Автор Тема: Форк на WP модул за бизнес потребители.  (Прочетена 18738 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
В друга тема споменах, че в момента работя по един проект за форкване на модула WP-ERP за УордПрес, който от самото име говори за какво служи. Въпросното ЕРП е още в много начална фаза, но не е подходящо за приложение у нас, защото е заложен американски най-вероятно сметкоплан, който кам днешна дата не подлежи на редакция и промяна. По-правилния вариант би бил да се направи връзка с разработчиците и да се контрибутва, но, както знаете, основния бизнес модел в УП е да се направи нещо свободно и безплатно с основна функционалност, а за него да се продават допълнителни платени модули и тук вече става малко кофти! Основните разработчици предлагат такива и едни контрибуции за да бъдат приети трябва да са съобразени с функционалностите логиката вложена в техните платени продукти, а и самото приложение има нужда от допълване на модули, а те предлагат конектори към други или предлагат такъв модул допълнително, но платен. За това и намерението ми е направо да се форкне и да се развива в съвсем друга посока и адаптиран за българските потребители.

До първа версия на нашия проект, след която да очакваме някакво финансиране по правилата на ГПЛ бизнес модела трябва да се направи много малко :) !

1) Да се направи гит хранилище на нашия проект от което първо да се изтегли актуалната версия и да се инсталира ръчно от архив в УП, като след инсталирането си да остава свързана с гит хранилището на проекта от което да получава ъпдейти.
2) Да се локализира на български, което е задължително, тъй ще се ползва предимно от бг потребители.
3) Чрез редактиране на ниво код със запазване на връзките да се променят номерата на сметките, съответстващи на българското счетоводство.

Това са само нещата до първа версия на нашия проект, а в последствие да се направи сайт за популяризиране на проекта и форум за обратна връзка и създаване на контакти за съпорт и инвестиции в проекта. За сайта имам домейн и машина на която да се хоства.
Ако някой има желание да се включи като равноправен партньор в проекта или като фриленсър за хонорар е добре дошъл.
Като за начало, за работна среда ще се ползва Фейсбук, като направим скрита група в която да си коментираме различни идеи и решения и без ФБ регистрация няма как да работим пълноценно.
Ако няма желаещ УП програмист да се включи като равноправен партньор, за сега единствения инвеститор в проекта съм аз, а бюджета ми е ограничен.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ох, удряш по болната ми тема.

Знаеш, че в кариерата си съм работил и като счетоводител, преди да ме изгонят с шутове и да хвана гората, буквално. И все още единствения друг форум, който посещавам от време на време, освен ЛЗБ, е счетоводен. И там, като и тук, ходя, за да троля хората.

Намерил си единствения софтуер на планетата (икономически), който никой програмист не би писал, дори да е вързан за електрически стол, а булдог да се облизва за топките му.

Всъщност познавам само един човек, който би го правил (Ремотек), но пък той е C# човек, а ти се отказа от идеята да разклоняваш Warehouse Open. Преди да се откажеш, навремето навивах най-добрия (Стил) за идеята, но той не щеше и да чуе.

Освен това е много дълга и сложна задача. Не става с пет щракания.

Има и безкрайно много подходи по задачата. Достатъчно е, човек да разгледа само проектите в SF, за да се хване за главата.

А има и българска конкуренция в лицето на недоразумението bgerp, зад което седи могъщ, комсомолски секретар.

Да не говорим пък, самия пазар, като пазар, колко е несгоден и потребителите, колко са специфични. Като нищо ще се стигне до пълен крах.

Може да не съм ти казвал, но на времето изучавах Ц++, PostgresSQL и Qt, за да помагам в един аналогичен проект. Тъкмо, аз и още един известен съфорумник се присъединихме и Димитър Василев реши да го закрие.

Което не беше толкова зле, защото пък след месеци (дори година) мъки с Ц++,  стигнах до идеята, че съм много тъп, не мога да го схвана тоя език и не мога да напиша нищо полезно на него.

Та така.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Като си говорим за счетоводство, някой знае ли документация или сайт с преводи на счетоводните термини от БГ на Английски. Нали знаете, аналитична, синтетична  сметка, партида, оборотна ведомост, счетоводна книга, приходи разходи, обороти, салда, ОПР и т.н.
Пуснах една статийка в Линукс БГ за мое проектче (както ме посъветва go_fire - благодаря) http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=repository&key=499924092

Но предполагам, че терминологията ми е много зле.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Имам, точно, каквото ти е необходимо — двустранен речник. Имам го от години, още от времето, когато го работех. А го имам, защото работехме за чужденци и трябваше да и пишем писма на английски, включително и месечни, тримесечни и т.н. отчети.

Обаче за безкрайно съжаление, както всичко около мен и тук има непреодолим проблем.

Не помня от къде съм ги намерил. А се съхраняват на един WD My Passport Ultra. Не знам дали помниш, но бях пуснал тема в кошчето за NTFS. Е оказа се, че бил шибания, китайски кабел. Междувременно той съвсем излезе от строя. Обаче понеже WD са боклуци, то той е някакъв измислен техен, а не обикновен USB. А пък диска е сложен нарочно в отлят корпус, за да е невъзможно да го извадя.

Сега,  за да имам нов кабел, трябва да извадя нови триста лева, за да си купя същия диск. Така ще имам два диска с един кабел. Излишно е да, казвам, че го купувах по времето, когато чужденците ми даваха дебелата заплата и не ме бъркаше. Сега и на сън нямам толкова. И няма да имам в необозримо бъдеще.

А за да е купона пълен, лаптопа ми е пил няколко пъти вино и ракия и като закача товар (електрически) и той директно угасва. И да е най-симпатично, мога да включвам единствено обикновени влашки и тази за интернед̀а дето ми я подари ДДантгуин.

п.п. Все пак ще те имам предвид, ако пак успея да докопам от някъде речника.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Като си говорим за счетоводство, някой знае ли документация или сайт с преводи на счетоводните термини от БГ на Английски. Нали знаете, аналитична, синтетична  сметка, партида, оборотна ведомост, счетоводна книга, приходи разходи, обороти, салда, ОПР и т.н.
Пуснах една статийка в Линукс БГ за мое проектче (както ме посъветва go_fire - благодаря) http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=repository&key=499924092

Но предполагам, че терминологията ми е много зле.

Пробвай това
http://bg.linguee.com/български-английски/search?source=auto&query=+Счетоводство

Това е много хубаво защото са паралелни корпуси така както са го превели преводачите и можеш да видиш реални примери точно как се превежда някой термин. Базата му данни е от еврокомисиите..... Разните им там документи... Тр нали всичко превеждат и е общодостъпно.

Аз преди трябваше да превеждам от бг на английйски един договор и той беше пълен с разни адвокатски термини...... Ами като не ги знам? Та това много ми помогна. За най голямо учудване договора мина, гледаха го западняци адвокати и нямаха забележки :o 
« Последна редакция: Jul 13, 2017, 19:12 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW

Аз преди трябваше да превеждам от бг на английйски един договор и той беше пълен с разни адвокатски термини...... Ами като не ги знам? Та това много ми помогна. За най голямо учудване договора мина, гледаха го западняци адвокати и нямаха забележки :o

Или сте им вършили работа за без пари и на тях не им е пукало, или нещо жестоко сте се минали и те са си премълчали. Трети вариант няма.

Майтап да става.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Вършихме работа за без пари :'( на тях им пукаше и накрая взехме пари. :)
« Последна редакция: Jul 13, 2017, 19:19 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Гога, за жалост бгЕРП е единствената свободна и българска ЕРП система, но имаме непреодолими проблеми да работим заедно! Системата им е собствена разработка, уеб базирана ПХП, но се разработва с фреймуорк Симфони. Моите клиенти са от таргет групата на малките фирми, които според всеобщото мнение трудно плащали, търсят само авантата и всичко да им евтино, та почти за без пари. На сайта си имат обява, че търсят и разработчици и сътрудници, които да популяризират продукта им и да търсят нови клиенти. Предложих им, че аз ще се заема с популяризирането му безплатно като се опитам да убедя мои клиенти да го внедрят и ползват, а при успех и да си плащат за нови функционалности и както си му е реда и то безплатно, но..... има един малък проблем!!!!!! Системата им не се инсталира с инсталиран Виртуалмин, защото виртуалмин пуска апача като юзер, а инталатора им упорита си иска да е като модул с мод-пхп и този проблем трябва да се отстрани, защото иначе е много скъпо за малък потребител администрирането на сървъра. На уебхостинг план не може да се ползва, а само на ВПС хостиг със скъпо администриране.
Отговориха ми, че те се стремят към големите клиенти и тези малките са им интересни! Ами не знам как да се разбираш с такива хора, дето системата им още в някакво съвсем начално ниво от което имат само добре направен счетоводен модул, но таргет групата им била платежоспособните клиенти с куп претенции срещу парите си! Заложена е идея темите да се сменят, но е още само на идея и има само една единствена основна тема! Модула им уеб магазин е само на идея още единствено с някакви възможности за запитване за изложения продукт, но не и за онлайн продажби. По едно време мислех за форк, но в последствие реших, че ще е по-добре да се заема с този модул на УП. Доводите ми са най-вече за това, че УП програмисти има много и по принцип, цената им е по-ниска, а еко системата е силно развита и позната на почти всички.
Ние работим няколко човека в общ екип и предлагаме различни услуги, но всеки работи сам за себе си и услугите ни са взаимно допълващи, а не конкурентни. Работим предимно през ФБ и от домовете си и развиваме нещо като виртуален офис. Част от функционалностите ни трябват лично на нас самите и за това и смятаме да инвестираме първоначално до първа версия, но целта като цяло е не само лични нужди, но и да печелим от това по правилата и бизнес модела на ГПЛ лицензирането.
Активен

MilenGG

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Привет колеги,

Чрез Google Alerts разбрах за тази дискусия и като инвеститор в bgERP искам да коментирам:

  • backinblack е прав, че не може да работи заедно с нас, но не е разбрал защо. Причината е несходство в разбиранията и подхода към бизнеса от една страна и наистина голямата ни ангажираност от друга.
  • bgERP работи нормално на FPM. Благодарим на backinblack за сигнализирането на проблема.
  • "bgerp, зад което седи могъщ, комсомолски секретар" - предполагам go_fire се бъзика, но някой може да се хване. Наистина съм развили сериозен бизнес и сме помогнали на още няколко, но това стана без връзки с комсомола, ДС, партията, чужди или наши олигарси.
  • "системата им още в някакво съвсем начално ниво". Не, не е. 7 години работа, близо милион линии код, 30К+ комита. В момента bgERP има много голяма функционалност и това е един от проблемите при нея - необходимо е доста време за разбирането й, както от интеграторите, така и от крайните клиенти. Имаме доста да поработим върху документацията и обучението, както за крайни потребители, така и за програмисти и интегратори.

В последните месеци получихме много предложения за проекти от качествени български фирми. В някои от случаите се конкурираме с големи западни доставчици. Толкова много са, че нямаме ресурс да работим по проектите дори на от 10% от тях. Затова смятам, че всички, които се развиват в тази насока (бизнес уеб-системите) имат голям потенциален пазар.

Пожелавам търпение и успех на всички колеги!

М. Георгиев

PS. Малко се забавихме с новата версия, а има много нови неща.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
backinblack е прав, че не може да работи заедно с нас, но не е разбрал защо. Причината е несходство в разбиранията и подхода към бизнеса от една страна и наистина голямата ни ангажираност от друга.
bgERP работи нормално на FPM. Благодарим на backinblack за сигнализирането на проблема.

Тя и преди работеше! Като наглася Виртуалмин да пуска домейна като модул(мод пхп) и след инсталацията си го върна и работи! Сега отново работи по този начин. Проблема е само в инсталатора, а не в системата. По принцип, този проблем не е голям за отстраняване. На сайта търсите хора на заплата да ви предлагат проекта, а за ви предложих да се опитам колкото мога да го популяризирам, а за това за което аз не мога да се оправя, вие да си поемете клиента! Аз не мога на моите клиенти да предлагам нещо, което не мога да го обслужвам и като се случи нещо да няма на кого да разчитат, а без виртуалмин не се връзва с моите неща, които аз предлагам. Предложих ви и да тествам при мен. Имам намерение и допълнителни модули да развивам, но като не можем да работим заедно - всеки по пътя си както иска и може. Ние работим по куп идеи и едната като запецне минаваме на другата. Имах двуомение дали с форк на вашия проект да се захвана или с този и това надделя. Линукс е отборна игра и място за индивидуални играчи в него няма. Проект без комюнити е нищо. Можете да вземете пример от Микроинвест в това отношение.

С колегата mystical, който в другата тема ми оправи "рутера" с Шореуол вече обсъждаме общи проекти и взаимно допълващи се услуги. Моите клиенти са малки, но и проблемите им се решават с копи-пейст.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Г-н Георгиев, не се познаваме. Не сме се срещали. За първи път си пишем или общуваме под каква да е форма.

=*=

В този форум сме малко хора, знаем се от много години и си знаем дори кътните зъби. Всеки може да каже другия, какво ще напише по някоя тема, преди да го е написал.

Освен това обсъжданията ни по тема не се събират само в една. Ние минаваме от тема в тема, връщаме се, пак се отклоняваме, оставяме я, след време започваме нова и така. Точно, както хората на другарска среща¹.

Не спазваме някакви форумни правила.

Хубавото на този подход е, че си говорим „право куме у о̀чи“ и не се занимаваме с някаква политическа правилност.

Затова оттук натам и на вас ще говоря откровено. Ако не сте свикнал с човешко поведение, а само с лицемерие, моля прекратете четенето!

=*=

Идея си нямам, как сте стигнал до тази тема, при положение, че тук никъде няма връзка към проекта ви, следователно няма как на вашия сървър да излезе, че някой е идвал от тук. GA също не предлага(ше) подобна услуга. Какви са тези „вдигнати тревоги“ (че и от Google), не схващам.

Но понеже сте ни посетил, то ние ви дължим обяснение. Не сме домакини. Всъщност според собственика сме натрапници. Но понеже той не посещава това място, ние трябва да изпълняваме тази роля.

=*=

А сега, след уточнението, малко и лични разяснения.

Правилно сте се досетил, че когато говорех за „могъщ, комсомолски секретар“, визирах вас. Вие сте лицето на проекта и основен инвеститор.

За вас съм чувал единствено от OF. Имате четири участия на тази конференция, нали така? Но след това съм засичал и епизодични, ваши участия по счетоводни форуми. Смешното беше, че в единия използвахте две регистрации, че и в една и съща тема. Те не бяха тип конспиративни, както е характерно за партията ви. Явни бяха, но бяха две.

Странно. Но няма значение.

Както казах, за вашето съществуване научих от първото ви участие на прословутото мероприятие. Фактически се случи шест месеца по-късно, защото те в последните 7-8 години, както си смениха организаторите, много бавят качванията. Преди това го организираха едни пловдивски, комсомолски секретари, които качваха на време. Един печално известен бизнесмен ще излезе прав, че в тая държава може да разчиташ, че някой ще свърши някаква работа, само ако е комунист или шестак. Новите поколения за нищо не стават.

Веднага имах повод да не ви харесам. Това беше най-известната ви инвестиция. Тук няма да я обсъждаме. Този въпрос е бил обсъждан дълги години, преди тази ви инвестиция да последва съдбата на Dir, друга комсомолщина.

Но реших да ви дам шанс. И наистина бях впечатлен. Но за това след малко.

Въпроса е, че на тази първа среща с „широката“ общественост на линуксарите у нас, вие възпитано се представихте. Стила си е стил. Някой незрамуняк не минал през школовката на комсомола, директно би започнал да говори или би се представил по такъв начин, че по-добре да не го беше правил².

И я да видим, какво казвахте там. Само по спомен, може и да сбъркам нещо. Отличник от търновската английска. След това инж., пак с отличие, май от настоящето ТУ София. След това идва деветдесета година и бизнес. Бизнесите бяха към 50, мотаеше се някаква обща тяхна оценка към някакви стотици милиони. Не трябва да пропускаме, че най-важния от тях беше свързан с търговия. Не трябва да забравяме, че има и издателска дейност.

Кое от това не говори, че не сте бивш комунист?

Стига де! И ние сме го живели това време. И ние сме видели нещата. И моя баща беше окръжен секретар³, не само вашия.

В елитна гимназия не се влиза, ако не си син на комунист. Няма вариант отличник да не го излъчат за секретар, най-малкото заместник, ако има чадо на някое голямо величие.

В техническите университети не се допускаха непроверени другари. Отново отличник. Отново секретар.

След 90-та, кои са единствените хора, които започнаха успешен бизнес? Кой от актуалните днес милионери не е бивш комунист? Ами то даже и онзи със стените за катерене (дето стана известен напоследък) е комсомолски секретар.

В мътните деветдесетарски години, успешен бизнес можеше да има единствено човек със солидни връзки и гръб. Щото имаше и мутри и някой трябваше да пази от тях. А то ролята на борците беше точно тая — да отсеят тези дето не са правилни, от нашите. А пък без връзки, какъв бизнес ще правиш?

Показателно е, че първия е бил търговия. Кой ще пусне в търговията момчета дето не са наши? С какво ще търгуват, ако не им бъде дадено? Нито можеш да вземеш нещо от българско предприятие, нито можеш да внесеш.

И да не забравяме издателския бизнес. Кой може и кой не може да издава, чак до ден днешен…

Така, че когато говорите, че не сте „могъщ, комсомолски секретар“, моля да ходите да го разправяте на внуците си. Всяка династия трябва да си има семейна легенда. Нали? Е измислете нещо по-оригинално от двете ябълки, че то вече е изтъркано. Може да пробвате като един друг бизнесмен с подводница и ножовка.

=*=

Сега, за това дето сте тук. Всъщност не сте тук, за да слушате мнението ми за bgerp⁴. Но понеже това е единствения път, когато мога да хвана човек, като вас, то ще се възползвам. Тук да благодаря отново за старата школовка. Комунистите ги умееха тия табиети да ходят на крака при нормалните хора. Затова се задържахте 45 години.

Както написах преди малко — бях wow при първото ви появяване пред публика, както биха се изразили синовете ми. Бях wow на второто. Това беше трудно, записа беше счупен (батерия?) и трябваше да гледам неколкократно. Бях wow (очаквано) и при третото. Четвъртия път… стомна за вода.

Та, когато се разкрихте за първи път си казах — ле-ле този човек, знае, какво говори. Знае, какво цели. Знае, как се оптимизира бизнес. Запознат е с най-модерните тенденции в ресурсните системи, дето даже някои от големите изостават.

Все още не знаех, че това е стойка. Все още не знаех, че е обявена негласна надпревара, „кардиналите“ да започнете да се показвате. Да е пищно. Да е зрелищно. И да показвате нагледно, каква мъдрост сте събрали. Най-мощните от вас, минаха през диковщината и Нова. Предполагам, че това е бил момента, когато сте си назначили специалисти по „връзки с обществото“ и сте решили да си предадете европейски вид. Но не знам, защо чакахте 7-8 год. след влизането в ЕС да го сторите.

При второто участие, все още не си давах сметка, че надпреварата по мерене на пишки тече, макар вече да даваше първите си резултати.

Тогава просто си помислих — нещото се развива повече от добре и в правилна посока. Невероятни перспективи. Немислимо до скоро.

При третото участие вече знаех, какво ще чуя, но исках да си сверя часовника и да препотвърдя, че нещата се развиват добре. Там останах и приятно изненадан. От новостите, които чух, заключих, че вече има клиенти извън собствената империя. Което е добре. Бях впечатлен. Гледано с една трезва оценка, не е толкова. Все пак тия клиенти очевидно бяха индустриални предприятия. Старата дружба ръжда на хваща. Не пазарно, не пазарно, ама продажби и развитие.

При четвъртото участие, най-после завесата падна. Така де. Един спектакъл има до три действия, времето за антракти отмина.

Време беше байганьовщината да се покаже. Може да сме европейци, може да сме богаташи, може да сме лъснати, бръснати, парафюмисани, ама сме си тъмни, балкано-ориенталски субекти по душа и това няма, как да се промени.

Чак се учудих, че господина Георгиев говореше толкова открито този път. Очевидно се беше уредил и не го бе страх от напастите.

Съвсем честно и прилежно ни обясни, че програмата поддържа два склада. В България сме виждали всякакви световни иновации, чак до десен синдикат, но не си и помисляхме, че може да се роди такова нещо. ERP предназначено за сивите и черните сектори на икономиката. Г-н Георгиев, вие заслужавате нобелова награда по икономика. Създали сте нещо по-велико от матрицата на Леонтиев, последния истински икономист.

И ако си мислех, че ченето ми не може да падне повече, то просто грешах. Българската изобретателност е неизмерима и неописуема. Възможностите за побългаряване са неограничени.

Свалих се в тежка кома, в момента, когато чух, че счетоводството в системата… е изнесено към външни програми. Е тук вече сърцето ми не издържа. Не съм някакъв светец и не мога да понеса толкова мъка, толкова болка⁵.

=*=

Та така мили ми гос-ин Георгиев. А сега ще ви замола̀ да се приберете в дупката, пардон (грешка на езика), лъскавия офис с три цицорести секретарки, от който изпълзяхте. Тук може да сме някакви смотаняци. Може някои от нас да са без доходи. Може да сме прости на поразия. Но все още имаме някакво човешко достойнство. Все още сме свободни хора. И вече ни дотяга от такива като вас, затова повечето от нас — напуснаха родината.

Благодаря и довиждане⁶!









-----
¹/ На ваш език. Приятна  компания на наш;
²/ Моето представяне седи в подписа ми, заедно с текста под вехтата ми снимка, та затова не го правя. Пък и скоро правих подробно представяне пред друг новодошъл. В края на това мнение. За навиците ми в паяжината — тук. A във профила ми е отбелязана възрастта и местоживеенето ми, макар останалата информация да е стара;
³/ От ония глупавите дето наистина вярваха в дивотиите дето разправяхте, затова пострада още на 9.10.89. Знаете защо девети;
⁴/ За незапознати се чете с латински, а не с английски език, нищо, че думите са английски. Очевидно е остатък от елитарното образу̀вание на синчетата на тогавашния елит;
⁵/ Понеже съфорумниците ми не са икономисти, тук ще се наложи да внеса едно уточнение и за тях. Ресурсните системи в своята същност не са нещо друго от счетоводни системи — регистър на стопанска активност. Тук имаме нещо считано за невъзможно, колкото слънце да живее в черна дупка. А именно — имаме счетоводна система, в която липсва счетоводство. Осанна!
⁶/ Силно се надявам да е „сбогом“, но де такъв късмет!? Ще трябва да им гледаме физиономиите до свършека на света.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Гога, стига моля те с тези дълги фермани, които не са по същество в повечето случаи! Какъвто и да е проекта, поне е нещо и единствения български проект, с българско счетоводство и изобщо цялостна складово-счетоводна система под ГПЛ лиценз! Хората са направили нещо и са го споделили за общо ползване, а на който не му харесва да си търси по-добро за себе си! Моите забележки са от менджърска и маркетингова гледна точка. Както казах, Линукс е отборна игра и това, че не може да работи системата с Виртуалмин панел ми е проблем, че не се комбинира с моите лични идеи интереси за да допринеса дори и с малко за проекта им. Ако размислят по този въпрос бих зарязал моето, което още не е започнато.
« Последна редакция: Jul 17, 2017, 12:11 от backinblack »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Биби, дължах му го на човека, пък знаеш и, че съм графоман.

Тази система вървеше добре, удивително добре до третата си година. Сега е пригодна единствено за клиенти, като твоите.

Разбирам, че техническия проблем не е толкова голям, след като не ползва VPN задължително. Тогава, защо не го ползваш?

Аз освен идеологически противоречия с тях имам и някои технически. Най-важният от тях е, че тоя тип софтуер трябва да има „рамка“. Ама карай.

За онагледяване, ето не съвсем случаен пример (щото го има в Дебиан) от http://www.tryton.org/ :

Цитат
The core of Tryton (also called Tryton kernel) provides all the necessary functionalities for a complete application framework: data persistence, extensive modularity, users management (authentication, fine grained control for data access, handling of concurrent access of resources), workflow and report engines, web services and internationalisation. Thus constituting a complete application platform which can be used for any relevant purpose.

Това е първото, което виждаш на страницата им.

Забравили са единствено ГПИ (GUI).



п.п. А бе я дай връзка към този WPERP, че нещо не го намирам. Сигурно, защото съм тъпо парче;

п.п.п. В предния си коментар в третата бележка под линия съм объркал месеца. Разбира се, че е ноември, а не октомври.
« Последна редакция: Jul 17, 2017, 14:20 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

pgmgm

  • Гост
Цитат
п.п. А бе я дай връзка към този WPERP, че нещо не го намирам. Сигурно, защото съм тъпо парче;

излиза на първо място в Google.

https://wperp.com
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Цитат
п.п. А бе я дай връзка към този WPERP, че нещо не го намирам. Сигурно, защото съм тъпо парче;

излиза на първо място в Google.

https://wperp.com

Благодаря!

п.п. Както казах мно'о съм прост. Ъ. Да. И не ползвам Гългъл, а Ixquick.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear