Автор Тема: Не мога да отворя последната новина  (Прочетена 9542 пъти)

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Дава грешка при клик върху новината и излиза само резюмето. Не може да се види цялата новина.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

nikito_blend

  • Гост
Re: Не мога да отворя последната новина
« Отговор #1 -: Mar 23, 2012, 21:23 »
Грешка: Новината, която търсите, не може да бъде открита
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Не мога да отворя последната новина
« Отговор #2 -: Mar 23, 2012, 22:48 »
още не е одобрена от модератор
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Не мога да отворя последната новина
« Отговор #3 -: Mar 24, 2012, 22:11 »
Затова пък сме поканени на бъдещата конференция (на 25.02) :) . Не знам обаче дали се пада събота.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Не мога да отворя последната новина
« Отговор #4 -: Mar 24, 2012, 23:15 »
Затова пък сме поканени на бъдещата конференция (на 25.02) :) . Не знам обаче дали се пада събота.
коя година? :D
Активен

0x2B|~0x2B

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Не мога да отворя последната новина
« Отговор #5 -: Mar 25, 2012, 00:11 »
Хубаво би било се направи и нова визия.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Не мога да отворя последната новина
« Отговор #6 -: Mar 25, 2012, 11:28 »
Един drupal или php-fusion добре ще дойде на сайта :P
... Абе и wordpress ще прежалим  :P
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Не мога да отворя последната новина
« Отговор #7 -: Mar 25, 2012, 12:19 »
И накрая някой няма ли да се размърда и да оправи нещата с новината? Започвам да разбирам защо форума и особено сайта западат със страшна сила!!!
Активен

0x2B|~0x2B

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Не мога да отворя последната новина
« Отговор #8 -: Mar 25, 2012, 12:31 »
И накрая някой няма ли да се размърда и да оправи нещата с новината?
Такива неща в събота и неделя не се случват. Даже и когато падне целия сайт.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Не мога да отворя последната новина
« Отговор #9 -: Mar 25, 2012, 13:18 »
И накрая някой няма ли да се размърда и да оправи нещата с новината?
Такива неща в събота и неделя не се случват. Даже и когато падне целия сайт.
Проблемът е че се случват постоянно. След като имаше толкова идеи за промени защо нито една не се приложи, всичко си остана по старо му. Е, когато колелото спре да се върти започва да пада надолу....
Активен

0x2B|~0x2B

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Не мога да отворя последната новина
« Отговор #10 -: Mar 25, 2012, 16:24 »
ето публикувам я тук:

Исландците избират open source

Обществения сектор в Исландия има една година да се раздели с Microsoft и компания.

      Исландското правителство ускорява преминаването си към свободен за сметка на собственическия софтуер от доставчици като Microsoft, Oracle и др.

      Правителството стартира едногодишен миграционен проект, който да мигрира държавните институции към ползване на open-source програми и услуги.

      Създадена е група от неназовани специалисти да наблюдава проекта и да предотвратява проблеми.

      Ще се изпратят писма до отговорните лица на всички институции да използват отворени стандарти, докато специалистите съставят списък с отворени/ свободни програми които да се ползват включително и от външни организации и гражданите.

      Исландското образование също работи в посока за да е сигурно, че "няма да се ограничава ползването на свободен софтуер".

      Миграцията набира скорост след като 2007г. е приета резолюция от правителството [http://eng.forsaetisraduneyti.is/media/English/Free_and_Open_Source_Software_-_Government_Policy_of_Iceland.pdf]

      По време на този 4 годишен период всеки 5 от 32 училища са преминали към свободен софтуер и докладват, че са захвърлили  Windows и използват Ubuntu на компютрите си. Болшинството използват свободната система за управление Moodle.

      Лидера на проекта Tryggvi Björgvinsson казва, че докато върви тази едногодишна програма, целта е не толкова да се мигира всичко, а да се изгради "солидна основа" на базата на която институциите да планират и да мигрират.

      Да напомним, че Исландия бе тежко засегната от финансовата криза 2008, трите и най-големи банки рухнаха, икономиката потъна в рецесията с $5 млрд. дългове към Англия и Холандия. Исландия бе принудена да приеме спасителен план както и реструктуриране на финансовата си система.


      Коментирайки миграцията, Björgvinsson заяви, че “цената” бе един от главните мотиви за раздялата със собственическия софтуер. Той също твърди, че Исландското правителство
иска повече равенство между типовете софтуер и че кабинета трябва да подкрепи свободния софтуер - все пак няма чак толкова много доставчици продаващи такъв софтуер.

      Покрай държаните служби, няколко бюджетни организации са направили прехода. Например Медийната комисия е мигрирала от Windows към Fedora, Исландския Център по искуствата, които са решили вместо обновяване на Windows компютрите, да ги преинсталират с Ubuntu.

      "Ubuntu върви по-добре [от Windows] на стар хардуер, така, че те са спестили пари и са удължили живота нехните компютри" казва Bjorgvinsson.

      Още, Исландския Институт по съхранение на почвите - важна организация тъй като страната няма много почва — е мигрирала към телефонната система  Asterisk. Макар трансформацията да не е била безпроблемна, признава Bjorgvinsson.

      "Най-големите проблеми идват от отворените стандарти" продължава той. "Тези вече мигрирали към свободния софтуер изпращат например ODF документи, които не всеки може да поеме [когато се използва собственически софтуер]. Някой училища не могат да изпращат документи към Министерството на образованието"

      Друг проблем може да бъде миграцията на някои ключови министерства които използват специализиран собственически софтуер

      "Държавните институции са доста заключени към някои системи" споделя Bjorgvinsson. "Въпреки внимателната селекция, има доста програми които ще е доста трудно да се заменят"

      Например като пример той отбелязва, че в едно от министерствата мейл системата е свързана с тяхната Oracle база данни, която на свой ред е свързана с тяхната Сase Мanagement система и уеб сайтове.

      "Нямаме конкретен срок на цялостната миграция, Правим я бавно за да сме абсолютно сигурни а и да намалим риска от провал", казва Bjorgvinsson. "Опитваме се да документираме всичко направено до момента за да ускорим бъдещите миграции".

изт.
     http://www.theregister.co.uk
     http://www.zdnet.co.uk
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Не мога да отворя последната новина
« Отговор #11 -: Mar 25, 2012, 16:26 »
И накрая някой няма ли да се размърда и да оправи нещата с новината?
Такива неща в събота и неделя не се случват. Даже и когато падне целия сайт.
Проблемът е че се случват постоянно. След като имаше толкова идеи за промени защо нито една не се приложи, всичко си остана по старо му. Е, когато колелото спре да се върти започва да пада надолу....
Така е. Ако сайтът беше собственост на фондация и се управляваше от общност от доброволни сътрудници, вероятно щеше да е по-добре. Към онзи момент обаче, надали е имало такъв вариант. Сега ще трябва да имаме търпението докато се появи организация от желаещи да създадат друг подходящ сайт или докато собствениците на този, не решат как да се променят в интерес на този сайт.

Добавено: Май ще е най-добре да пуснем една тема "Новини" във форума и да публикуваме там с надеждата някой ден да създадат такъв раздел. Ще има и друг, "Статии" и нуждата от сайт ще отпадне. Ще остане само форум.
« Последна редакция: Mar 25, 2012, 16:29 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Не мога да отворя последната новина
« Отговор #12 -: Mar 25, 2012, 16:38 »
И накрая някой няма ли да се размърда и да оправи нещата с новината?
Такива неща в събота и неделя не се случват. Даже и когато падне целия сайт.
Проблемът е че се случват постоянно. След като имаше толкова идеи за промени защо нито една не се приложи, всичко си остана по старо му. Е, когато колелото спре да се върти започва да пада надолу....
Така е. Ако сайтът беше собственост на фондация и се управляваше от общност от доброволни сътрудници, вероятно щеше да е по-добре. Към онзи момент обаче, надали е имало такъв вариант. Сега ще трябва да имаме търпението докато се появи организация от желаещи да създадат друг подходящ сайт или докато собствениците на този, не решат как да се променят в интерес на този сайт.

Добавено: Май ще е най-добре да пуснем една тема "Новини" във форума и да публикуваме там с надеждата някой ден да създадат такъв раздел. Ще има и друг, "Статии" и нуждата от сайт ще отпадне. Ще остане само форум.

Това е добра идея имайки предвид това: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1354.
Има достатъчно модове за към форума че няма нужда от отделен сайт както е сега. Има галерия даже и портал като модове.
« Последна редакция: Mar 25, 2012, 16:39 от clovenhoof »
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Не мога да отворя последната новина
« Отговор #13 -: Mar 26, 2012, 15:50 »
Затова пък сме поканени на бъдещата конференция (на 25.02) :) . Не знам обаче дали се пада събота.
Ъх, това е "водещата" новина - някаква странна измислица на Слави (Караджов), която понякога се опитвам да поддържам обновена (ама явно не успявам).

Един drupal или php-fusion добре ще дойде на сайта :P
... Абе и wordpress ще прежалим  :P
Хубаво би било се направи и нова визия.
Подхващате стари въпроси, които не са по тази тема. Иначе са важни.

Такива неща в събота и неделя не се случват. Даже и когато падне целия сайт.
Знам, че това, че е събота или неделя не е оправдание. По принцип нямаме график за дежурства и мониторинг, но, ако има желаещи да помагат, може да измислим нещо.

Така е. Ако сайтът беше собственост на фондация и се управляваше от общност от доброволни сътрудници, вероятно щеше да е по-добре.
Всъщност ситуацията е почти такава (макар и да не става въпрос за фондация, а сдружение с нестопанска цел).

Сега, нека по темата ("Не може да се види цялата новина.") - не разбрах какъв е проблемът, но ми се струва, че в момента всичко е ОК. Казвайте, ако не е.

По страничната тема ("защо нито една не се приложи, всичко си остана по старо му") - по принцип аз съм поела задачата, но ми се струва, че ще имам нужда от помощ от още няколко човека. Става въпрос за това да се разгледа сайта из основи (аз продължавам да откривам неподозирани кътчета и проблеми с тях) и да се направи нещо като спецификация за нов вариант на сайта, за да може, независимо дали ще се ползват доброволци или ще се търсят финансови средства за платена поръчка, да се знае какво трябва да се получи. Понеже на когото и да се възложи задачата, той ще иска да му кажем какво точно искаме, а не по средата на кода да си променяме идеите и концепциите.

Спецификацията, според мен, трябва да включва, в някаква част, дизайн и, в основната си част, секции на сайта (кои отпадат, кои остават, кои се сливат, кои се разделят, коя за какво ще се ползва), функционален интерфейс към потребителя, към модераторите и администраторите, концептуални въпроси като данни за потребители и методи за управляване на ново съдържание, интеграция с форума и т.н.

Пишете ми по едно ЛС, ако имате желание сериозно да се включите (за нещо повече от "трябва да се преправи сайта").
Активен

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Не мога да отворя последната новина
« Отговор #14 -: Mar 26, 2012, 17:44 »
Цитат
По страничната тема ("защо нито една не се приложи, всичко си остана по старо му") - по принцип аз съм поела задачата, но ми се струва, че ще имам нужда от помощ от още няколко човека. Става въпрос за това да се разгледа сайта из основи (аз продължавам да откривам неподозирани кътчета и проблеми с тях) и да се направи нещо като спецификация за нов вариант на сайта, за да може, независимо дали ще се ползват доброволци или ще се търсят финансови средства за платена поръчка, да се знае какво трябва да се получи. Понеже на когото и да се възложи задачата, той ще иска да му кажем какво точно искаме, а не по средата на кода да си променяме идеите и концепциите.

Спецификацията, според мен, трябва да включва, в някаква част, дизайн и, в основната си част, секции на сайта (кои отпадат, кои остават, кои се сливат, кои се разделят, коя за какво ще се ползва), функционален интерфейс към потребителя, към модераторите и администраторите, концептуални въпроси като данни за потребители и методи за управляване на ново съдържание, интеграция с форума и т.н.

Пишете ми по едно ЛС, ако имате желание сериозно да се включите (за нещо повече от "трябва да се преправи сайта").

Според мен оформянето на такава спецификация ще отмеме няколко месеца (ако въбще се осъществи) и по-лошото е че в крайна сметка на практика нищо няма да се направи.
Аз предлагам ако ще го прави някой нека вземе като модел за функционалност сегашната такава и да направи просто нова визия. Нещо по-приятно за окото, а също и по-стабилно технически. Най-добре някоя open source CMS.

Няма нужда да го мислим изоснови. Все ще има недоволни, а и без да обиждам никой, но тук е пълно с дървени философи и ако се постави на обсъждане съм сигурен че освен безкраен флейм и тролене друг ефект няма да има.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain