Автор Тема: Linux mint 18.2 - инсталация и ATI драйвери  (Прочетена 2745 пъти)

soulkeeper

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте имам няколко проблема с Linux Mint !!!  Първият е инсталацията - имам два харда SSD и обикновен. Всеки път когато го инсталирам когато зарежда ми показва черен екран с мигащо тире горе в ляво. Ако инсталирам Уиндоус и форматирам дисковете по някога се оправя, но не знам от къде идва проблема. Дайте да опоравим това и ще видим за драйверите...  . А това да се опитам да исталитам АТИ драйверите и да съсъипя чисто нова инсталация до стяпян черян екран, не ме питайте как го правя.
« Последна редакция: Aug 08, 2017, 19:44 от soulkeeper »
Активен

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Re: Linux mint 18.2 - инсталация и ATI драйвери
« Отговор #1 -: Aug 08, 2017, 20:46 »
Какви са ти настройките на Bios-а за начално зареждане? Може да даправиш няколко снимки на boot секцията и да я споделиш тук.
Кажи и от какво инсталираш Минт-а? Ако е от флашка каква програма си позвал за създаването й?
Дай малко повече информация за системата. Големина на дисковете, разделени ли са на дялове, има ли нещо на тях инсталирано и трябва да се пази? Големина на RAM паметта, десктоп или лаптоп?
Хубаво е да споделиш как е преминавала инсталацията при досегашните ти опити, дали не са излизали някакви съобщения за грешки или предупреждения?
Колкото по-подробно толкова по-добре. И незначителната информация може да бъде от полза.

За видео картата драйвер няма да ти се наложи да инсталираш допълнително. Той ще си дойде с инсталацията. То и особено друг избор нямаш. Драйвера който се намира на официалния сайт на АТИ за Линукс от много време не се поддържа и не може да бъде инсталиран.
Активен

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Linux mint 18.2 - инсталация и ATI драйвери
« Отговор #2 -: Aug 22, 2017, 13:06 »
И аз да попитам...кой драйвър да избера при инсталацията - патентования (intel-microcode) или да остане по подразбиране?

Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Linux mint 18.2 - инсталация и ATI драйвери
« Отговор #3 -: Aug 22, 2017, 16:20 »
Колега това Intel-microcode е за процесора ама не на видео картата ами на дъното, и да добре е да го имаш, и аз го имам нищо че съм с АМД то е само инструмент дето оправя бъгове в процесора открити след като вече е влязъл в производство и продажба, защото как мислиш се фиксва бъг открит толкова късно. Сега от тази снимка не ми става ясно това точно инструмента за оправяне на процесора ли е или е самия микро код т.е. Един вид фирмуеър който се ъплоудва, но няма значение то при всеки студен рестарт на машината детектва какъв ти е процесора и версията на фирмуеъра и ако има по-нова версия му я ъпллоадва - и това при всеки рестарт, така че не боли да го имаш инсталирани - ако нямаш бъглив процесор или пък имаш но нямаш по-нов фирмуеър за него утилката нищо не прави.
Активен