтича личния идент. документ има (поне за мен) и друго символично и реално при това значение, след нея вече нямаш легитимност/права на гражданин.

PS: още нещо любопитно, примерно като умреш реално си умрял когато административно се оформят съответните документи а не след реалния факт преди това, поне за държавата и администрацията.

И за да не излезе много неприятен примера който дадох по-горе, ще спомена един личен спомен: бях на 16-тина години и ходих до общината/Триадица за някакви документи, след дълго ровене по шкафове и чекмеджета в тъмен и прашен коридор, човека ми заяви че съм бил умрял :-)

Явно оттогава живея на вересия ;-)

Поздрави,
Румен
« Последна редакция: Aug 10, 2018, 11:56 от ray »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Уф, забравих за братята/сестрите,

Когато е правен филма все още бяха братя (никъде не съм казал че те са реалните автори на филма, но те са официалните), според мен служат само за фасада (и факта че после станаха сестри само го потвърждава), но не мисля че напълно не са знаели какво точно правят или си мислят че правят :-)

Поздрави.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил

Надявах се ти и други да се досетите сами, имам предвид че 11-сеп-2001 г. не мисля че е обикновена дата (ден от месец септември), 911 говори ли ти нещо ?


разбира се, че е необикновена дата (поне за мен) това е рожденната ми дата, и нали се сещаш какво се случва с документите ми на тази дата (правилно -изтичат). Аз дори съм по-напред от филма (действието е станало преди половин век)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
@go_fire:

Надявах се ти и други да се досетите сами, имам предвид че 11-сеп-2001 г. не мисля че е обикновена дата (ден от месец септември), 911 говори ли ти нещо ?

Изобщо не обърнах внимание на датата, освен на годината. Аз мислех, че твоята асоциация е, че във филма е на двадесет и кусур. Скоро ще минат горе-долу толкова от тая година, което значи, че света ще свърши в пъкления план на роботите.

Поне такъв е мисловния модел на теоретиците на заговорите.

Ти си имал предвид случайното съвпадение на конкретна дата.

Случайност? Не мисля.

С тези думи започва всяка теория на заговорите.

Но тази дата наистина не е случайно във филма. И това съвсем не значи, че тогава все още братята са били предупредени за готвения държавен преврат. Прекалено са незначителни, за да ги уведомява някой (дори с неразбираеми намеци) за толкова важна подготовка. Какво остава да ги предупреди в началните етапи на заговора.

Просто 9.11.01 не е случайна дата. На нея обезателно щеше да се случи нещо и това нещо е очаквано от столетия от номеролозите. Имаше и предвиждания, какво ще се случи на тази дата. Поне аз не срещнах такова, което да се доближи до истинските събития.

А това, което се случи, поне мен ме изненада, макар да не разбрах веднага, какво стана. Това, което ни показаха, всеки (включително аз) можеше да го предскаже с голяма точност. Аз го бях предсказал. Но не бях предсказал, какво се случи наистина и дори не го разбрах.

А това, което се случи, предполагам вече няма човек да не го знае. В САЩ беше извършен вътрешен преврат и те доброволно излязоха от ролята на световен господар, роля продължила едва 10 год. Никой не предполагаше, че може доминацията да се задържи за толкова кратко.

Разбира се, още столетия (аз предвиждам три хилядолетия) САЩ ще е най-голямата свръх-сила, но никога вече няма да е отново единствена.

Някой ден може би ще разказваме на внуците си за този ден, както на нас ни разказваха за деня, когато Гагарин излетя в космоса.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Ебаси,въртим,сучем и пак стигаме до геополитика и конспиративни теории  ;D
   И аз да кажа няколко думи: в САЩистан 911 е номера за спешни повиквания
(еквивалента на 112 у нас),а 11 септември по техния стандарт за дата е 9/11.
Малко странно съвпадение.
 
П.С Надявам се go_fire да напише нещо повече за нумерологичните аспекти
на тази дата  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Както не веднъж съм казвал, заговори си съществуват. Това не е лошо. То е част от човешката природа. Човека е социално животно. Сам си само в тоалетната и гроба.

Ето на, аз заговорнича с жената, как в края на месеца да заведем децата на море. По-големите хора от мен, заговорничат за по-големи работи. Колко големи? Е тук е мястото на фантазията.

А, както знаем, тя стига до там, че английския двор е потомък на извънземни, дошли тук преди милиони години да изкопаят всичкото злато и заробили човечеството, от как го има. А го има, защото същите изпратили „сивите“ си слуги генно да модифицират местни маймуни, за да ги направят добри (безмозъчни) миньори.

И познавам много хора, които могат да се подпишат под горното.

Разбира се, не всички теории за заговори са толкова налудничави. Както казах, аз бях предвидил, че американците ще си организират атентат срещу СТЦ и ще хвърлят вината на Бил Гладен. Това беше толкова лесна прогноза, че всеки можеше да я направи със затворени очи.

Тръгвах на гроздобер, когато чух, че в Нови Йорк е станал атентат. Казах, това е СТЦ и ще обвинят Осама бин Ладен. Срещнах от празни до изумени погледи и въпрос: КОЙ??? Знаех, че скоро всички ще знаят това име. А на следващия ден вече знаех, че предстоят воини срещу Афганистан, Ирак и евентуално Либия, Сирия, Иран.

Но въпреки, че го бях прогнозирал и прогнозата беше по детски лесна, то и не подозирах мащабите на случващото се. За мен беше просто игра с холивутски елементи, както е характерно за американците. Нямах и бегла идея, че една епоха свършва.

=*=

Днес обаче не следя толкова изкъсо новините и все по-трудно давам верни прогнози. Просто не ме интересува случващото се. А, ако не наблюдаваш, какви сигнали има около теб, няма и как да разбереш, какво ще се случи.

=*=

За съжаление, не мога много да говоря за 11.09.01. Причините са две. Първата е, че просто не си спомням. Съвсем мъгляво ми е, какво точно беше. А за съжаление това е преди ерата на масовия достъп до Интернет, което значи, че информацията е в книги и периодика. За библиотеката не е измислена търсачка, в която да нащракам няколко букви и да почнат да излизат резултати.

Даже към момента на тази дата, съвсем не я помнех. Доста по-късно щях да си припомня.

А не помня, защото номерологията много отдавна ме е разочаровала. Може би не бях попаднал на качествена информация, но се убедих за себе си, че тази окултна наука е твърде недоразвита, изпълнена с неясни, неточни моменти, подлежащи на интерпретация. Затова дълги години се отдадох на астрологията. И въпреки, че смятам, че това е царицата на окултните науки, то и с нея не се занимавам вече.

Отдавна реших, че ми е все тая за бъдещето. Защо ми е да го знам? Не ми пука и аз, какъв съм, ако винаги ще се опитвам да правя най-доброто, което мога.

Мина доста време, от както спрях да се занимавам и тогава стигнах и до следващото заключение. Астрологията е материалистическа наука. В нея няма почти никаква духовност. Изобщо е на ръба да бъде извадена от окултното. За западната астрология това е напълно сигурно. Западната астрология не е окултизъм по никакъв начин. За източната се твърди, че все още е. Но тя е твърде стара, нереформирана и за западните хора не работи. Дали работи за източните не знам и слабо ме интересува.

п.п. От утре до края на месеца ще съм без достъп до Интернет. Във Видин съм си. Работя. Просто няма да съм на линия. Това не е „автобананизиране“. Просто стечение. Живот и здраве, някъде около първи ще съм на линия.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
@ spec1a:

Тъй като попита за нумерологията и произлизащата от нея астрология може да ти бъде интересна информацията тук (https://lubomir.name/bg). Тя е от български астролог и има разгледани доста конкретни случай (дати и събития) и техния астрологичен анализ с обяснения.

За съжаление май няма анализ конкретно за 11-сеп, но има доста прогнози за България (включително и за 21-ви век) и за света.

Има достатъчно информация и за нумерологията както и за анализа на ръката, за съжаление въпреки че автора се е стремял да даде нещата в по-полулярен и разбираем вид не всичко е лесно за разбиране от първия че дори и от втория път. Говоря за начина на получаване на резултатите, иначе самото обяснение на резултата е ясно и разбираемо :-)

Има интересни четива във секцията със статии както и няколко книги (гледам че е имало семинар на 14.07.2018 в България, но вече е минал).

Поздрави,
Румен
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Здравейте,

За няколко секунди пак имам достъп, защото се завлекох на едно място, за да си изтегля vb3rt за 3,11, любезно даден ми от Ремо.

=*=

Та използвам случая, за да отговоря и на Румен.

Румене, за съжаление Любо е нагледен пример, че западната астрология е бездуховна наука. Всичко е чиста математика. Математиката е най-прекрасната цивилна наука, но тук имаме нагледен пример, как опирайки се само на нея без това да е обвързано с етична нагласа, как злоупотребяваме с нея спрямо личните си пристрастия.

За съжаление достъпа до всичко след 11.2017 е платен и не може да се види. Но например и от само наличното се вижда, как Любо е русофил, което не е лошо, но това изкривява тълкуванията му в удобна за него посока, която не се покрива с действителните значения на нещата.

Ако да не бе толкова заслепен в путинофилията си, щеше да не пропусне да забележи, че изкривява действителността.

Между другото, той много се гордее, че прогнозите му за България са верни. Това обаче не е обезателна истина. По мой наблюдения, познава някъде около 10%, което е невероятно нисък процент за професионален астролог. Има свободен достъп до прогнозите му за 13, 14, 15 (16 и 17 бяха на дневника му, който изтри). Всеки може да свери сам.

Ако някой иска да се запознае с него лично, сега му е шанса. От няколко месеца си е у нас и ще седи някъде до есента.

Предполагам, че в личните прогнози е по-верен, защото там не залага личните си пристрастия.

п.п. На български е номерология, а не нумерология. Българския език не произлиза от латински и думната „номер“ се пише с „о“. Астрологията има роднинска връзка с номерологията, но категорично не произлиза от нея. Всъщност шумерите са я открили далеч преди евреите да започнат да изграждат кабалата.
« Последна редакция: Aug 12, 2018, 12:52 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bot

  • Гост
 go_fire, когато използва нОмерология вместо нУмерология реших да проверя, защото аз бих използвал нУмерология без да се замислям и в Уикипедия ще откриеш че статията на български е озаглавена нУмерология, обаче като се разрових открих много книги на български, озаглавени нОмерология, в тълковния речник на Читанка също пише нУмерология https://rechnik.chitanka.info има ли изобщо някаква официална енциклопедия или речник на българския език, където това нещо може да се провери
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Едно време тук Марчето разправяше че имало телефон, нещо към Бан, където можеш да питаш за правописа.

http://ibl.bas.bg/informatsiya/uslugi/ezikovi_spravki_i_konsultatsii/

Дали работи не знам и никога не съм го ползвал.

Според мен е нОмерология, щото казваме нОмер а не нУмер. ;D
« Последна редакция: Aug 12, 2018, 15:45 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
нумерология е на Руски.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
нумерология е на Руски.

Явно така е и на български вкл. и според БАН
https://kaksepishe.com/numerologia/

Как се пише: нумерология или номерология?
Правилно е да се пише нумерология.

Концепцията на нумерологията е близка до тази на астрологията и на други паранауки от Античността.
Универсалното число на 2014 година е 7, а според нумерологията това означава, че ни очаква година на промени и духовно израстване.

Източник
Официален правописен речник на българския език. С., БАН, Просвета, 2012, с. 424.

А относно тел. на БАН.. явно имат и сайт, кой ли ще ги търси по тел. в 21 век, но за съжаление сайта им е назад с материала и още не е обновен до изданието им от 2012 цитирано по горе... дали е без да искат или нарочно, оставям всеки сам да прецени...

http://ibl.bas.bg/ezikovi_spravki/?s=%D0%9D%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F

А също и прехваления им инструмент
http://dcl.bas.bg/est/checker.php
За който също всичко е вярно, а може би просто е останал в 20 век и не работи на мобилни телефони, поне при мен каквато и глупост да въведа не подчертава нищо.
Нищо чудно че хората вярват повече на читанката и др. сайтове по запознати и от БАН вкл. и за по новите издания на БАН, дето даже те самите не знаят какво да писали и брисали и променяли...
« Последна редакция: Aug 12, 2018, 18:10 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
В “Речник на чуждите думи” на Г.Бакалов изд. 1949г. намираме:
”номер- брой или число по ред. номерирам -поставям поредни числа.”

http://www.temura.net/%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D1%83%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F/

Те БАН сменят езика след всяка смяна на властта.
« Последна редакция: Aug 12, 2018, 18:25 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

bot

  • Гост
БАН трябва да се (само)сезират и да си оправят бакиите, наистина е по-правилно да се изписва номерология, нумерология е против правилата на българския език -  така са ни учили и в училище да си проверяваме правописа - като се провери коренът на думата. Имало е такива случаи на поправки, примерно преди 2002  айряна се е пишел айрАн.
Активен