Автор Тема: Има ли пришълци на луната и колко е дълъг чорапът на Пипи дългото чорапче?  (Прочетена 15522 пъти)

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
   Naka,ray,go_fire, не мога да разбера,каква ви е ползата
 от това,че сте религиозни ?
   Повече пари ли получавате ?
   По-добре ли се чувствате ?
   Или повече ви върви в живота по принцип ?

   Със сигурност полза от това имат тарикати като Ники Лимузината
от Пловдив и други подобни "духовно извисени", с автопаркове,
на които би завидяла всяка мутра.
   Все пак друго си е да джиткаш с Audi Q7 или BMW 5,  нали !

@spec1a: Живота ми е щастлив, чувствам се добре (поне през повечето време), считам че ми върви толкова колкото ми е нужно, парите ми стигат, когато са по-малко просто се адаптирам (не е трагедия) пък и няма да ги вземам със себе я  ;D

Въпроса е кое в живота и по света е съществено и кое е несъществено.
Аз гледам в същественото (за мен поне).

Човек притежава само това което е готов да загуби, другото в което се е вкопчил и преследва неуморно, то го притежава.
Като имаш много пари имаш и много грижи и тревоги и т.н. и това преследване няма край   >:D

Не вярвам, че ще те убедя, но все пак отговорих накратко   8)
« Последна редакция: Jun 16, 2019, 10:25 от ray »
Активен

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Като имаш много пари имаш и много грижи и тревоги и т.н. и това преследване няма край

мхъ... щот' като немаш пари, сигурно е обратното..

ай стига глупости
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
   Неслучайно написах "Ако успеят ...".
Ако добавим и сикхите (около 40 млн.) се получават около 200 млн.
(общо около 16% от населението) ,генериращи простотия и мизерия.

   Аз не знам високоразвита държава,в която няма петрол и/или газ,
и господстващата религия е исляма.
   Ако някой знае,да напише.
Ако се вярва на един от постовете ти в друга тема,  ти проблем с религиите нямаш. Но продължаваш да приравняваш сикхизма и исляма въпреки значителните разлики между тях. Доста по-големи отколкото между исляма, християнството и юдеизма. Защо е тази страст да ги приравниш? Някой сигх (не) ти е направил нещо?

   Мисля, че публикувах достатъчно данни за сикхизма,и то от
авторитетни източници.
   Да,има разлика между сикхизма и исляма,просто тази разлика не е
толкова голяма.И се поинтересувай от каква религия са убииците на
министър-председателят Индира Ганди.
   И защо поддържат Пакистан (която е мюсюлманска държава).
Всъшност не си.

Но е много по голяма от тази между исляма и християнството или християнството и юдаизма.

И какво отношение имат имат убийците на Индира Ганди с приликите и разликите между религиите?

И кога ще спреш да хвърляш в пеотранството голи обвинения, да не кажа лъжи, без доказателства.

   "New York Times" би трябвало да е авторитетна медия.

https://www.nytimes.com/1984/10/31/world/indira-gandhi-assassinated-by-gunmen-police-seal-off-2-areas-as-crowds-gather.html

И много ясно е описано какво и защо:
Mrs. Gandhi has been the target of Sikh anger since she ordered "Government troops to raid the Golden Temple
in Amritsar earlier this year to drive out Sikh militants who have been agitating for greater autonomy in the northwestern state of Punjab."

Предполагам можеш да тъесиш в интернет,напиши в някоя търсачка:
"sikh terrorism".

   И кое не е вярно от горенаписаното ?
Напиши нещо по същество,което ме опровергава.
Лъжата в предишнияти пост беше че сигхите подържат Пакистан.

   Ако се поразтърсиш в интернет(предполагам че можеш),лесно ще
намериш материали по темата:
   Ето един показателен:

Sikh Community Announce to Support Pakistan in Case of War Between Pak India
https://www.youtube.com/watch?v=1XfBix8iP6Y

   Кое е лъжа,бе аланкоолу ?

   Културният подход предполага,че ще се извиниш ...
Когато най-убедителното ти доказателство е клипче в тубата с гръмко заглавие и звук на неясно какъв език, няма как да получиш извинение. Напротив съмненията че провеждаш нечия чужда политика стават още по силни.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   Naka,ray,go_fire, не мога да разбера,каква ви е ползата
 от това,че сте религиозни ?
   Повече пари ли получавате ?
   По-добре ли се чувствате ?
   Или повече ви върви в живота по принцип ?

   Със сигурност полза от това имат тарикати като Ники Лимузината
от Пловдив и други подобни "духовно извисени", с автопаркове,
на които би завидяла всяка мутра.
   Все пак друго си е да джиткаш с Audi Q7 или BMW 5,  нали !


Споменавал съм го неколкократно, не съм религиозен. Никоя религия не би одобрила нещата, които чета и мисля. В някакво друго време, биха ме претрепали и то само защото не си струвам съчките за кладата. Съответно аз също не одобрявам никоя религия. И за да ти е още по-забавно, в мохамеданството като организационна структура има повече неща, които одобрявам от източното православие.

Няма да цитирам, какво е казал Рей, просто приеми, че го е казал по-добре отколкото аз мога.



Не знам защо сравняваш нещо почти невинно като послъгването с
брутален акт като убийството.
Такова нещо не съм казвал. Недей да преиначаваш. Това което казах е, че е много трудно (почти невъзможно) спазването на Божиите заповеди.
Ако за обикновенните хора (даже и за невярващите) е напълно ясно, че убийството е нещо много лошо - направо неестествено, то например лъжата не се въприема така. Е какво толкова че малко послъгах.

   Не съм преиначавал,не твърдя,че не правиш разлика между двете.
Намеквам,че е абсурдно,че "не лъжи" има долу-горе същия приоритет като
"не убивай" във въпросната "свещена книга" ...


А аз пък точно така смятам. Не е правено изрично разграничение, кое е по-голям грях, кое е по-малък. Не виждам аз защо да правя. Да убиеш и да излъжеш е еднакво тежко. Рей споменава някакви случаи, където е очевидно, че е едно и също. но ти откъде знаеш, че в останалите, не е същото? Какво е това невинно? Нима знаеш всички причинно-следствени връзки във вселената, че да твърдиш, че няма последствия? Винаги има последствия. А ти не знаеш, какви са.

Често споменавам едни от най-известните думи на Христос: Аз съм пътя, истината и живота. Ако не си в истината, не си в пътя и не си в живота. Ти си в пропадането и лъжата. Там няма път.

Казва се, че не знаем, кое е истина. Така е, ама единствено за съвременния, атеистичен човек. Бог има грижата да ти покаже истината, която търсиш. Ако не я търсиш, Той няма какво да ти покаже и седи далеч от теб.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не зная, как са застъпени нещата в останалите религии или учения, но в христианството има и нещо, наречено прошка. То е много важна част в Библията и в религията изобщо. Дори на основата на това Ватикана е господствал векове наред, дори над крале. Всеки е вярвал, че ако греховете му не бъдат опростени, ще гори в ада. А грехове са могли да опрощават само свещеници и нагоре. Тук не видях да се споменава за това, дори и в предишни теми, когато е ставало дума за религии.

Не вярвам в църквата, като институция. Според мен трябва да се закрие. Скоро си говорих с един поп и за мое учудване, той спомена много неща, които са в тон с моите разбирания. В момента в българската църква са на власт старчоците, които са много консервативни, но този сигурно имаше най-много тридесет години. Та той ми каза, че едиственият ритуал, който може да се смята за наистина църковен и част от самата религия още от самото начало, е литургията. Всички останали ритуали и обреди са привнесени в последствие от кого ли не. Включително и от старите вярвания по тези земи. Последното след въпроса ми колко от всичко това е от стари религии. Като го питах, защо църквата не подкрепя и не помага вече ( все пак голяма част от оцеляването ни като нация по време на турското робство е било благодарение на тях ), той ми каза, че църква, това е сбор от хора, които са се събрали, в служба на Бог. Другото било само храм. Както и аз знаех. Но не очаквах, да го чуя от устата на свещеник. Говорихме и за други неща, но не ми се пише повече за това.

Споменах прошката, защото това е основно. Зная го от собствен опит. След едни катаклизми, когато си мислех, че ще си загубя разсъдъка и доста време след това, ми се случи точно това. По време на една разходка по софийските улици всичко, дето ме тормозеше, се срина и беше отвято на някъде. Това, което се случи, както осъзнах след минути, беше, че бях простил. На всички и най-вече на себе си. Какво е след това ли. Мир в душата, мир със света, мир с хората. Мир със себе си. Едно от най-хубавите неща, дето могат да му се случат на човек. Пожелавам го на всеки. Според мен, без това човек не може да бъде истински щастлив.
Както казах в по-предния абзац, не вярвам на църквата и в религията, но пък след тази случка имам вяра. Дори не зная в какво.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Безкрайно се радвам, че си преживял такъв катарзис. Имал съм подобно изживяване. Не мога да го нарека точно „обладаване от зли духове“, но се чувствах, както го описваш. Беше ми черно пред очите. И освобождението пак дойде така в един миг. Но при мен беше след сън, доколкото тревогата е сън. Събудих се, света беше друг, беше светло, бях в покой. Бях месеци не на себе си. За съжаление обаче това не беше последния път, когато бях в дупка.

Някой може да го нарече психическо разстройство. За мен не беше.

Отношението ми към религиите много прилича на твоето. И друг път съм го казал. Трябва да бъдат закрити и ще бъдат закрити след някое друго хилядолетие. Твърди се, че Антихриста щял да ги разпусне. Ама и до това събитие има още поне триста години.

п.п. Забравих да напиша това, за което почнах. Чувал съм го, но и от собствения ми опит е така. Господ е едновременно навсякъде и никъде. Той е непознаваем. Непрекъснато го чувстваш и усещаш, но нито го разбираш, нито го познаваш. Само знаеш, че е. Това е много близо до най-трудната ми за разбиране концепция: любовта. Старите езотерици казват: не се опитвай да я разбираш, практикувай я. Все още ми е много трудно това. Но имам мигове, когато мога да кажа, че съм я почувствал и в други, които днес мога да кажа, че просто не съм я познал, а тя е била там. И като се добави старата приказка, че Бог е любов, то много неща стават ясни, без нищо да се е изяснило.
« Последна редакция: Jun 17, 2019, 12:30 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Няма и как да се изяснят. Тук говорим за познание и опит, които не могат да бъдат предадени с думи на никой език, който се говори на тази земя. За това са изкуствата. Музика, живопист, поезия, понякога кино. И те говорят, но по друг начин. Както е казал Пикасо, когато го попитали, защо няма кон на картината, наречена "Дивият кон", той отвърнал нещо от сорта, че кон може и да няма, но дивото ще го усетиш. Та и с религии и вяра е така. Не можеш да протегнеш ръце и да ги докоснеш, да ги видиш с очите си. Но ги докосваш с други сетива. В днешно време повечето хора дори нямат време да се вслушат, какво им казват тези сетива. Нито някой ги оставя достатъчно време сами със себе си, че да се осъзнаят за някои неща. Поне за себе си, не на някакви фундаментални неща. Да разберат, какво е това, което ги прави човешки същества.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Нещо което за мен доста добре и точно определя понятието за вяра !
...
Всичко се обърка.
Въобще не биваше да сме тук.
Но сме.
Също като в митичните истории, г-н Фродо.
Старите велики легенди.
Изпълнени с тъмнина и опасности.
И понякога дори не ти се иска да знаеш края,...
... защото как краят може да е щастлив?
Как може светът отново да бъде същият,...
... когато толкова лошо се е случило?
Но накрая всичко е преходно,...
... просто сянка.
И дори Мрака трябва да премине.
Нов ден ще дойде.
И когато слънцето блесне, ще открие яснината напред.
Ще ни изпълни с истории, които остават,...
... и които са означавали нещо.
... дори да сме твърде нищожни, за да разберем защо.
Но накрая мисля си, г-н Фродо, че разбирам.
Вече знам.
Героите в тези истории са имали много шансове да се върнат назад.
Но те са продължили,...
... защото са се осланяли на нещо.
А ние на какво да се осланяме, Сам?
Че има добро на този свят, г-н Фродо.
И то си заслужава да се бием за него.
Мисля, че най-сетне се разбираме, Фродо Бегинс.
Знаеш законите на страната ни - законите на баща ти.
Ако ги пуснеш, животът ти ще бъде загубен.
Така да бъде.
Освободете ги.
...
« Последна редакция: Jun 17, 2019, 13:01 от ray »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Ахам! Девет пъти падаш, десет ставаш. Казано с повечко думи. Надеждата, че утре ще си по-добре. Ако не беше така, да сме си прерязали вените отдавна.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Yasen6275:
Цитат
Когато най-убедителното ти доказателство е клипче в тубата с гръмко заглавие и звук на неясно какъв език, няма как да получиш извинение. Напротив съмненията че провеждаш нечия чужда политика стават още по силни.

    ;D
   И чия чужда политика провеждам ?
Аз така разобличих исляма и останалите варварски религии,че от
антитерористичните служби трябва да ми дадат направо медал.

   Поименно,колега ...
Активен