Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 145711 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Класическа Понзи схема. Хванали са се толкова хора на нея, защото повечето не знаят, какво е криптовалута и къде и защо е силна, спрямо класическите пари. Познавам икономисти и финансисти хванати в клопката. Което показва, колко глупав и наивен може да си, когато се сблъскаш с нещо, от което си нямаш никаква представа. Поне да се бяха допитали до някой страничен и запознат с тези неща.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Официално това е най-дългата тема за екстензията на захаро-амилозния гел.

42 страници в раздел 42 не е нещо, което помним.

===

Румба, противно на очакванията не попаднах на антропософията, следвайки Блаватска. Тя у нас има традиционно много почитатели, но аз не съм бил. Не я разбирам. Странна ми е.

Дори не е и от тубата, където се подвизава Мангуров. Не съм гледал нито едно негово клипче. Стигнах покрай д-р Чилингиров. Той е антропософ. Даже това съм го чел повече, отколкото Дънов. Но го чета като клюкарски вестник.

Реално изтъкнати дъновисти имат особено мнение за антропософията. Набеждават я, че при нея няма усърдна, молитвена и друга духовна практика.

Самия Дънов преживе се е подхилквал на това учение. И е споделял, че автора му дохожда на беседи при него. Въпреки твърденията на щайнеристи, има явни отлики между това и дъновизма. Споменах, че за видни дъновисти е полуистина.

Аз също съм раздвоен по дъновизма. Дънов често противоречи сам на себе си в различни тълкования на едни и същи (предимно библейски) събития. Освен това силно ме смущават твърдения от сорта: учените спорят по произхода на вселената, а аз бях там. Аз съм преди вечността и ще съм след нея. Преживял съм седем голготи. Онзи бой и него оприличава на Голгота. И още много други.

От друга страна, много често попадам на ясни и прости обяснения на сложни (на пръв поглед) неща. Стават ми любими. Дори понякога ги цитирам.

Но пак от последователите му е, че или го приемаш напълно, или не. Неговите неща не се обсъждат. Което пък много прилича на догма.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Много четете! В тез 42 страници срещнах имена, които следва да са добре известни автори на това и онова - нито едно име не ми беше познато.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
@go_fire: поне според мен това отношение на едните към другите и обратно е по-скоро очаквано/нормално.
Не е задължително да е така, но все пак е очаквано !

Казвам го защото те са представители на двете основни течения: мистици и алхимици.
Ако използвам терминологията на едно друго учение (толтеките), едните са "сънувачи"/мистиците а другите са "прикривачи"/алхимици (мога и да се обоснова и т.н., но тук не е мястото).

И за да разбереш и двете страни трябва да станеш нещо като "нагуал" тогава ще разбереш и помириш двете страни.

@4Kbit: не очаквам да знаеш за тези автори (освен може би за Дънов, учението му е основно в България).

И двамата имат между 5000-6000 лекции и около 350 книги, има ги книгите, но тези неща се губят в огромното море на безбройните безсмислени/шаблонни произведения.
Всеки си мисли че може да пише и има много важни идеи и мисли !

BTW: Столтенберг е завършил Валфдорско училище  ;D и си му личи  ::)
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
go_fire: пробвай Рудолф Щайнер.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Дънов - да.
Но честно да ти кажа, писнало ми е от мъдреци. Някои могат много да се научат, как да говорят, ако ги четат разни известни мислители, но ако ги налегне живота, клякат и се вайкат.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Джет аз до сега разправях, че е полуистина, че е слаба ракия, че го чета като клюкарска колонка, а ти ми го препоръчваш?!?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Казвам само, че името на Дънов ми е известно. Не го препоръчвам, не зная достатъчно, какво е казал човека. И да знаех, пак нямаше да го препоръчам. По-добър учител от личният опит няма.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Мдааа братства най-различни... Тия дни тамън, ФБР разнищва едно

https://kafeneto.wordpress.com/2019/03/13/onecoin-%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%bf%d1%82%d0%be%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d1%8f%d1%82%d0%be-%d1%81%d0%b5-%d0%be%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d0%b0-%d1%82/

"По-добър учител от личният опит няма."
Но пък от друга страна "Цели сме изгорели от парене и пак не знаем да духаме" и то не от сега,
Левски до Филип Тотю, 1 март 1871 г.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
...
Но пък от друга страна "Цели сме изгорели от парене и пак не знаем да духаме"
...
Така си е. Май няма изключения. Гледам се днес, повтарям стари грешки и губя не малко.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тъй де. Някъде предната страница писах, че повтаряме грешки (преживявания) докато си научим уроците. После Джет уточни, че на изток на това му казват „карма“.

За пореден път съм възхитен, колко е мъдър 4096 за възрастта си. Наистина четенето и на най-великите учители няма никакъв смисъл, ако не го преживееш, ако не се загнезди в теб, така да се каже. Даже има един китаец. Чуан Зъ или нещо такова се казва. И той го твърди. Преведено с мой думи беше нещо като – не чети, а усъвършенствай себе си.

Разбира се, аз съм безкрайно далеч от всичко това. Много съм малък.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
@go_fire, всички участваме. Никой не е малък. Някой ме "научава" нещо, ако преживея урока, аз пък научавам друг и така. По веригата. Безкрайно сложна и заплетена тъкан е живота.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Да, ама без учители / ментори си като хамстер на въртележката - преливаш от мъдрост и разправяш как се усъвършенствуваш и учиш бла, бла докато броячът върви. Може и да се "усъвършенстваш" цял живот, ако си тръгнал по грешен път (справка 45г. соц)
Накрая се оказва, че нищо не си се научил. Да не говорим, че сам никога няма да откриеш термоядрения синтез, нито ще идеш в космоса, чипове не можеш да си направиш, само ще си повтаряш, че се учиш.
Винаги има по-умни хора от тебе.
« Последна редакция: Mar 14, 2019, 01:07 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
@jet, никой не може да направи нещо сам.
В предния пост съм поставил една думичка в кавички. В по-предишен пост казах, че някои уроци ги научаваш по-трудния начин и като казвам труден - имам предвид, някой просто да те хвърли върху жаравата. Не гледаш на всичко това като на урок, докато не научиш, каквото е трябвало да научиш. Нито пък на тези, които те "учат" като на "учители". До тогава искаш да ги пребиеш или пък всеки около теб, не ти се живее, отчаян си, боли те не, ами те разкъсва. За такива учители и ментори говоря. Дето живота ти ги праща от някъде и ти разгонват фамилийката. Другите, от книгите или пък класните стаи и  аулите не могат да те научат почти на нищо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Днес попрочетох за OneCoin. Нападнаха ме някакви мисли.

Първото е, че многократно отправих благодарности към Господ, че ме пази от алчност. Ще се моля, това да не се промени.

Второто беше искрена почуда, колко далеч отива тази пирамида. В този глобализиран свят са успели да направят измама и да превъртят милиарди долари. От тях в самата Ружа са стигнали стотици милиони.

Третото е изчезването ѝ. Плана изглежда гениално прост. Отива до Гърция, от където с кораб отплава на някъде, така, че следите ѝ да се загубят. Най-вероятно е отишла в Италия. Там е сменила самоличността си, след което е отпътувала за някое райско кътче. На нейно място аз бих повторил предпоследната операция втори път. Просто за пълно заличаване на следите. Макар, че, ако решат да я търсят сериозно, ще я открият. Най-малкото тя ще трябва да харчи пари за цялото нещо. А те са проследими. Няма как да си ги държи в брой.

Четвъртото. От дни гледам попаднали ми снимки на д-р Ружа Игнатова. Специалиста каза, че да би му паднала, би я опънал. В статиите пише, че е на 38, но снимките трябва да са правени, когато е на възраст между 34-36. Жена преминаваща и завършваща тридесетте е зряла дупара. На теория трябва да хваща всеки поглед от двадесет годишния хлапак до дъртия дядка.

Ама колкото и да я гледам, се чудя аз ли не съм наред? Не намирам нищо привлекателно в нея. На всичкото отгоре виждам явни белези от неколкократни пластични операции на лицето и липосукции. Изглежда ми просто отвратително и гротескно, както изглежда всеки след пластична операция. Тялото ѝ също е някакво безформено и несъразмерно.

Аз наистина не виждам нещо, което би привлекло кой да е мъж. Разбира се, когато сме загорели, бихме скочили на всяка. Но не разглеждам този сценарии, а нормалния. Вярно, че всеки си има вкус. Ама аз вкуса го разбирам например в диапазоните висока-ниска, пълна-слаба, руса-черна, синеока-черноока, вариации на тема прическа и т.н. Тук не откривам нищо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 70   Нагоре
« назад напред »