Автор Тема: Проблем с инсталацията на Дебиан и Кали  (Прочетена 1117 пъти)

shelby

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте ! Имам проблем с linux kali. Инсталирам успешно версия свалена от офицялния им сайт, но при опит за пускане се визуализира само един черен екран и нищо не се зарежда. Пробвах с виртуализация в virual box и в VMware , но и на двете места резултата е един същ. Черен екеран. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен да помогни. Пробвах с дебиант резултата беше същия черен екран ,(убунту тръгна без проблем).  Проблема ми е като на това видео https://www.youtube.com/watch?v=WUmpEW6khNI   


Благодаря ви !
Активен

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Здравейте ! Имам проблем с linux kali. Инсталирам успешно версия свалена от офицялния им сайт, но при опит за пускане се визуализира само един черен екран и нищо не се зарежда. Пробвах с виртуализация в virual box и в VMware , но и на двете места резултата е един същ. Черен екеран. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен да помогни. Пробвах с дебиант резултата беше същия черен екран ,(убунту тръгна без проблем).  Проблема ми е като на това видео https://www.youtube.com/watch?v=WUmpEW6khNI   


Благодаря ви !

Ако ползваш наследника на BIOS-a - UEFI - нагласи всички настройки на Legacy, включи compatibility support module (CSM) и изключи ВСИЧКИ UEFI "подобрения".
И пробвай другия път да дадеш малко повече инфо за железарията в кутията, ако има някакви предупредителни съобщения и дали изобщо стига до GRUB. АБе като цяло, колкото повече информация дадеш толкова по-точен отговор ще имаш.
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

shelby

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Благодаря за отговора ! Разгледах настроиките на биоса в Vmware, но не се ориентирах и ен съм ги променял . А това е снимакта на компютара върху който работя .
Активен

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Това, което писах беше реално железо, не за виртуалка. vmware не ползвам, но знам, че Дебиан специално върви без никакви проблеми на виртуалбокс. Постоянно го тествам там.
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.