Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Надолу

Автор Тема: дали моят глас се брои и има ли смисъл да гласувам?!??!?  (Прочетена 21683 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
а когато е в заведение, ти решаваш дали да влизаш или да не влизаш! Дали да се храниш в това или в онова заведение!
Значи е по-правилно ти да можеш да си пушиш навсякъде, а аз да трябва да избирам къде да вечерям, вместо аз да мога да вечерям навсякъде, а ти да избираш къде да си пушиш? Значи все пак ти си нещо повече от мен, а уж бяхме равни?

Иначе за разходката на чист въздух на вън и някой да пуши близо до теб вече прекаляваш!
Разбира се, че прекалявам. Особено след като предлагам паркът да се раздели на зони с разрешено и забранено пушене... Каква наглост човек да помоли на 1-2 алеи да се спазва специален режим!

Но си мисля, че трябва да се внесат промени в понятието "обществено място"! Обществено място мисля, че е правилно да се нарекат различните институции като кметство, данъчно, полиция и други, а да излезнат от това понятие всички обекти които са частна собственост или взети под наем частни дейности, в това число не само заведенията, а и фирмените офиси и производства!
Ми да го наречем публично място, тогава (с латинския термин). За да ни стане по-ясно, че това е място, на което всеки може да отиде и да прекара известно време... Сега да въведем пропуски за ресторантите, за да не може всеки току-така да влиза в тях... И, хоп, проблемът ни изчезва, защото дори и в момента в места с непубличен достъп (вкл. частни партита) е позволено да се пуши.
Активен

edmon

  • Гост


Мисля, че спор между мен и теб за нещата от живота не може да има! Вариант да стигнем до някакъв разумен компромис не съществува!


Ти смяташ, че всеки пушач има повече права от мен , защото си има вреден навик и иска да си го изтъква навсякъде!
Ами ако вредният навик беше да пърди тихо, но митризливо, пак ли трябваше да се съобразя с него?!?!?!?!

Естествено ще кажеш НЕ, е същото е и с цигарите!
Пак ще ти кажа, аз не пуша от март 2013 и съм пушил последните 20 години!!!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Eeee, добре де! Защо пък не искате да разберете, че не сте желани клиенти или гости и тем подобни в тези заведения и ако сте толкоз много, други ресторантьори ще забранят пушенето в техните заведения и там пък пушачите ще бъдем нежелани клиенти!
Иначе за парка наистина прекалявате с желанието си налагате вашата воля над другите!

И отново подчертавам, че разсъжденията са ми само принципни, защото и вече ми е все едно дали ще падне забраната и малко трудно ще ме върнат откакто "понапърчиха" цените заради спадналия оборот и допълнителните разходи в които влязоха покрай тази забрана.

Проблема е не в забраната, а че прекалено много започнаха да стават тези решения и за други неща малцинствата да си налагат волята и това води само до проблеми от които и те си понасят солидарно негативите.

Не знам как трябва да ви се обясни, че не можете по никакъв начин пряко волята да принудите никой за нищо, а само си вгорчаваме взаимно живота.
Тези които пушат ще си пушат, тези които работят и печелят, няма да им вземете парите и ще продължат да укриват или да изнасят бизнес и пак вие ще останете на улицата, и още много други неща!
Ето равносметката от моя град за пушенето, че заведенията се изпразниха. Дали заради забраната или заради кризата, но пък увеличените разходи за собственика рефлектираха върху цените им. Кафето стана от 1-1,20 лева на 1,5-1-1,80 лева.
В Европа големите фирми изнасят производство точно поради купищата забрани и защити и хора остават без работа. Нима ще оспорите факта, че от няколко години, в целия ЕС безработицата расте!? Не само у нас.
На мен като ми поставят неизпълними условия за да работя нормално, какъв друг избор имам освен да отида и да открадна от където мога или да работя, но ненормално!?
Активен

edmon

  • Гост
Eeee, добре де! Защо пък не искате да разберете, че не сте желани клиенти или гости и тем подобни в тези заведения и ако сте толкоз много, други ресторантьори ще забранят пушенето в техните заведения и там пък пушачите ще бъдем нежелани клиенти!
Иначе за парка наистина прекалявате с желанието си налагате вашата воля над другите!

И отново подчертавам, че разсъжденията са ми само принципни, защото и вече ми е все едно дали ще падне забраната и малко трудно ще ме върнат откакто "понапърчиха" цените заради спадналия оборот и допълнителните разходи в които влязоха покрай тази забрана.

Проблема е не в забраната, а че прекалено много започнаха да стават тези решения и за други неща малцинствата да си налагат волята и това води само до проблеми от които и те си понасят солидарно негативите.

Не знам как трябва да ви се обясни, че не можете по никакъв начин пряко волята да принудите никой за нищо, а само си вгорчаваме взаимно живота.
Тези които пушат ще си пушат, тези които работят и печелят, няма да им вземете парите и ще продължат да укриват или да изнасят бизнес и пак вие ще останете на улицата, и още много други неща!
Ето равносметката от моя град за пушенето, че заведенията се изпразниха. Дали заради забраната или заради кризата, но пък увеличените разходи за собственика рефлектираха върху цените им. Кафето стана от 1-1,20 лева на 1,5-1-1,80 лева.
В Европа големите фирми изнасят производство точно поради купищата забрани и защити и хора остават без работа. Нима ще оспорите факта, че от няколко години, в целия ЕС безработицата расте!? Не само у нас.
На мен като ми поставят неизпълними условия за да работя нормално, какъв друг избор имам освен да отида и да открадна от където мога или да работя, но ненормално!?

Еее ама типични по български щом ми забраняват аз ще го бойкотирам!
Трябваше закона да е - при пушене в заведението веднага да му го затварят за 3 месеца!
Тогава да видим щеше ли да има окомуш ресторантьори и разни недодисциплинирани поддръжници!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
За мен спора май приключи! Всеки да се спасява както намери за добре. Гласувайте си за който искате и си правете каквото искате, а междувременно, докато си спорим дали да се пуши и кой от кои бил по-корумпиран е влязъл някакъв нов закон с който се започва и филтрирането на и-нет!
Нямам представа за какво точно става въпрос, ама приятели във фейса дето се занимават с уеб работи споменаха.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
София. Щом Левски за тази партия е престъпник, всичко казано от тях за мен е комплимент. Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по повод изказванията на представители на ДПС за криминалните му дела. Когато ДПС говори, че аз имам връзка с каквито и да е криминални дела, вижте какво е казала сегашната зам.-министърка на образованието за нашата икона Васил Левски. Че Апостола на свободата бил нарушител на обществения ред. Слагат зам.-министър на земеделието, който правеше заменките, посочи Бойко Борисов. Истински съм горд, че има такова гражданско общество, добави той.
„Орешарски продължава да се гърчи и да им влиза в комбинациите. На негово място - отдавна щях да подам оставка”, каза Борисов.
Източник

Току-що мина тази новина покрай мен във фейса и веднага я свързах с темата, че като се замисля, наистина Левски е бил престъпник защото се е борил срещу установения ред, но дали установения ред е бил правилния!? Явно не е бил щом всички все още го почитаме и боготворим, но кой определя кое е правилно и кое не е!!!?
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Eeee, добре де! Защо пък не искате да разберете, че не сте желани клиенти или гости и тем подобни в тези заведения и ако сте толкоз много, други ресторантьори ще забранят пушенето в техните заведения и там пък пушачите ще бъдем нежелани клиенти!
Иначе за парка наистина прекалявате с желанието си налагате вашата воля над другите!

И отново подчертавам, че разсъжденията са ми само принципни, защото и вече ми е все едно дали ще падне забраната и малко трудно ще ме върнат откакто "понапърчиха" цените заради спадналия оборот и допълнителните разходи в които влязоха покрай тази забрана.

Това, което казваш за цените, оборотите, нежеланите клиенти на заведения е пълна глупост!!! Ще ти обясня защо мисля така с един въпрос, на който ще те помоля да отговориш без да се "отплесваш" в екзистенциалните си примери за живота и тем подобни, защото е достатъчно конкретен.
Ние сме 4-членно семейство с две малки деца на по 3 и 4 год. и бяхме изкефени на забраната най-вече, защото зимата, когато се излиза основно в закрити заведения (става дума за хранене, не за дискотеки, барове и подобни), можеше да ходим на доста повече места без децата да е нужно да дишат от вашата "свобода". Повечето от т.нар. ресторантьори (тук подкрепям Марчето, че и кръчмари не са, но както и да е) междувременно не спират да мрънкат колко им е намаляла работата заради забраната - това, което и ти в случая казваш. В същото време заведение като Хепи (има наблизо до вкъщи, ходим сравнително често и мога да кажа, че имам преки наблюдения) видимо не намалиха клиентите си, въпреки че и там не се пуши. Предпочитаме Хепи, защото там има условия за децата и персоналът се държи добре с тях.
Понастоящем сега лятото, тук на плажната алея във Варна, всички заведения са открити, т.е. може да се пуши в тях (с др. думи са поставени при равни условия, дори "по-равни" от зимата, когато има места, където забраната не се спазва). И познай какво - в голяма част от тези заведения отново повечето маси са празни, а в Хепи е трудно понякога и маса да си намериш. Дали можеш да ми обясниш на какво се дължи това според теб?

П.П. Хепи е просто пример, мога да дам и други, не се хващай да дълбаеш в тази посока плс.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Излишно е да спорим! С предишното положение с разделението на зали, за пушачи и непушачи въпроса беше уреден.
Активен

edmon

  • Гост
Излишно е да спорим! С предишното положение с разделението на зали, за пушачи и непушачи въпроса беше уреден.

Не отказвай цигарите, само за 1 седмица спри да пушиш, ще започнеш да забелязваш,
колко грозно ВОНЯТ хората, които пушат, колко леко е да стоиш в заведението, защото не е задимено!!!
Активен

edmon

  • Гост
Дали не трябва да се въведе правило, ако не си гласувал на последните 4 избора да губиш правото си въобще да гласуваш и за да го върнеш да трябва да идеш да си пуснеш специална молбичка и да си платиш таксичка в размер на обикновенна прическа в обикновен фризьорски салон!!!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Докато толерирате забарани които ограничават избора на мнозинството щото видите ли, те били прости и неосъзнавали колко много си вредят, утре 1 по една ще ви забранят още куп неща!
Докато си спорим за пушенето започна филтриране на сайтовете за онлайн залагания и отново болшинството коментари са, че те не играели и не ги интересува, а някои отиват и по-далече, че било дори и добре!
В другата тема на Наката му писах, че по същата логика, утре ще ни отрежат ФБ щото вече осъзнават колко много им пречи на управляващите и други с власт, но и неговия коментар беше, че по-добре да го закривали. Още доста от вас ще са на неговото мнение. Аз и без фейса мога и аз съм съгласен с него, че от както го има, всичко живо кисне там и форумите по интереси се обезлюдиха и бих желал да фалират, но не и по този начин да се ограничи достъпа, защото ще е само началото на голямата цензура!
Руснаците се опитват да криминализират ползването на мрежи като ТОР и проксита за заобикаляне на забраните които въвеждат!

Та, както не веднъж казах, най-малкия проблем за мен е дали ще се пуши на закрито или няма, а принципите!
Активен

edmon

  • Гост
Докато толерирате забарани които ограничават избора на мнозинството щото видите ли, те били прости и неосъзнавали колко много си вредят, утре 1 по една ще ви забранят още куп неща!


Нужно ли е да си против нужните правила и да си мълчиш и спазваш ненужните.
Твоите приоритети не съвпадат с моите!!!
Моят живот не се осмисля от пйенье, йеденье, фас и някоя сгодна женица! А комара е за будалите! :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами всеки си го осмисля според доходите!

Малко по-горе писах и за Левски, че погледнато от законова гледна точка и той е бил не само престъпник, ами направо мафиот щото се е борил срещу държавата и установените правила от нея, но от наша гледна точка е герой! За мен също!
Та, утре като останат няколко монопола само, не се чудете защо цената на труда ви е ниска, когато избора ти за работа е само в няколко големи фирми!
Както и сега имаме "конкуренция", кеф ти Кауфлан, кеф ти Лидъл, кеф ти ...... но заплатите във всички са е еднакви и условията по които приемат за продажба произведените стоки от производителите също са еднакви.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Явно не е бил щом всички все още го почитаме и боготворим, но кой определя кое е правилно и кое не е!!!?

Аз.  ^-^  ;)
Активен

Без правила няма игра

v13

  • Гост
Още малко и като приемат задължителното гласуване може да затваряте темата.   ;D  [_]3
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Нагоре
« назад напред »