Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 144876 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
В по-предишен пост казах, че някои уроци ги научаваш по-трудния начин и като казвам труден - имам предвид, някой просто да те хвърли върху жаравата.

Има една сентенция че ;D
Човек се учи или през главата или през гъзъ.

Може да се научиш по пътя на разума или от от това което са го казали другите. Обаче ако не ти стига пипето, ще трябва да го изпиташ и то по трудния начин.
« Последна редакция: Mar 14, 2019, 10:39 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Пък може и никога да не се научиш от разни грешки. Мое 'си останеш ненаучен.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Тогава пак ще се повтори и потрети....

Относно разните 'духовни' автори и 'учители'. Има два вида.

Едните си въобразяват че нещо са прозрели че нещо са разбрали и почват да пишат и учат. Все хубави думи. Обаче това не е математика или наука дето 2+2=4. Всичко може да кажат и пак ще изглежда добре. Типичен пример е някой пастор или поп да застане пред Телевизията и да почне да филосоства. Бог това Бог онова, Бог ще те съди. Ами ти откъде знаеш какво мисли бога?
Не казвам, че може да няма верни работи в това което пишат или казват. Сто процента има, но има и много фантазии. Ние като спамим в тази секция също спадаме към тях.


Другият вид са тези които наистина са ги изпитали тези работи и имат експирианс. За съжеление тези автори са и най-редките. Пък и не обичат да пишат нито да 'проповядват'. Обикновенно се крият от хората.
Такива писатели са били например Апостолите и старозаветните пророци. След това за 2000 години история (пък и преди това) има и много други.
« Последна редакция: Mar 14, 2019, 11:14 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тогава пак ще се повтори и потрети....

След което ще започне да ти харесва и ще станеш джендер. Което пък е модерно. Така пак ще имаш успех в живота.


п.п. Не знам, колко хора го знаят, но в първите столетия след Христос са написани над 200 евангелията. От тях в Новия Завет влизат четири, които са силно цензурирани. И са от най-късно написаните. Без това на Йоан, което пък без малко да не влезе. Май са се уплашили от Апокалипсиса. Наистина страшно малко е стигнало до нас. Добре, че има и други учения, от където да си набавяме липсите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Не сме чак толкова запознати с тия многобройните евангелиета.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не сме чак толкова запознати с тия многобройните евангелиета.

Не сме, защото ги няма. През вековете старателно са унищожавани. Каквото все пак е оцеляло, се намира в библиотеката на Ватикана или при тамплиерите в Малта. И тъй като на практика това е едно и също, няма начин да ги видим до свършека на света.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Тамплиерите наистина са избити от Рим, а които са останали от тях, са основали масонството. Знанията, които те са пазили за нас, за времето, когато сме щели да ги разберем и благодарение на които са натрупали огромни богатсва и власт, сега се използват от масоните за други цели.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Всъщност са си много живи. Само са сменили името си. Имат си цял остров, официално са орден на църквата и дори са член на ООН със специален статут.

Ние тук у нас забравяме, че тампиерите не са други, а кръстоносците дето сме се били не малко срещу тях.

Масонството на теория не би трябвало да произлиза от тях, понеже е бая по-древно. Има сведения още от древния Египет. Силата си в Европа постига благодарение на църквата през готическия и следващите периоди. Това е защото единствено те са владеели геометрията, нещо, което сега се учи в началното училище. И всъщност те създават синдикатите и мафията. Не случайно в някои страни двете думи означават едно и също.

Може би са наследили нещо от кръстоносците, макар да не вярвам те да са знаели нещо, което масоните вече не са знаели. А днес се знае буквално всичко. Друг е въпроса, колко от него е истина.

Не мисля, че някога са се променяли целите на масонството или ще се променят. Не мисля, че самите масони, дори най-високите степени, знаят каква е целта им. Мисля, че я знае само Един, който не е от този свят и Който ръководи всичко. 

На мен реално ми е жал за тях. Разглеждам ги като сбирщина странни, объркани хора.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
Няма спор че всички писания в който се дава "истинска" мъдрост ( не толкова знания в съвременен смисъл), тя дава истината, а истината те прави свободен са преследвани, унищожавани и "архивирани" от църквата.
Дори ако се погледне компютърджийски една от основните цели на "прокси-сървърите" е да дават контрол на връзката/връзките. Църквата е поела ролята на единствен посредник !

Реално повечето празници/дати и църковни ритуали са наследени от езическите религии или от предхристиянски писания !
Църквите също често са строени върху стари религиозни храмове !

Дори с известно преувеличение може да се каже че църквата е събирала цялата информация за "магията/чудесата" след което ги е забулвала и използвала само тя за свои цели.
Обаче съдържанието на Стария/Новия завет (дори така поднесено/орязано) дава предостатъчно информация за да може човек да разбере много истини:
...
Ето, Аз съм с тебе и ще те пазя, където и да идеш, и ще те върна пак в тая земя; защото няма да те оставя, докле не извърша това, за което ти говорих.
Битие 28:15
Господ, Той е, Който ходи пред тебе, Той ще бъде с тебе; не ще отстъпи от тебе нито ще те остави; не бой се, нито се страхувай.
Второзаконие 31:8
Да! и в долината на мрачната сянка ако ходя
Няма да се уплаша от зло;
Защото Ти си с мене;
Твоят жезъл и Твоята тояга, те ме утешават.
Псалми 23:4
Защото баща ми и майка ми са ме оставили;
Господ, обаче, ще ме прибере.
Псалми 27:10
Човек, който има много приятели намира в това погубването си;
Но има приятел, който се държи по-близко и от брат.
Притчи 18:24
Не се впримчвайте в сребролюбието; задоволявайте се с това, що имате, защото сам Бог е рекъл: "Никак няма да те оставя и никак няма да те забравя";
...
http://bible.netbg.com/bible/whatbible.php?w=18

Едни уместни според мен цитати - "не се гаси тъй що не гасне !"
"Където е текло, пак ще тече !"

Не винаги процесите се развиват видимо и открито (тук някъде бях писал за ранните християни, работещи и действащи в подземията и катакомбите на Рим).
Мисля че сегашното време е подобно, това което преди около 1 век е било давано от няколко центъра/хора сега се "развива и зрее" в периферията (скрито) докато дойде времето пак да се
появи открито  8)

Има още едно важно нещо, но мисля че сега и тук не е подходящото място за него  :(

PS: въпроса с масонството е доста сложен, едно че има два вида масонство които дори понякога воюват. Иначе те наистина се смятат за наследници на египетската мъдрост/религия !
А всичко което става на света се случва основно чрез хората (и добро и лошо), тоест няма как някои (на върха) да не са достатъчно наясно с нещата които правят  :P (друг въпрос е дали наистина ще ги огрее  ??? )
« Последна редакция: Mar 14, 2019, 14:06 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А всичко което става на света се случва основно чрез хората (и добро и лошо), тоест няма как някои (на върха) да не са достатъчно наясно с нещата които правят  :P (друг въпрос е дали наистина ще ги огрее  ??? )

Аз имах предвид друго. Това от „неведоми са пътищата Господни“. Сиреч те знаят, че вършат зло. Вършат го напълно преднамерено. Имат и зли цели. Но те не знаят, какъв ще е истинския резултат от многовековните им действия.

Искрено съжалявам хората, които правят осъзнато зло. Те правят алъш-вериш сега за после. Аз не бих търгувал бъдеще срещу настояще. Струва ми се безкрайна глупост. Какво като сега съм добре?

Не съм съгласен, че има две масонски ложи. Според мен има точно толкова, колкото масони има, независимо, колко организации има официално.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Мисля, че тези злите имат нещо като "споразумение" с Господ. Могат да вършат зло, докато не го правят напълно прикрито и тайно. Ако човек тръгне да се рови, може да отрие много, много неща. И сигурно на повечето няма да му се иска да повярва. Та, злите могат да си вършат нещата, докато оставят възможност на такива смешковци като нас да търсят, какво става и да се борят както могат срещу тях. Абсолютното недосегаемо и непобедимо за обикновените хора зло вече е олицетворение на сатаната и там вече ще се наместят други, по-визши сили. От нас си зависи, какво ще става. И всичко, което се случва сега и което не ни харесва, се случва с доброволното ни участие. Без нас няма да стане. Ма ни водят за носа.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

independent1

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Не мога да разбера какво толкова веУико има в т.нар, "библия".Някакви еврейски малоумия (вселенита била
създадена преди около 7800 години ?!?) да не говорим за варварщината (пребиването с камъни например,което
е заимствано в друг парцал - корана)
И какви са евреите ,че трябва да  се почитат техните "свещени книги ?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
И аз не зная, какво велико има в Библията. Пробвах да я чета, стигнах до някъде - не помня до къде - и това беше.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Аз също доста често наричам библията парцал. Но това е защото е доста цензурирана. В това отношение корана е малко по-добре. Но пък е по-малко дълбок.

И все пак по-нагоре в темата, Рей каза, че дори така, е останало доста.

Наистина, трудна за четене е библията. И аз съм се пробвал неколкократно. Но не трябва да се чете, както се чете вестник. Ще цитирам най-известното изказване на св. Бернард: трябва да се осъзнае, че в библията няма друго действащо лице, освен Бог.

Сиреч, ако си атеист, библията определено не е твоето нещо. Ако търсиш Бог , там можеш да го откриеш с шепи.

Второстепенно е и изобщо не е интересно, че там се описват някакви исторически събития. Какво сега? Да я обвиним, че евреите са имали практика да прибиват с камъни? Ами те и по-лоши неща са правили. До ден днешен си плащат за тях. И още дълго ще плащат по скъпата тарифа.

=*=

Това с възрастта на Земята е интересно. В темата се споменават Щайнер и Дънов. Една от многото и големите им разлики е в това. Първия дава Земята малко по-стара от библията, втория говори в милиарди години. Между другото и за човечеството говори в милиони години, а учените „само“ сто-двеста хиляди.


=*=

Библията е много добра в ролята си на патерица. Има много начини за това. Повечето са за ментална патерица, аз ще дам един практичен. Когато човек се чуди и не знае, как да постъпи, то отваря произволна страница и чете първия попаднал стих на погледа му. Може и два стиха. Действа безотказно. Действа и на атеисти. За тях простото обяснение няма да са ангели, а необятността на интелекта и подсъзнанието.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
Много добро писание от @go_fire за Библията, с което определено съм съгласен.
Пък и ако всичко е дадено на едно място (цялата истина и т.н.) какво ще правим (става скучно  :o ).

Тук искам да пусна една снимка направена след бомбандировката над Хирошима:
https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/08/06/11/2B24774E00000578-3186815-Devastated_Hardly_any_buildings_in_Hiroshima_were_left_standing_-a-96_1438857513539.jpg

Всичко е в развалини само "пагодата" е останала цяла и непокътната (религиозния символ на Япония).
Виждал съм снимка и на Пагодата в Нагасаки и там е непокътната (сега не ми се търси линк и към нея).

И само да попитам (риторично) дали свещенните книги на еврейте са писани от писаря на Синедриона и диктувани от фарисейте и садукейте или са дело на отделните "старозаветни пророци" и после на апостолите ?

И само още едно нещо (което забравих преди когато писах за основните течения) тъй като го дължа  ;D
Става дума за китайската философия и религия (с Японската не съм добре запознат, освен със Зен-будизма).

PS: https://www.google.bg/search?q=pagoda+in+Nagasaki+after+atom+bomb&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=tPxjWE_x_wxmWM%253A%252CwBcDbIvBNM59dM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kQ1dQ4u7My72qT6zpv-yZsPFnzotg&sa=X&ved=2ahUKEwjfzYqo8YPhAhX9BGMBHZfWBT8Q9QEwAnoECAMQCA#imgrc=gncXMWpwRVW7YM:&vet=1
« Последна редакция: Mar 15, 2019, 12:05 от ray »
Активен
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 70   Нагоре
« назад напред »