Автор Тема: Odoo/OpenERP - Едно много добро и гъвкаво решение!  (Прочетена 18554 пъти)

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Но, със сигурност твърдя, че няма нещо което да му липсва дори и според нашето счетоводство.
Тогава да видим ОПР, Баланс, ГФО, ДДС Декларация, експорт на ДДС файлове. Аз лично търсих, нищо не намерих по темата.

« Последна редакция: Nov 24, 2015, 12:12 от neter »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
1) И според теб, дали може ние да сме в ЕС, но счетоводството ни да не отговаря на някакви европейски изисквания и стандарти!!!!?

1) Ако няма одото такива възможности, дали европейските фирми които го ползват имат някакви данъчни преференции за счетоводното отчитане, които да ги освобождават от такива изисквания(на мен лично не ми се вярва)!!!!

Понякога се чудя Викторе, дали на теб ти липсва елементарното логично мислене или прекалено много подценяваш хората!
Честно казано си мисля, че е второто!
Активен

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Приемаме, че ми липсва логично мислене. Тогава как точно ще публикувам ГФО в ТР, като това е изискване по ЗК и всички фирми трябва да го правят?
Тук не разсъждавам, не мисля, не анализирам. Просто чета закон, който ме задължава като фирма да публикувам стандартна и утвърдена форма на ГФО в България. Как точно да го направя, ако може да посочите точното меню за това.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Е-е-е стига с т'ва ГФО, та ГФО. Ако човек е счетоводител на място и му пука, за това, което пише, респективно за достойнството му, то той си прави ГФО сам, а не използва изгенерирано.

Веднъж си направихме експеримент. След като бяхме приключили пуснахме вашето нещо. На много места беше уцелило. На други (съвсем елементарни) не се беше усетило. Например, ако си водиш амортизациите отделно в ел. таблица, а не във вашата недъгава притурка за ДА и само ги осчетоводяваш, на вашето скриптово нещо, не му идва до акъл, какво да стори.

Но това е малък пример. Има къде по-омотани, обсъждани са много пъти. Да можеш да помогнеш на програмата да се сеща за тях (коя да е програма), но тогава трябва да си настройваш счетоводството спрямо програмата, а не обратно.

Така, че дори в случаите, когато работи добре автоматиката, пак не можеш да си сигурен дали програмистите не са спали и не са допуснали някоя грешка. Трябва си пак моливчето и елката да провериш, че не се е издънила. Щото то е лесно, когато грешката е голяма и числото ти боде очите, ама, ако е с малко, има да се чудиш. Дори само стотинка обръща каруцата.

Съвсем друг е въпроса, че при вас равнение (и не само при вас) още не съм виждал.

С две думи прави си ГФО сам, за да ти е мирна главицата. А който ги прави на конвейер проблема си е негов.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Приемаме, че ми липсва логично мислене. Тогава как точно ще публикувам ГФО в ТР, като това е изискване по ЗК и всички фирми трябва да го правят?
Тук не разсъждавам, не мисля, не анализирам. Просто чета закон, който ме задължава като фирма да публикувам стандартна и утвърдена форма на ГФО в България. Как точно да го направя, ако може да посочите точното меню за това.

Значи, виж сега, аз не съм счетоводител, а от почти 8 години съм не в сивата, а чисто черната икономика, а за това време доста се се променили изискванията, които дори и старите съм забравил, но логичното ми мислене ми подсказва, че щом го искат в някаква строго специализирана форма, както примерно дневници по ДДС на дискети и тем подобни, то трябва и да предоставят безплатно нужните бланки или софтуер каквото е там, а от програмата не е трудно да се извадят нужните данни които да се попълнят ръчно.
Това ми идва на първо четене като логика, а иначе, самата програма си има възможности за създаване на абсолютно всякакви справки и отчети, каквито ти дойдат на акъл.
Други се занимават с тези неща и след като има фирми в които се работи реално, значи има варианти.
Мен лично ме интересуват възможностите за реално счетоводство, а не данъчна стъкмистика! За данъчната стъкмистика наложената практика е счетоводителя с която програма е свикнал да работи нея да му купят и да им е мирна главата, но мисля, че точно на теб няма нужда да ти обяснявам, че у нас изцяло реално счетоводство без никакво укриване на приходи могат да работят единствено фирмите с гарантиран държавен монопол! 
Активен

rvladimirov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Повече от година odoo е адаптирано и работи много добре в съответствие с изискванията на българските закони,за съжаление не остава време да се адаптират дневниците за покупките и продажбите към csv формата, другата причина, е че има директива , която изисква уеднаквяване на форматите за експорт, но уви никой не я прилага у нас. Европейския стандарт е имплементиран в odoo.8-ма версия на odoo е много развита, има си своите бъгове, но те се отстраняват постоянно. Достатъчно гъвкаво решение конкуриращо се на лидерите в областта вижан и сап, в много от случаите ги превъзхожда. Инсталацията е трудоемка работа и не е по силите на сам човек без познания в линукс. Стандартната инсталация е ограничена и е само основа за разширяване. А версията за уиндоус е трагедия, поради факта, че голяма част от енжина на питон не работи с хардуерното ниво на уиндоус. Оценка за функционалността от демо инсталация не може да се направи.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Повече от година odoo е адаптирано и работи много добре в съответствие с изискванията на българските закони,за съжаление не остава време да се адаптират дневниците за покупките и продажбите към csv формата, другата причина, е че има директива , която изисква уеднаквяване на форматите за експорт, но уви никой не я прилага у нас. Европейския стандарт е имплементиран в odoo.8-ма версия на odoo е много развита, има си своите бъгове, но те се отстраняват постоянно. Достатъчно гъвкаво решение конкуриращо се на лидерите в областта вижан и сап, в много от случаите ги превъзхожда. Инсталацията е трудоемка работа и не е по силите на сам човек без познания в линукс. Стандартната инсталация е ограничена и е само основа за разширяване. А версията за уиндоус е трагедия, поради факта, че голяма част от енжина на питон не работи с хардуерното ниво на уиндоус. Оценка за функционалността от демо инсталация не може да се направи.

А ве чудя се на теб ли да вярвам или на ППЗДДС. Там подробно е описан форма̀та и не пише нищо за никакви cvs-и. Пише си plain text в code page 1251. Хм, дилемата е трудна. Ще заложа на ППДДС, защото nra.bg досега не ми е отказала да приеме нещо изготвено по него.

Знаеш ли, кое е жалкото? Жалкото е, че аз не съм програмист. Не съм и компютърджия в смисъла на думата. Толкова съм кух, че чак дрънкам. Дрънкам много. Но мога да направя дневници на Емакс, а вие умни, красиви и талантливи млади професионалисти не можете да го направите дори за това извращение Odoo дето е шляпано на Смоко.

Почвам да си мисля някой път, че Виктор е прав¹. Макар да е добре точно той да се скрие, което е и направил. Защото те са известни с много неща. Може и да дават по цели хиляда лева заплати на програмисти, ама Δ може да смята ДДС, a „флагмана“ Склад Pro не може. Пък експорта им е в г'зъ̀. По-добро да не съществуваше.

Познавам хора, които работят на досовското Конто, а после превъвеждат всичко в чудото на напастите. Това е изкупление на много стари грехове. Никой нормален човек не би го сторил. Тъй, че по-добре и ти да се скриеш. Пред такова нещо предпочитам да работя на отвратителната Δ %-¢. Съвсем сериозно.

Изявленията за Навижън и САП ще ги оставя покрай ушите си. Дъртаците в моя край на това казват — момче не се изхвърляй като като чекия на мокър пясък. Щото като кажеш голяма дума, после трябва да я защитиш. А е по-вероятно да ти приседна. Раз~ираш ли?




-----
¹/ Справка предната страница от темата, дала повод за цитираното мнение.






п.п. Признавам си, че ЛЗБ ми липсва. Чувствам се като сираче, че ме няма. Тъжен съм. Но е за доброто на всички.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Но е за доброто на всички.

//offtopic
Е как ще е за доброто на всички като няма с кой да разтягме локуми. Опоненти с които да ръсиш 'мъдрости' и да нищиш нещата от живота трудно се намират.....А от време на време и сложни технически (IT) проблеми сме решавали. ::)
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.