Автор Тема: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox  (Прочетена 6584 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox
« Отговор #15 -: Nov 09, 2013, 23:59 »
Джет само поправка, че това всъщност не е звучната птица, а негово разклонение, започнало защото решиха да спрат поддръжката за нашата ОС. А май не много след това, спряха цялата птичка. Лично аз изпитвам големи съмнения за всички програми писани на хроматираната джаджна библиотека. Единствената станала популярна е Лиско. И това си е една бая изтървана откъм килограми библиотека, демек натежава от затлъстяване, защото е на високо равнище, та си продължавам с подозрението.

Иначе и аз си ползвам мъртвото телешко и съм сравнително доволен.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox
« Отговор #16 -: Nov 10, 2013, 09:31 »
SongBird ползвах преди години и наистина беше много тежка, въпреки, че е красив. Надявах се клонът, да е по добър.
А, относно DeadBeef - последната година ползвам само него. http://s19.postimg.org/jlk1ssasz/deadbeef.png
Изключително лек и безпроблемен плеър.
Просто понякога ме хваща носталгия.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox
« Отговор #17 -: Nov 10, 2013, 10:31 »
И на xfce когато го ползвах слушах с  парченцето портокал.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

lunarvalley

  • Гост
Re: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox
« Отговор #18 -: Nov 10, 2013, 12:41 »
Хора...

сигурен съм че проблемът е в моя телевизор, ама все по-трудно ви разбирам какво пишете. Докат зацепя следните ключови думи...

звучната птица
птичка
хроматираната джаджна библиотека
Лиско

мъртвото телешко (това изби рибата, признавам)
парченцето портокал

 ;D ;D ;D
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox
« Отговор #19 -: Nov 10, 2013, 13:01 »
Хора...

сигурен съм че проблемът е в моя телевизор, ама все по-трудно ви разбирам какво пишете. Докат зацепя следните ключови думи...

звучната птица
птичка
хроматираната джаджна библиотека
Лиско

мъртвото телешко (това изби рибата, признавам)
парченцето портокал

 ;D ;D ;D
Буквален превод на имената на програмите ,както и визуално описание на тях посредством иконите... Признавам, че и аз съм се затруднявал ,като чета постовете на колегата "Давай огън" ама така се стимулира мозъка и фантазията и пречи от затъпяване.
« Последна редакция: Nov 10, 2013, 13:05 от ApucTokpaT »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

lunarvalley

  • Гост
Re: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox
« Отговор #20 -: Nov 10, 2013, 13:46 »
Цитат
Буквален превод на имената на програмите ,както и визуално описание на тях посредством иконите...
мда, това и сам се сетих  ;)
Цитат
Признавам, че и аз съм се затруднявал ,като чета постовете на колегата "Давай огън" ама така се стимулира мозъка и фантазията и пречи от затъпяване.
да си отворим една тема за гатанки?  :D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox
« Отговор #21 -: Nov 10, 2013, 14:09 »
5.


Опасявам се, че с антисоциалното си поведение, предизвикано от дългото седене вкъщи, в следствие на продължителна безработица, аз съм затъпелия и се извинявам, че съм внесъл объркване.

Преди няколко дни останах крайно изненадан, че не мога гласно да изразявам недоволство, че държавата ни, не си върши работата, заради което ни прибира около 80% от доходите. Не съм бил прав. Трябвало да съм положителен и т.н. Точно там случаят беше с ел. услуги на НАП.

И понеже в момента изживявам ресоциализация, ми е трудно да стана нормален, за което не търся съчуствие, просто е обяснение. Обяснявам:

Лиско — Mozilla Firefox, широкоразпространен прякор с вариации — Кум Лисан, Лисунгер, Кумчо Лиско и други производни от мъжки род, най-често умалително на животинчето лисица. Не е въведено от мен, използва се масово. Явно в българското съзнание излизат асоциации с много застъпеният герой от детските приказки — Кума Лиса, чиито първообраз най-вероятно е Лафонтенова (не знам защо всъщност ми се върти Гьоте, трябва да се провери) басня построена върху древногръцки предания.

птичка — широко използвана дума за означение на програмното обезпечение, предоставяно от MoCo (Mozilla Corporation). Това е така, защото голяма част от техните програми, носят имена на птици, някой от тях реални, като например популярният Буревестник, но повечето измислени като произлизат от поп културата около легендата за птицата Феникс. Обикновено се говори за някоя конкретна птица, която се изяснява от контекста.

Поначало всички техни програми бяха с имена на птици. Днес има изключение като програмата от горният абзац, която обаче също започна името си от птицеподобие, което смени на два пъти, преди да стигне сегашният вариант с безптичие в него.  Също така оригиналната програма Мозила днес се казва на някаква болна от морска болест маймуна. В дебианизираният вариант е вледенен маймун.

„Птичките“ отново е широко разпространено название, което обаче този път идва от западната култура на общуване в Интернет и у нас е проникнало в прост преведен вариант, както се случва обикновено.

мъртвото телешко — буквален превод на име на програма (DeadBeaf). Автора е украинец и както обяснява в дневника си, специално е търсил подобно име. В западното харкерство има примери като Fresh Meat. В случая той е търсил шестнадесетично съотвествие на популярните moo, cow, 0a.d. и подобни отново идващи от запад хакерски влияния. Интересно е, че е преследвал да пресъздаде шиндошираната програма Foobar Player, чието име обаче произлиза от друго направление в хакерската традиция.

хроматираната джаджна библиотека — признавам, че аз съм автора на това словоблудство. Когато си говорим на български, много често изпадаме в ситуация да не можем да предадем точно това, което имаме предвид. Например с термина „графична библиотека“ у нас се обозначават широк набор от билиотеки, които имат малко до нищо общо по между си. Уточнявайки, че говоря за библиотека за графични джаджи, откроявам точно за каква библиотека говоря. Не можех да кажа просто Хром, защото междувременно Гошо взе това име и си направи програма, която да го носи. Тъй че казано самостоятелно Хром, имаше прекалено голяма вероятност да си помислите, че говоря за именно тази програма, която в случая няма нищо общо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox
« Отговор #22 -: Nov 10, 2013, 17:19 »
Омазах си дебиана в опита си да реша проблем с xorg ,който товари едното ядро на процесора до 100% при стартирана машина повече от 2 дена...
 Таа по темата ,нямаше ли apt инструмент ,който ти позволяваше да инсталираш конкретната програма САМО с библиотеките и ,БЕЗ другите допълнителни екстри?Спомням си че преди доста време бях редактирал някакъв скрипт за една единична програма без да ми натриса цялото KDE.Тогава един пич от мирка беше ми постнал команда със set-selecton в apt...Я, се разрови е нета или мана на apt
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox
« Отговор #23 -: Nov 10, 2013, 17:46 »
За да избяга човек от зависимостите в Дебиан, най-добре да избяга от Дебиан ;) Това ще рече да си потегли изходният код и да транслира. Така се налага да наслага само разни пакети с dev заглавки, дето после може да разкара.

Специално за портокалката мисля, че основна черта беше, че не е обвързана с КДЕ, което значи, че е свързана само с разни Кютски неща, които така или иначе, вероятно вече ги има заради други програмки за речници или някакви други. Ta май гимнастики няма да са нужни.

Сега въпрос е, след като е на мишока, дали е добра идея да ползва портокалката, защото ще мяза най-малкото на пришита.

И обратно на мъртвото телешко, та последният има разни забавни добавки дето съвсем може да замяза на jukebox. Бате Пею писа за тая работа преди време:

http://spacyzone.wordpress.com/category/deadbeef-2/

Малко бих се учудил такъв авантюрист, изследовател и приключенец с богат житейски опит в красивият работен плот като нашият безценен Цибер Цоп да не знае за това, ала все пак го споменавам, ако някой друг намине и се поинтересува.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox
« Отговор #24 -: Nov 10, 2013, 17:59 »
Специално за портокалката мисля, че основна черта беше, че не е обвързана с КДЕ, което значи, че е свързана само с разни Кютски неща, които така или иначе, вероятно вече ги има заради други програмки за речници или някакви други. Ta май гимнастики няма да са нужни.

Сега въпрос е, след като е на мишока, дали е добра идея да ползва портокалката, защото ще мяза най-малкото на пришита.
QТ приложенията в Xfce не изглеждат по- различно от тези в KDE.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox
« Отговор #25 -: Nov 10, 2013, 18:11 »
Вероятно. При мен под Гном, ЛХДЕ и подобни мязат на все едно са за Шиндош, едни такива сиви, ръбести, гадна работа. Ама това вероятно е свързано, че трябва да инсталирам някаква приличаща на ГТК тема за Кют. Нещо подобно има в КДЕ, което никога не съм пробвал, но правило нещата на ГТК да изглеждат родни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox
« Отговор #26 -: Nov 10, 2013, 20:09 »
^ gtk-qt-engine прави GTK 2+ приложенията да изглеждат като Qt
QGtkStyle прави Qt приложенията да ползват GTK стил
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox
« Отговор #27 -: Nov 10, 2013, 20:30 »
Това е Qt приложение http://s19.postimg.org/5vukh3u0j/image.png
Не ползвам нищо друго, освен gtk2/3 темите (murrine и unico). Не се налага да ползвам и qtconfig или друг вид интеграция.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

lunarvalley

  • Гост
Re: Търся плеър за музика, подобен на Rhythmbox
« Отговор #28 -: Nov 10, 2013, 21:21 »
Цитат
Сега въпрос е, след като е на мишока, дали е добра идея да ползва портокалката, защото ще мяза най-малкото на пришита.

не изглежда пришита. QT4 приложенията могат прекрасно да унаследяват GTK2 темата. В Slackware се прави една малка врътка в /etc/profile.d/qt4.sh

добавя се това:

Цитат
GTK2_RC_FILES="$HOME/.gtkrc-2.0:/etc/gtk-2.0/gtkrc"
export GTK2_RC_FILES

след log out на потребителя (не само от Х) всичко е тип-топ
Активен