Автор Тема: Дискусия  (Прочетена 7795 пъти)

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Дискусия
« Отговор #30 -: Dec 24, 2011, 08:56 »
"Жъне успехи" е интересно понятие. Примерно дебиан жъне успехи определено, да речем не точно дебиан, но деривативите, особено убунту. Не знам защо, но това е някакъв стандарт за десктоп система. LTS 10.04 е наистина много сполучлив release, колкото повече имам вземане-даване с него, толкова повече оценявам това което хората там са направили. На практика, в момента на работа ми се налага да подържам моя си собствена дистрибуция, базирана на 10.04, която да върви във VMWare player-а, аз се грижа за ъпдейтите и за допълнителния софтуер билднат, инсталиран и преконфигуриран. Така че един вид ми се налага да интегрирам някаква дистрибуция базирана на 10.04 за тесен кръг от хора в една компания. Много добре виждам как малки неща стават много важни и мога да оценя как хората са се погрижили да ми спестят доста неща.

Обаче през акъла не ми е минавало да сравнявам резултата от моето творчество с усилията, които Ubuntu хората са положили или още по-малко дебиан хората са положили. Ако ще да бяхме 200 човека, които радикално да серат отгоре. Просто е немислимо :)

Но това не означава непременно да омаловажиш труда на друг екип и то защото бил Руски, Ирански, Афганистански, Индийски, Турски, Китайски, Японски и така нататък. На всички места хората се стараят да предложат нещо различно независимо от това дали ползва някой популярен вид.

Аз споделям личните мнения, които доста други хора вече подкрепят.

ПС: Без да си правя реклама или нещо от сорта,. Колкото човека са ме послушали и са изпробвали Калкулэйт и до ден днешен си го ползват и не се разделят с него.
Единствено тези които не са готови за подобна дистрибуция се връщат на Убунту или Федора или там каквото са имали.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

v13

  • Гост
Re: Дискусия
« Отговор #31 -: Dec 24, 2011, 09:14 »
Аз определено не бях готов но и до ден днешен си оставам фен на Calculate и със сигурност след време ще се върна на него. :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Дискусия
« Отговор #32 -: Dec 24, 2011, 11:50 »
РОКО, определено ти си човека, който постоянно намесва тази или онази държава и изтъква предимствата на нещо защото било руско или там каквото и да било.

Между другото, дебиан се движи от хора от цял свят, включително предполагам и руснаци.  Тази идеология "и лайно да е, важното да си е наше" не я разбирам, въпреки че доста хора и в България я изповядват. Едно от хубавите неща в последните десетилетия е че идеи и мнения се обменят далеч по-лесно между хора от цял свят и идиотските национални бариери имат все по-малко значение.  Тези на които това не им изнася и се опитват да го ограничат по един или друг начин, обикновено нямат особено човеколюбиви мотиви.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Дискусия
« Отговор #33 -: Dec 24, 2011, 13:04 »
РОКО, определено ти си човека, който постоянно намесва тази или онази държава и изтъква предимствата на нещо защото било руско или там каквото и да било.

Между другото, дебиан се движи от хора от цял свят, включително предполагам и руснаци.  Тази идеология "и лайно да е, важното да си е наше" не я разбирам, въпреки че доста хора и в България я изповядват. Едно от хубавите неща в последните десетилетия е че идеи и мнения се обменят далеч по-лесно между хора от цял свят и идиотските национални бариери имат все по-малко значение.  Тези на които това не им изнася и се опитват да го ограничат по един или друг начин, обикновено нямат особено човеколюбиви мотиви.

Споменавам за да се уточним, защото начина по който го написа прозвуча все едно омаловажава труда на всички де що не са Дебиан.
Руснаци има много в Дебиан, но това няма да ме накара да го ползвам. Просто всеки човек си е изградил стандарти, и гледа по най-лесния начин да ги реализира без излишни страдания.

Не казвам че Дебиан не става. Да една от най-големите дистрибуции в света е. Но просто не се вписва в моят план.
Уважавам труда на всеки екип макар 90% от тях да са взели едно убунту или дебиан и са му окрасили само десктопа по техен вкус без да са променили нищо друго. Ами извинявам се но това не е кой знае какво интегриране, но все пак уважавам положения труд.

Ти сам каза че не е лесно да интегрираш софтуера парче по парче, за това че дори и да ни имаш за интегратори работата която вършим не е никак малко. Без тези интегрирани пакети тази система ще е просто едно голо и неприятелски настроено Gentoo което трябва да сглобяваш парче по парче, а ние го даваме в готов вид. И Виждам че много хора по света го предпочитат пред техните Gentoo варианти които имат (Sabayon, Ututo, Toorox).

Но определено е успешен, след като се прочу по цял свят, Австралия, Нова Зенландия, Китай, Япония, Индия, Турция, Русия (И всички бивши руски републики), Германия, България, Франция, Италия, Испания, Румъния, Португалия, Америка, Канада и други

И всяка страна от тези има сформирани екипи за превеждане на нашата дистрибуция на техните езици. За това че дори да не жъне успех в буквален смисъл, то определено набира скорост, като главната цел е да изместим Убунту от изкуственото му първо място.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Дискусия
« Отговор #34 -: Dec 24, 2011, 13:10 »
А, това обяснява защо Убунту постоянно търпи твоите меко казано критики :)

Ами РОКО, какво да ти кажа - за да измести Убунту, трябва да предложи нещо повече от него, а не да се сипе негативизъм по него. Така не става. Примерно Canonical години наред раздаваха едни безплатни дискове по цял свят. Що примерно вместо да редиш убунтуто из форумите, не вземеш да запишеш няколко инсталационни диска с калкулатора и не ги разпратиш безплатно на заинтересованите из България? Ще свършиш доста по-добра работа за популяризирането му.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Дискусия
« Отговор #35 -: Dec 24, 2011, 13:13 »
А, това обяснява защо Убунту постоянно търпи твоите меко казано критики :)

Ами РОКО, какво да ти кажа - за да измести Убунту, трябва да предложи нещо повече от него, а не да се сипе негативизъм по него. Така не става. Примерно Canonical години наред раздаваха едни безплатни дискове по цял свят. Що примерно вместо да редиш убунтуто из форумите, не вземеш да запишеш няколко инсталационни диска с калкулатора и не ги разпратиш безплатно на заинтересованите из България? Ще свършиш доста по-добра работа за популяризирането му.

Убунту. За него нищо не казвам...
Говорил съм само за Дебиан.

Колкото до инсталационни дискове да не е лоша идеята мисля я отдавна но като си купя нов принтер ще се захвана, ще разпечатам обложките.. И ще се дават безплатно дисковете.

Но за всичко си има време.

И както казах, има доста работа докато достигнем до там че нашата дистрибуция да е пред убунту по предпочитания.

http://www.calculate-linux.ru/attachments/download/116
http://www.calculate-linux.ru/attachments/download/117
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

v13

  • Гост
Re: Дискусия
« Отговор #36 -: Dec 24, 2011, 13:42 »
AMD, като си започнал я кажи нещо любопитно за новата версия, която излиза съвсем скоро. Какво ново?
Може и линк. :)
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Дискусия
« Отговор #37 -: Dec 24, 2011, 14:21 »
AMD, като си започнал я кажи нещо любопитно за новата версия, която излиза съвсем скоро. Какво ново?
Може и линк. :)

От това което достига до мен като информация е че в 11.12 няма да има кой знае какви промени, работи се единствено над подобряване на функционалността на Calculate-Utilities (calculate-install calculate-assemble calculate-builder), като се добавя поддръжка за всички популярни файлови системи, инсталиране върху флашка, инсталиране от флашка, инсталиране чрез PXE, инсталиране на LVM и Софтуерен и Апаратен РЕЙД.

Голямата промяна ще е в 12.0, където ще приложим новия графичен инсталатор. (Още не знам как ще изглежда).
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.