Автор Тема: Нещо интересно за близкото бъдеще !  (Прочетена 3289 пъти)

m_veskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 45
  • Distribution: Ubuntu 12.04 Server
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Нещо интересно за близкото бъдеще !
« Отговор #1 -: Mar 18, 2011, 09:57 »
При наличие на интернет и достъп до нерелигиозна литература след 10-20г. мюсюлманите ще са мюсюлмани точно толкова, колкото аз съм християнин. Културата не ми е толкова грижа, колкото екологията. Защото каквото и да говорят някой колеги - привърженици на конспиративни теории, светът върви на зле. И едно заметресение или буря няма да подбират по религиозен признак.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Нещо интересно за близкото бъдеще !
« Отговор #2 -: Mar 18, 2011, 10:24 »
То имаше някакъв виц:
Германия, 2020 г.
Пътни полицаи спират за проверка някакъв автомобил и единият полицай се провиква на колегата си:
"Ей, Хасан, виж какво странно име... Ханс!"

А за демографията на България нещата са ясни:
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Нещо интересно за близкото бъдеще !
« Отговор #3 -: Mar 18, 2011, 11:58 »
Много неща куцат в тази графика. социалистическото стопанство почва да закъсва около 77-78г. По тази графика в 85г. населението е още във пикова фаза. А и най- дивите години на тоталитаризма вече са минали, когато почва да намалява прираста на населението. По съм склонен да вярвам, че преместването на населението от селото към града, или образованието са причина за това намаление. След 89г. е ясно. Несигурността те кара да планираш раждаемостта. Но, ако си толкова необразован, че да не си в състояние да планираш и в рамките на един ден тогава какво ти пречи да правиш деца, пък те да се оправят. Мисля, че това е и причината за промяната в етническата карта. Следващото поколение, родено в западните държави няма да бъде с такава висока раждаемост, но в България, където циганчетата не стъпват на училище ще става все по- зле. на 15г. ще правят деца, които също ще тръгват по кофите.Защото държавата дава пари без да иска нищо в замяна, а на запад не е така. Или ще спазваш правилата, или си аут.
« Последна редакция: Mar 18, 2011, 12:01 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Нещо интересно за близкото бъдеще !
« Отговор #4 -: Mar 18, 2011, 12:00 »
Много неща куцат в тази графика. социалистическото стопанство почва да закъсва около 77-78г. По тази графика в 85г. населението е още във пикова фаза. А и най- дивите години на тоталитаризма вече са минали, когато почва да намалява прираста на населението. По съм склонен да вярвам, че преместването на населението от селото към града, или образованието са причина за това намаление. След 89г. е ясно. Несигурността те кара да планираш раждаемостта. Но, ако си толкова необразован, че да не си в състояние да планираш и в рамките на един ден тогава какво ти пречи да правиш деца, пък те да се оправят. Мисля, че това е и причината за промяната в етническата карта. Следващото поколение, родено в западните държави няма да бъде с такава висока раждаемост, но в България, където циганчетата не стъпват на училище ще става все по- зле. Защото държавата дава пари без да иска нищо в замяна, а на запад не е така. Или ще спазваш правилата, или си аут.

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Bulgaria
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Нещо интересно за близкото бъдеще !
« Отговор #5 -: Mar 18, 2011, 12:07 »
Графиката е ясна. Причините изписани на нея не се връзват. А и в действителност, раждаемостта преди 45-46г. е била страшно висока, но войните и скапаното здравеопазване са съсипвали населението. Прабаба ми е била 11-то дете. Имали са доста земя и е трябвало работна ръка. Но само тя доживя до 97г. Доста от братята и сестрите и са починали още като малки.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Нещо интересно за близкото бъдеще !
« Отговор #6 -: Mar 18, 2011, 12:32 »
Графиката е ясна, единствено трябва от едната страна да стои "ако се опиташ да избягаш, стрелят", от другата "ако се опиташ да избягаш, не стрелят" :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Нещо интересно за близкото бъдеще !
« Отговор #7 -: Mar 18, 2011, 14:06 »
Въпроса ми е, тука пишещите колко деца имате ?!
Ако отговора от от 0 до 2 - защо ?!
Само не ми излизайте с номера - " чакам да си стъпя на краката", защото с малко желние винаги можеш да отгледаш едно дете, другото са приумици и глупости на "модерната цивилизация"... На ислямистите и мангалите като цяло не им пука, точно за това и имат такъв висок прираст.
Повечето европейци от чакане да си "стъпят на краката" във времето или стават импотентни или умират, с по 1 или 0 деца...
Активен

edmon

  • Гост
Re: Нещо интересно за близкото бъдеще !
« Отговор #8 -: Mar 18, 2011, 14:51 »
Тъкмо бе започнал бейбибум в БГ и властимащите пресякоха всякакви начини за по-големи майчински! Видите ли източвали държавата! И е вярно, ама те циганите и дедесарите продължават да я източват. А иначе поне за момент бяха почнали да се разждат деца.
Всяко семейство което знае, че за година и полвина две ще получава по 1000-1500 лв майчински би си позволило следващо дете .
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Нещо интересно за близкото бъдеще !
« Отговор #9 -: Mar 18, 2011, 15:54 »
Графиката е ясна, единствено трябва от едната страна да стои "ако се опиташ да избягаш, стрелят", от другата "ако се опиташ да избягаш, не стрелят" :)

Зависи къде си се опитвал да избягаш.  ;D Ако се опиташ да избягаш в Соц Страна - не стрелят.
« Последна редакция: Mar 18, 2011, 16:16 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Нещо интересно за близкото бъдеще !
« Отговор #10 -: Mar 18, 2011, 16:39 »
Не се притеснявайте, задействан е план за редуциране на земната популация с няколко милиарда.  >:D
Кой оцелее оцелее, другите ще си почиваме.  ;D
Активен

Без правила няма игра

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Нещо интересно за близкото бъдеще !
« Отговор #11 -: Mar 18, 2011, 17:13 »
Не се притеснявайте, задействан е план за редуциране на земната популация с няколко милиарда.  >:D
Кой оцелее оцелее, другите ще си почиваме.  ;D

Братята самураи ще се погрижат за земната популация, като започнат със себе си >:D
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

elFO

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Fedora 18
  • Window Manager: GNOME
  • Много питам!
    • Профил
Re: Нещо интересно за близкото бъдеще !
« Отговор #12 -: Mar 18, 2011, 22:42 »
Цитат
При наличие на интернет и достъп до нерелигиозна литература след 10-20г. мюсюлманите ще са мюсюлмани точно толкова, колкото аз съм християнин. Културата не ми е толкова грижа, колкото екологията.
Ако си поне малко наясно какво стана в Египет и че тази революция във фейсш*т е показател за това, че те щяли да станат толкова мюсюлмани, колкото ти християнин ще ти кажа, че това там в целия северно африкански свят са ислямски революции и няма нищо демократично в тях. Да чакаш ислямистите да се реформират , и да се демократизират е като да очакваш от умрял писмо. Такава е ислямската култура! >:(
Активен

А ти къщичка за пиленца правил ли си?!

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Нещо интересно за близкото бъдеще !
« Отговор #13 -: Mar 18, 2011, 23:29 »
 Да чакаш ислямистите да се реформират , и да се демократизират е като да очакваш от умрял писмо. Такава е ислямската култура! >:(
[/quote]
Всичко се променя и промяната е единственото постоянно нещо. Щом и християнските религиозни водачи почнаха да се извиняват за извращенията на църквата - нещо, което до преди 100г. никой не си е представял, че ще стане. Всеки човек се увлича от властта, религиозните лидери също. Няма религия, която да не се е стремяла и към светска власт в определени етапи от развитието си. Ако се изолира една общност, особено ако се постави под заплаха, тя се капсулира и става едновременно издръжлива и лесна за манипулации точно от такива алчни за власт религиозни или политически лидери.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

elFO

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Fedora 18
  • Window Manager: GNOME
  • Много питам!
    • Профил
Re: Нещо интересно за близкото бъдеще !
« Отговор #14 -: Mar 19, 2011, 01:40 »
Тц, cybercop, тия мюсюлмани няма да се оправят скоро. :/ >:( Те просто са супер консерви.
Активен

А ти къщичка за пиленца правил ли си?!