Автор Тема: Търся добра книга за C++, която да ме продължи.  (Прочетена 3875 пъти)

iHshar

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Здраеите приятели. Намирам се на кръстопът. Приключих книгата на Хърб Шилтд - С практически самоучител.
Тя стига до структури и обединения. Сега искам да се прехвърля към c++ и ооп, Разгледах в родните книжарници, но не намерих подходяща книга за това. Тази на Шилтд Ц++ е за по-адванс неща, апък другите книги за ц++ са от бегинър левел, т.е почват от стрингове, ареи и т.н. Трябва ми нещо, което да продължи развитието ми към ц++ със сложност.. след структури и да минава към ооп. Моля препоръчаите ми четиво, на английски, на български, няма значение.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
На булгарише лангуаже не съм виждал по-сложно от т'ва на Любчо (не Каравелов, макар и той, а http://lubo.elsys-bg.org/). Ъ'мъ не е на хартишка, а на пъдъфъ, ако не те бърка. Ази ратишляк ползувам само да си паля печлето.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

iHshar

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Трябва ми хартиена книга. Да не е някаква адванс или пък бегинър. Нещо средно, което е след структури. и ще ме преведе от С към С++
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
То в ТУЕС колко ли „напреднало“ да бъде ;D Просто се занимават с класове, обекти и т.н. На български нищо над средното в никаква област няма да намериш. Но изискването  ти за мъртви дървета силно ограничава избора. Единствено остава на хамерикански някакво амазонско чудо. Понеже скоро няма да има ОФ, та ще трябва да си платиш като поп доставката от чужбина.

Успех!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
На мен пък навремето ето тази ми хареса

http://knizhen-pazar.net/index.php?option=add_book&id=111124
Активен

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Тази на Шилтд Ц++ е за по-адванс неща, апък другите книги за ц++ са от бегинър левел, т.е почват от стрингове, ареи и т.н.
Чел съм я преди десетина години и мога да те уверя, че няма нищо адванс в книгата на Хърбърт Шилдт за C++. Точно обратното - учи те на базовите неща.
И защо трябва да е хартиена и защо трябва да е на български?
Вземи някоя тухла 1000 страници, 6-то, 7-мо или 10-то издание от 2014/2015 на английски - какво като започва от А и Б, просто в началото това което го знаеш ще го четеш по-бързо, без да се спираш да правиш упражненията, а току-виж научиш и нещо ново - някоя техника например.
Колкото и да си зле с английския - тук има код, който можеш да прочетеш и дори да пробваш и така да ти стане ясно какво са имали предвид, дори и да не го разбираш съвсем от описанието.
Активен

_stealth

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Това е най добрата книга за C++ с БГ превод която съм чел покрива целия C++ 98 стандарт и е на ниво начинаещи/напреднали.
В нея има всичко като започнеш от функции, управление на паметта, вход/изход, STL (алгоритми + контейнери), препроцесор, ООП, RTTI, шаблони ..   
http://www.bookpoint.bg/%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B8/%D0%A1-%D0%B1%D0%B8%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D1%8F-650.htm

Ако искаш поглед към новите неща С++11 и С++14 по скоро търси издания на английски.
http://www.stroustrup.com/4th.html
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Е то да учиш Ц++ и да не четеш дядо Бярне, все едно нищо не си сторил. Но неговите преводи на бълг. език са бая дъртички и едва ли се намират.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Правилното заглавие е "да ме довърши". Тоя език генерално не отива на добре, не че някога съм умирал от любов към него, но откакто прочетох за извращенията в C++11 стандарта, не искам да имам нищо общо с тая перверзия.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon