Автор Тема: Back track 5 - въпроси при инсталация  (Прочетена 6099 пъти)

paluk

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте,
за първи път пиша във форума и се надявам да намеря отговор на това, което ме интересува. Искам да подчертая, че съм новобранец що се отнася до линукс и т.н., затова не ми се сърдете ако нещо не вдявам от веднъж  ;)
Така, имам инсталирана последната версия на Убунту 11.04 и се опитвам да инсталирам back track 5, свалих си исо пакета от сайта на разработчиците /GNOME 32 bit iso варианта/ и се опитвам да го инсталирам. Използвах информация от тази статия за да направя от исото буутабъл флаш драйв с System > Administration > Startup Disk Creator, но това просто постави съдържанието на исото на флашката. Не мога да разбера как трябва да "задействам" самата инсталация, самия setup? От определен файл от това исо ли става или може би през терминал? Сигурно въпросите ми звучат нелепо, но човек все трябва да почне от някъде  :P

Мерси предварително на отзовалите се
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Back track 5 - въпроси при инсталация
« Отговор #1 -: Jul 03, 2011, 06:01 »
Ако флашката е направена правилно, инсталацията е по същия начин, както от  CD/DVD. Няма значение от каква медия ще се чете .ISO файла. Естествено, трябва да се укаже на машината да боотне от USB флашката, а нататъка си е същото. Успехи.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

to6eto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Back track 5 - въпроси при инсталация
« Отговор #2 -: Jul 03, 2011, 10:44 »
и защо ти е back track , ако си мислиш, че ще станеш хакер след като го инсталираш жестоко се лъжеш ;) поне да беше направи минималното усилие да влезеш в сайта им и да го разгледаш, щеше да намериш отговор на въпроса си http://www.backtrack-linux.org/tutorials/
Активен