Автор Тема: Linux изпревари Vista според w3counter.com  (Прочетена 9611 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #15 -: Dec 02, 2014, 23:50 »
"...Положението е още по-забавно в зависимост на кой сайт вярваш. Примерно в StatCounter ги дават подобни на тези в w3counter, в netmarketshare положението е коренно различно..."
netmarketshare не броят абсолютен брой посещения, а "коригират" с коефициенти спрямо броя на населението на страната (защото нямат равномерна извадка по целият сват) и от там става голямо изкривяване. Но щом изкривяването е в полза на МС - никой не се бунтува.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #16 -: Dec 03, 2014, 00:45 »
Захари, мога да приема мнението ти, само ако не ползваш никакви свободни програми. Аз не използвам платени и това е моя избор и то не защото са платени. Да тероризираш хора със затвор, защото са решили да са добри граждани, е неприемливо.
Използвам всякакви свободни програми, където мога контрибютвам както мога, правил съм и парични дарения.
Нямам против и затворения и платен софтуер, но имам много против крадения а.к.а. кракнатия такъв - точно това засягам в предишното си мнение.

По темата: Няма никакъв начин Линукс да има пазарен дял равен или по-малък от този на Вкиста. Линукс със сигурност има по-голям пазарен дял от този на всички версии на Мас взети заедно. Въпроса е дали тиражираните статистики са естествена аномалия, или се плащат директно от Редмънт.
Аз също не вярвам в цифрите давани за Хром.

Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #17 -: Dec 03, 2014, 07:20 »
Не трябва да се има вяра на такива статистики  ;) От друга страна аз също смятам, че Линукс има около 2-2.5% пазарен дял и е по-малък от OSX. Но за браузърите хич не съм съгласен поради простата причина, че всеки може да търси под вола теле в иденфикационния стринг. Пример моят на Конкерор е Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; bg) AppleWebKit/53…HTML, like Gecko) konqueror/4.14.3 Safari/534.34 и на един сайт ми пише сложи едиква си приставка за Лисицата да ти работело еди кво си, другаде тва Сафари било старо обнови го  ;D Отделно всеки може да пише квото му щукне  ;)
Активен

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #18 -: Dec 03, 2014, 22:48 »
Като изпревари 7-цата тогава пишете. Бозиндолз Глиста не става и с х-й да я сочиш.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #19 -: Dec 04, 2014, 06:55 »
Разни хора, разни идеали. Аз пък който съм питал, никой не харесва Москвич Седмак. Това стана покрай собствените ми преживявания с нея. Казах си, аз ли съм сбъркан, че по Интернет разправят, че тази ОС е читава, като очевидно е пълен смях. И тогава, кой, къде срещнах и питах, никой не я одобри.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #20 -: Dec 05, 2014, 12:54 »
Ха-ха... както бе казал един: всичко е относително
7 може да е голям боклук но в сравнение с предишната /Виста/ и следващите /8, 8.1/ е направо цвете.

Какво нещо е рекламата, а...
Аз още се опитвам да разбера - нарочно /this is by design/ ли ги сговниха тези с рекламна цел или го направиха без да искат и после трябваше само да си признаят
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #22 -: Sep 02, 2017, 15:24 »
Ха-ха... както бе казал един: всичко е относително
7 може да е голям боклук но в сравнение с предишната /Виста/ и следващите /8, 8.1/ е направо цвете.

Какво нещо е рекламата, а...
Аз още се опитвам да разбера - нарочно /this is by design/ ли ги сговниха тези с рекламна цел или го направиха без да искат и после трябваше само да си признаят

Сменят бизнес политиката си :) . Някои, като Гугъл примерно, предлагат нещо за безплатно ползване, а печелят от други неща свързани с ползването и реклами. Други предлагат разни други неща, като разчитат на печалба от реклами. Трети предлагат платени неща и без реклами, а МС се опитва да наложи нова мода. Хем платено, хем и реклами.
Уиндоус ХП все още си е добро и може да се ползва и без ъпдейти за по-стари машини, а от 7, все още няма по-добър Уиндоус, а за много прекалено много неща е все още без алтернатива.
На на мен ми е интересно друго :) ! От една страна викате, че нямате нужда от нови потребители, а от друга страна се радвате, че Линукс стигнал незначителните 3% .
Вземете първо си изяснете какво искате!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #23 -: Sep 02, 2017, 17:03 »
Аз лично не се интересувам, колко потребители има Линукс в десктоп системите. На мен ми е по-удобен и си го ползвам с кеф.
Кой каквото иска да ползва. Дразня се, че разни "спецове" обясняват наляво и надясно, колко по-сигурен е вече Уиндоуса и особено последната му версия, а в същото време, съвсем официално се казва, че се събират всякакви данни - подробно в условията за ползване. Четох ги тези неща точно от там и се хванах за главата. Та, бизнеса явно не го притеснява всичко това. Да се оправят всички.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #24 -: Sep 02, 2017, 17:37 »
Вервайте.

А според това
https://news.netcraft.com/archives/2017/08/29/august-2017-web-server-survey.html

Microsoft веб сървера направо е смачкал Апачито :o
Както уж беше нейде към 90% дял на апачи сърверите, така друга песен запяха.

А по надолу пише ама не било чак така ама било малко по друго.....Иди ги разбери ??? ??? ???.

Но аз като едни обикновен 'евро' потребител си знам...... каквото пише в началото....в Headline-a това е вярното :o А вярното според първата графика е, че Апачито е паднало до 17% а тези са го смачкали със 53%. Време е вече да я зарязваме тази индианска работа и да се ориентираме към правилният веб сървер!

« Последна редакция: Sep 02, 2017, 17:49 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #25 -: Sep 02, 2017, 18:26 »
Naka, Netcraft-a го следя от доста отдавна и смениха числата (пардон методологията) в деня в който МС ги купиха. Да те са собственост на Майкрософт и няма начин да не пишат в тяхна полза, щото заплатите са от там. Тогава измислиха да показват "all sites" и "active sites". Демек тези all sites явно включват и неактивни сайтове само и само да се преставят меките по-добре в класацията. Поселе се оказа, че там се включвали някакви китайски сървърни ферми за трупане на линкове (явно паркирани домейни).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.