Автор Тема: Премам идеи за рецепти  (Прочетена 2625 пъти)

malin

  • Гост
Премам идеи за рецепти
« -: Apr 26, 2015, 22:31 »
Дайте някоя умна идея за справяне с турски/индийски/латино/и т.н. сериали.
Моята рецепта беше хеви метъл от слушалките на макс, за да не чувам, но откак жена ми почна да гледа турския сериал, за да има за какво да си говори с колежките и ми цензурира децибелите (защото се чувало) - почвам да усещам, че ми се промива малко-помалко мозъка (чувам сериала въпреки всичко).
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Премам идеи за рецепти
« Отговор #1 -: Apr 26, 2015, 23:27 »
ново гадже-идея без конкуренция...
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Премам идеи за рецепти
« Отговор #2 -: Apr 27, 2015, 07:12 »
Дайте някоя умна идея за справяне с турски/индийски/латино/и т.н. сериали.
Моята рецепта беше хеви метъл от слушалките на макс, за да не чувам, но откак жена ми почна да гледа турския сериал, за да има за какво да си говори с колежките и ми цензурира децибелите (защото се чувало) - почвам да усещам, че ми се промива малко-помалко мозъка (чувам сериала въпреки всичко).

Слушалки (може и хубави) на главата на жена ти да гледа сериалите на спокойствие.
Активен

the lamer's team honourable member

Warstomp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
  • Distribution: Debian, Ubuntu
    • Профил
Re: Премам идеи за рецепти
« Отговор #3 -: Apr 27, 2015, 08:21 »
По-хубави слушалки. Големи около цялото ухо и затворен тип. Изолират много добре.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Премам идеи за рецепти
« Отговор #4 -: Apr 27, 2015, 08:25 »
Връщаш ме едно десетина години назад. Тогава реших въпроса точно, както нашият доайен казува — слушалки. После (след години) реших, че оглушавам и се преместих в друга стая, но жената и децата лека-полека ме последваха и отново сме накуп, отново съм със слушалки, само че сега съм мързеливо полегнал и с лаптоп, а не настолна машина, която си е в другата стая. Между останалото, когато децата попораснаха и взеха да гледат детски филмчета и да играя, взех и на тях слушалки. Едните ги бучвам отзад, другите отпред — нещо като как се включваха старите „Правец“ :)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Премам идеи за рецепти
« Отговор #5 -: Apr 27, 2015, 13:01 »
Оу! Това е голяма болка. И мен ме побъркваха сериалите. Буквално все едно нещо ми притискаше черепната кутия. Блокирах, полудявах, не можех да си събера мислит, оглупявах. Опаче отидох един път на театър, за пръв път в живота си и то преди няколко дена и тоя проблем отмина. Изобщо не ми влияят сега. Не зная, защо се получи така.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Премам идеи за рецепти
« Отговор #6 -: Apr 27, 2015, 15:48 »
Тапи за уши >:D В аптеките продават едни много хубави розови, силиконови на 3M и са само пейсет стотинки.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Премам идеи за рецепти
« Отговор #7 -: Apr 27, 2015, 16:09 »
Тапи за уши >:D В аптеките продават едни много хубави розови, силиконови на 3M и са само пейсет стотинки.
А, ако случайно няма в аптеката или е затворена, френско сирене.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

k0tka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 130
  • Distribution: Fedora 23, CentOS, Debian, OS X El Capitan
  • Window Manager: i3wm
    • Профил
Re: Премам идеи за рецепти
« Отговор #8 -: Apr 27, 2015, 18:17 »
+1 за тапите, ползвах ги дълго време за спане през деня след нощна смяна и са супер ако имаш скапани съседи над теб. Но предполагам че ако бюрото ти е до телевизора няма да помогнат!
Най-доброто решение за мен е отделна стая. Аз имам известни проблеми с котката и клавиатурите на лаптопите ако ги оставя отворени (само на лаптопите, не докосва външна клавиатура!), но в момента нямам възможност за отделна стая, поради което в момента събирам пари за нова клавиатура на единият лаптоп  :-[.... Надявам се един ден да имам възможността да се "скрия" в малка стая със прозорец, стол, бюро и малък хладилник (за всеки случай).
Активен

"If you need an instructional video telling your users how to turn a machine off (http://windows.microsoft.com/en-gb/windows-8/how-shut-down-turn-off-pc), there’s something seriously wrong with your design." --  Andrew Gregory @ linuxvoice

lunarvalley

  • Гост
Re: Премам идеи за рецепти
« Отговор #9 -: Apr 27, 2015, 18:21 »
Цитат
и малък хладилник (за всеки случай)

за бира... [_]3
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Премам идеи за рецепти
« Отговор #10 -: Apr 27, 2015, 21:24 »
Добре де,  не мога да разбера какво толкова не им харесвате на турските сериали. Какви съдби! какви сюжети!
« Последна редакция: Apr 28, 2015, 09:51 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.