Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Надолу

Автор Тема: Хакнаха ми блог-а.  (Прочетена 23027 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #75 -: Nov 22, 2011, 00:57 »
smf хешове и md5 хешове май.

И двете се чупят лесно, но smf хешовете ползват за salt username-а и атаките имат сложност O(n) вместо O(1). Това означава, че изчислителното време за атаките върху форумните (smf) хешове е в пъти по-голямо от тези за портала. Но ако някой ползва една и съща парола и за двете (аз моята си я смених точно защото разбрах за творенията на въпросният зъл хакер преди месец-два), тогава не знам.

Никой не ви го казва, аз ще ви го кажа - сменете си паролата за форума. Сменете си и паролата за портала ако ви пука за нея. Ако някъде сте използвали същата парола - сменете и нея.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #76 -: Nov 22, 2011, 01:00 »
Код
GeSHi (PHP):
  1. sha1(strtolower($username) . $_POST['passwrd1'])

Ето го на smf творението. И има един:
Код
GeSHi (PHP):
  1. password_salt = substr(md5(mt_rand()), 0, 4);
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #77 -: Nov 22, 2011, 01:16 »
Направо ни успокои :P
Активен

tyuio

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 145
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #78 -: Nov 22, 2011, 08:29 »
Tю Гет3 добре че каза че бях си забравил паролата за тука и ми отне известно време да вляза ! В крайна сметка пърлската система от коя година е?
Активен

Disturb3dII

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #79 -: Nov 22, 2011, 11:03 »
:D :D

Чети http://vestnik.hbcom.info/news.php?item.492.1

Похитителят D!$7urb3[) е сравнително известен малчуган в кракерските среди. Има няколко успешни удара срещу по-неизвестни места. Вероятно не много скоро ще е в състояние да похити нещо наистина професионално като МобилТел или национална телевизия. За него в „Линукс за българи“ се зашумя сравнително скоро – преди няколко месеца. Тогава похити личния дневник на постоянен посетител известен с изключително арогантното си поведение. Избора на мишена не изненада, но и учуди, тъй като в „Линукс за българи“ има далеч „по-заслужили“ посетители от въпросния, който все пак макар и напълно не премерен в поведението си е потребител на ГНУ/Линукс и понякога помага на новобранци.
Обиден съм :( Явно никой не помни, че свалих сайт на телевизия :/ http://www.google.bg/imgres?q=btv.bg+hacked&hl=bg&biw=1280&bih=834&gbv=2&tbm=isch&tbnid=S_zcByh-H5-hGM:&imgrefurl=http://ggbit.info/forum/index.php%3Fshowtopic%3D59366&docid=9VdMzXZNYcCvFM&imgurl=http://store.picbg.net/pubpic/CE/1A/d2bc1a9c3abdce1a.JPG&w=1024&h=768&ei=B2TLTuLpJsfBhAf2xcTXDQ&zoom=1

Прибрах се от чужбина и видях, какво е писал backtolife (преди не го бях виждал), и реших да му покажа, какво мога :) Нищо лично към никой :)

Gat3way - Вярвам, че ще откриеш дупката работил съм преди време с теб и имаш доста умения :)

П.С: Отдавна не съм се занимавал с такива простотии, но просто арогантното поведение на този потребител ме накара да извърша тази 'глупост'. Ако някой се чудят, защо не съм предприел мерки преди август, е нямах възможност да видя сайта.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #80 -: Nov 22, 2011, 11:08 »
Прибрах се от чужбина и видях, какво е писал backtolife (преди не го бях виждал), и реших да му покажа, какво мога :) Нищо лично към никой :)

П.С: Отдавна не съм се занимавал с такива простотии, но просто арогантното поведение на този потребител ме накара да извърша тази 'глупост'. Ако някой се чудят, защо не съм предприел мерки преди август, е нямах възможност да видя сайта.

Малеее, представям с един ден женати като се наебе с комшията какво ще последва = сигурно ще свалиш сайта на президента :D :D :D.

Бачкал си с gat3way - поздравления. За мен си оставаш ламер.
« Последна редакция: Nov 22, 2011, 11:10 от b2l »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

shadowx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #81 -: Nov 22, 2011, 11:21 »
:D :D

Чети http://vestnik.hbcom.info/news.php?item.492.1

Похитителят D!$7urb3[) е сравнително известен малчуган в кракерските среди. Има няколко успешни удара срещу по-неизвестни места. Вероятно не много скоро ще е в състояние да похити нещо наистина професионално като МобилТел или национална телевизия. За него в „Линукс за българи“ се зашумя сравнително скоро – преди няколко месеца. Тогава похити личния дневник на постоянен посетител известен с изключително арогантното си поведение. Избора на мишена не изненада, но и учуди, тъй като в „Линукс за българи“ има далеч „по-заслужили“ посетители от въпросния, който все пак макар и напълно не премерен в поведението си е потребител на ГНУ/Линукс и понякога помага на новобранци.
Обиден съм :( Явно никой не помни, че свалих сайт на телевизия :/ http://www.google.bg/imgres?q=btv.bg+hacked&hl=bg&biw=1280&bih=834&gbv=2&tbm=isch&tbnid=S_zcByh-H5-hGM:&imgrefurl=http://ggbit.info/forum/index.php%3Fshowtopic%3D59366&docid=9VdMzXZNYcCvFM&imgurl=http://store.picbg.net/pubpic/CE/1A/d2bc1a9c3abdce1a.JPG&w=1024&h=768&ei=B2TLTuLpJsfBhAf2xcTXDQ&zoom=1

Прибрах се от чужбина и видях, какво е писал backtolife (преди не го бях виждал), и реших да му покажа, какво мога :) Нищо лично към никой :)

Gat3way - Вярвам, че ще откриеш дупката работил съм преди време с теб и имаш доста умения :)

П.С: Отдавна не съм се занимавал с такива простотии, но просто арогантното поведение на този потребител ме накара да извърша тази 'глупост'. Ако някой се чудят, защо не съм предприел мерки преди август, е нямах възможност да видя сайта.
хахахаахах , ЛАМЕР! То има ли някой който да не е хаквал сайта на БТВ ?!? Аз бях пикльо на 15 годинки като ги мазнах .... а определено 15 годишната ми весия беше пълен ламер ...от там - D!$7urb3[) е и той ламер :)
Днешното поколение 'хакери и кракери' са смешна работа ...махнеш ли php-то от една машина и са безпомошни .... грозна история  - мани :)
Но да се върна към D1$7urb3[) .... гледам, че е 31337 h4x0r , та викам да го предизвикам (напоследък ми е скучно , трябав да се забавлявам ) Та дуууууддд .... айде да ме роотнеш и мен ....моля те , моля те , моля те ...... кажи кви услуги искаш да ти пусна на homebox-а и да ги пускам.
СМЕШНИИИИИИИИИИИИИИИИКККККККККККККККККККККККК

hahaahah...мега глупав коментар от моя страна, ама нали трябва да си правим весел живота :Щ

p.s. IP-то ми е 93.183.131.3 ГО МАДАФАКА ГО !
Активен

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #82 -: Nov 22, 2011, 11:36 »
Ама че работа...

Между другото не съм сменял много пъти работата си, обаче имам много лоша памет, къде сме работили заедно?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #83 -: Nov 22, 2011, 11:43 »
@shadowx - трябва да се държиш арогантно като мен за да те хакнат. Въпреки, че тоя говори пълни гупости.

И все пак много се радвам, че съм толкова привелигирован. Въпреки, че трябва да си много тъп, ама много за си помислиш, че можеш да ми затвориш устата като хакнеш сайта на linux-bg. Очи в очи да ме гледаш пак няма да можеш да ме накараш да замълча - това не го ли разбра?!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

shadowx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #84 -: Nov 22, 2011, 11:51 »
Снощи с едно приятелче обсъждахме именно това .... какъв комплексар трябва да си да 'хакнеш' linux-bg.org ...това е сайт който има за цел само да помага и никога не е навредил на някой ... та освен комплексар да го направи - няма кой друг :)

А относно арогантността, смятам ,че като го нарека 3 пъти комплексар за едно изречение , ще го стимулирам :P ....@b2l отворен съм към предложения, как да го надъхам да ме r00t-не .....

п.с. за да му е по-лесно на човека, пуснах ftp и apache ..да не каже после ,че съм казал хакни ме , пък съм оставил само един ssh пуснат...
п.с.: запазвам правото си да засиля 4-5Gbps към което си реша IP :) Та по-добре да ползва не изкача с неговото си IP :) ( <- Надявам се това е добро начало за аргоантно държание )

Ех , от преди малко немога да спра да се усмихвам ..... някво весело ми е такова ...... в очакване да бъда хакнат (а дано!) ... на няколко пъти съм изпитвал подобно нещо ...ама всеки път "31337 h4x0r" са ме разочаровали ... :( Дано тоя да не е въздухар като тях ...... (продължадам активно с арогантността, както ме посъветва b2l )
Активен

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #85 -: Nov 22, 2011, 12:09 »
@shadowx хахахах, ама сложи и едно php-де, че иначе ефекта ще е нулев :D :D :D.

pwnd me lamo! xD

PS - хахахаха, това ми хареса :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

BlackMetal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #86 -: Nov 22, 2011, 12:10 »
shadowx,

ти сега кво си мислиш, че всички програмисти работили по софтуера който ти ползваш винаги са били трезвени или занаят винаги съвсем точно какво се случва??
Не разбирам арогантността на б2л и твоята.

Явно сте натворли глупости в сайта, от това следва че вие сте "ламерите", и човека е имал свободно време и се е възползвал от вашата глупост!!!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #87 -: Nov 22, 2011, 12:12 »
shadowx,

ти сега кво си мислиш, че всички програмисти работили по софтуера който ти ползваш винаги са били трезвени или занаят винаги съвсем точно какво се случва??
Не разбирам арогантността на б2л и твоята.

Явно сте натворли глупости в сайта, от това следва че вие сте "ламерите", и човека е имал свободно време и се е възползвал от вашата глупост!!!

Ти пък като не си в час за ко се обаждаш изобщо. Натворили сме глупости в сайта - ц ц ц ... Боже прибери си вересиите...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

BlackMetal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #88 -: Nov 22, 2011, 12:14 »
Не съм работил аз по тоя сайт, явно е някой от вас!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #89 -: Nov 22, 2011, 12:14 »
Не съм работил аз по тоя сайт, явно е някой от вас!

Човек, ти си много заблуден - не знаеш ли кой е писал сайта? Прочети малко, позаинтересувай се...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Нагоре
« назад напред »