Автор Тема: Съвет за логическа организация на сървър  (Прочетена 5793 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Верно, че се пести ресурс, но при тези цени на русурсите, икономията е прекалено малка за да компенсира цената на труда за по-сложно администриране и сигурност.
Дори само разхода на ток да вземеш, един нов сървър, колкото и да е скъп, черпи ток колкото 5 годишен, а е с 3 пъти по-висока производителност и за толкоз време само от икономия на ток ще си избие парите, а стария 5 години ползван и след още 3 ще е за боклука.
Да не говорим пък как излиза сметката ако е на колокация, дето цените са според форм фактора и мощността на захранването.
Активен

bezimenen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
В крайна сметка взех: DELL POWEREDGE 2950 II SERVER

• 2 х Intel Xeon Dual Processor 5160 (2 cores, 4M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB);
• 8 GB DDR2 RAM ECC Fully Buffered.

Мисля да му сложа: Vmware Esxi 4 или 5 с 3 виртуалки:

Pfsense - за рутер;
Ubuntu - с rsync, samba, apache;
Windows Server 2008 или 2003 - с активна директория.

Благодаря на всички за насоките, пък ако видя затруднения с тва Esxi ще помагате:)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
2003 е чувствително по лек и не виждам смисъл от 2008, но нещо ми се ебава ограничението на юзер до сингъл сесия през rdp, ама и доста други питат за това и така и не съм намерил решение.
Ако и ти си попадал на тоз проблем и имаш решение, дай някакъв акъл.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
В крайна сметка взех: DELL POWEREDGE 2950 II SERVER

• 2 х Intel Xeon Dual Processor 5160 (2 cores, 4M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB);
• 8 GB DDR2 RAM ECC Fully Buffered.

Мисля да му сложа: Vmware Esxi 4 или 5 с 3 виртуалки:

Pfsense - за рутер;
Ubuntu - с rsync, samba, apache;
Windows Server 2008 или 2003 - с активна директория.

Благодаря на всички за насоките, пък ако видя затруднения с тва Esxi ще помагате:)

За какви пари и от къде друже?
Активен

bezimenen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
400 лв. ама райда майче не бачка. Индикира, че има проблем ама тоя вика, че било от батерията. ма за сега не ми е нужен. Еми от обява:) Не ми се чакаше от ибея.
Активен