Автор Тема: Настройка на xorg.conf  (Прочетена 7645 пъти)

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Настройка на xorg.conf
« Отговор #15 -: Nov 27, 2009, 12:22 »
Грешки стават - NP. Ама и аз ако има нещо дет ме яде в линукса това е желанието xorg-a  да надмине по бозявост (я ква дума стана) прозоречните идеи. И наистина от версия на версия нещата там се вкисват.
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Настройка на xorg.conf
« Отговор #16 -: Nov 27, 2009, 15:06 »
Te NVidia са се погрижили за потребителите. Просто си инсталираш nvidia-xconfig и след това го пускаш като root. Това ще си направи необходимите промени по xorg.conf и след рестарт на X-а ще имаш ускорение.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Настройка на xorg.conf
« Отговор #17 -: Nov 28, 2009, 08:54 »
Ама и аз ако има нещо дет ме яде в линукса това е желанието xorg-a  да надмине по бозявост (я ква дума стана) прозоречните идеи. И наистина от версия на версия нещата там се вкисват.

Напълно съгласен. Преди беше доста по-лесно да си настроиш xorg-a.
Дъното е такова.

Te NVidia са се погрижили за потребителите. Просто си инсталираш nvidia-xconfig и след това го пускаш като root. Това ще си направи необходимите промени по xorg.conf и след рестарт на X-а ще имаш ускорение.

Не става, пробвах.  :(
« Последна редакция: Nov 28, 2009, 08:56 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Настройка на xorg.conf
« Отговор #18 -: Nov 30, 2009, 09:45 »
Какво значи „не става“? Генерира неправилен xorg.conf ли?
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Настройка на xorg.conf
« Отговор #19 -: Nov 30, 2009, 09:55 »
Какво значи „не става“? Генерира неправилен xorg.conf ли?

Няма значение вече, зарязах я тая работа, нямам нерви за простотии. Друг ще оправя компютъра.
Ама наистина, преди години xorg се инсталираше къде по-лесно. И настройката за превключване на кирилица/латиница си работеше и всичко.
Активен

Без правила няма игра

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Настройка на xorg.conf
« Отговор #20 -: Nov 30, 2009, 10:05 »
Всичко това все още си работи, просто ако ползваш драйвер, който не е част от xorg ще трябва да си напишеш сам конфигурационният файл.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Настройка на xorg.conf
« Отговор #21 -: Nov 30, 2009, 10:13 »
Всичко това все още си работи, просто ако ползваш драйвер, който не е част от xorg ще трябва да си напишеш сам конфигурационният файл.

Не бе, v_badev, дразни ме това, че преди всичко се инсталираше автоматично (инсталираш и всичко тръгва) и не трябваше да се правят всякакви гимнастики - да търсиш отделно драйвери, да сваляш, записваш, инсталираш. Това е една обикновена, вградена дамусенеВидия в крайна сметка.
Не ми харесва посоката в която са се развили нещата.  :(
Активен

Без правила няма игра

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Настройка на xorg.conf
« Отговор #22 -: Nov 30, 2009, 10:29 »
Аз поне не си спомням кога драйвера на NVidia си е тръгвал сам без да го инсталираш отделно и да променяш конфигурационният файл на X-a. Всичко тръгва без настройки с nv драйвера или в новите версии на Fedora с nouveau. Разбира се и с двата нямаш 3D усокорение или хардуерно декодиране на видео.

Ако обаче имаш обикновенно вградено видео на Intel всичко ще си тръгне само и без xorg.conf.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Настройка на xorg.conf
« Отговор #23 -: Nov 30, 2009, 10:34 »
Badev, не ми се спори по въпроса но съм с Интел точно и последните версии на xorg-a МИ РАЗКАЗАХА ИГРИТЕ ЕСЕНТА. Както и да е - сега по неведоми причини нещата са ок. Но определено подкрепям Златко - извращенията стават много.
Активен

fogata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 200
    • Профил
Re: Настройка на xorg.conf
« Отговор #24 -: Dec 06, 2009, 00:03 »
Badev, не ми се спори по въпроса но съм с Интел точно и последните версии на xorg-a МИ РАЗКАЗАХА ИГРИТЕ ЕСЕНТА. Както и да е - сега по неведоми причини нещата са ок. Но определено подкрепям Златко - извращенията стават много.
След като в продължение на няколко години нямах инсталиран Уиндоус, сега си инсталирах и работя основно с него заради шибаните Интелски драйвери.Това си е нещо като спам, но искам да предпазя някой който си мисли че щом е Интел, няма проблеми.Ако бях прочел подобно мнение, нямаше да се набутвам със сериозна сума за "върховно Интелско дъно".
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Настройка на xorg.conf
« Отговор #25 -: Dec 07, 2009, 10:37 »
След като в продължение на няколко години нямах инсталиран Уиндоус, сега си инсталирах и работя основно с него заради шибаните Интелски драйвери.Това си е нещо като спам, но искам да предпазя някой който си мисли че щом е Интел, няма проблеми.Ако бях прочел подобно мнение, нямаше да се набутвам със сериозна сума за "върховно Интелско дъно".

Аз например си мислех следващия ми компютър да бъде с видео Интел, но явно тая репутация е остаряла. Остава да се надяваме, че докато дойде това време (компютъра ми не лош, само на 5 г.,  и дано изкара още поне 3-4  ;D) нещата ще се върнат в предишното русло.  ^-^
Активен

Без правила няма игра

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с Xorg.conf
Настройка на хардуер
pe6ohh 6 3091 Последна публикация Sep 29, 2004, 08:54
от pe6ohh
Съвместимост на xorg.conf?
Настройка на програми
abscent 0 1455 Последна публикация Jan 17, 2005, 15:49
от abscent
xorg.conf Редактиране
Настройка на хардуер
3viltux 8 4661 Последна публикация May 22, 2006, 04:26
от
xorg.conf
Настройка на програми
lamby 5 2434 Последна публикация Jun 25, 2005, 11:54
от lamby
xorg.conf
Настройка на хардуер
avri78 5 3281 Последна публикация Dec 11, 2005, 23:49
от avri78