Автор Тема: Win8 и критиците му...  (Прочетена 7263 пъти)

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Win8 и критиците му...
« -: Jun 21, 2012, 13:32 »
Цитат
Dobri Bozhilov И аз отговорих на другото място...

Въпросът за отворения код получи окончателен отговор тази година. Майкрософт сключи нов безсмислен договор за доставка на Уиндоус 8, който всъщност още не съществува, а като го пуснат ще е софтуер за таблети, т.е. няма да се ползва на чиновническите РС-та. Та след този казус се оказа, че Линукс и отворен код фенове у нас няма. Всички са се изпарили. Най-големият критик на сделката се оказа... Добри - авторът на книгата "Клопките на Линукс..." :) Какво всъщност стана? Много просто - някогашният спонсор на отворения код сега е шеф на Майкрософс. С него е и агитката му :)

 [_]3 [_]3 [_]3
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Win8 и критиците му...
« Отговор #1 -: Jun 21, 2012, 14:22 »
Ами това си е честа практика в бизнеса, когато някой вдигне много шум да бъде купен и да му се затвори устата ;)
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Win8 и критиците му...
« Отговор #2 -: Jun 21, 2012, 17:06 »
Ти явно не си запознат с личността Божилова... и клопките му...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Win8 и критиците му...
« Отговор #3 -: Jun 21, 2012, 17:08 »
Не съм!
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Win8 и критиците му...
« Отговор #4 -: Jun 21, 2012, 23:35 »
Ми образовай се малко - напиши Божилов и Клопки в коя-да-е търсачка.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Win8 и критиците му...
« Отговор #5 -: Jun 21, 2012, 23:44 »
Ами аз отдавна съм разбрал, че човек колкото повече научава, осъзнава още колко много не знае и за сега имам по-приоритетни неща за научаване ;) 
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Win8 и критиците му...
« Отговор #6 -: Jun 22, 2012, 14:06 »
Ми образовай се малко - напиши Божилов и Клопки в коя-да-е търсачка.
Аз се пообразовах... Този човек смее ли да излезе на улицата изобщо? Аз, ако бях на него, щях да следвам класически холивудски сценарии като 10 борчета плътна охрана, бронежилетка, фиктивни лимузини, тайни входове и изходи, маски или направо противобомбени костюми...

А, не, бе, чакайте - от какво да го е страх, то нали вече фенове на отворения код нямало...  ::)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Win8 и критиците му...
« Отговор #7 -: Jun 22, 2012, 15:26 »
Слънце, знаеш ли кое е най-тъжното според мен?
Това, че Столман и фондацията са тръгнали на бунт за да защитят труда на свободните програмисти от посегателството на корпорациите и така се е родила свободната операционна система и другия свободен софтуер. В последствие са се появили и фирми  като Ред Хат и други които инвестират в него и печелят и покрай тях печелят и другите като нас които само го ползват, а сега е символ на безплатната бира.
И най-смешното оправдание според мен: Много бих искал да помогна, но нямам възможност :D
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Win8 и критиците му...
« Отговор #8 -: Jun 22, 2012, 17:33 »
Ми образовай се малко - напиши Божилов и Клопки в коя-да-е търсачка.
Аз се пообразовах... Този човек смее ли да излезе на улицата изобщо? Аз, ако бях на него, щях да следвам класически холивудски сценарии като 10 борчета плътна охрана, бронежилетка, фиктивни лимузини, тайни входове и изходи, маски или направо противобомбени костюми...

А, не, бе, чакайте - от какво да го е страх, то нали вече фенове на отворения код нямало...  ::)

Надявам се се шегуваш... Аз също се пообразовах - резултатът беше, че направих същия извод като твоя, но от друга посока: този човек не би смял да излезе на улицата, но не от страх, а от срам. Подобен "анализ" показва единствено такова ниво на некомпетентност, и/или такъв опит да се заблуди читателя с очевадни неверни "факти", че единственото обяснение е - платено му е. Който и да е непристрастен читател на "другаря" Божилов (или пристрастен стига да изключи емоциите за 5 мин) ще влезе в зоната на абсурда, където основни недостатъци на софтуера се приписват само на линух, както и обратното - всички предимства на виндовс. "Другарят" със сигурност не е прочел дори един лиценз през живота си. "Другарят" със сигурност не е виждал и един сървър през живота си. Единствено мога да възкликна както Моканина: "Боже, колко мъка има на тоя свят Божее...." А също много и дълго бих му се смял, ако потвърди, че наистина ги мисли тези негови "анализи" за истина.

Второ - намирам само стари материали, най-новото е отпреди 5 години, свързано с някакъв спам. Някой може ли да даде свежа информация за "другаря" Божилов и какво му е мнението напоследък?

ПП Някой го беше нарекъл "другаря", че се подведох и аз. Да ме прощава ако нещо не съм в час.
« Последна редакция: Jun 22, 2012, 17:35 от dejuren »
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Win8 и критиците му...
« Отговор #9 -: Jun 22, 2012, 18:44 »
Преди предните парламентарни избори се  моташе около СКАТ (демек Атака). Видя, че от там нищо няма да изкияри. За евродупедат се кандидатира сам, като се определяше като крайно десен (явно не му хрумваше, че това е определението на национал-социализма).

И на всичкото отгоре точно тук в този форум, се намери да бъде възхваляван на много страници. И за да е абсурда  пълен го възхваляваше един от най-заслужилите ни хора — Вальо Стойков.

Това е информация от 2009. Излишно е да казвам, че на изборите сигурно не е имал и два гласа, камо ли да го изберат. Последно не знам къде се помещава, пък и не ме интересува. Но съм сигурен, че е аверче с Жоро ИПИ-то и подобна безмозъчна сган.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Win8 и критиците му...
« Отговор #10 -: Jun 22, 2012, 18:46 »
Ооооооо, без да ровя се сетих, че на всякъде беше засипано със спам да бъде подкрепен за депутат ли, президент ли, не си спомням вече и от толкоз яд, не си и направих труда да видя кво предлага и с кво се е занимавал!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Win8 и критиците му...
« Отговор #11 -: Jun 22, 2012, 20:19 »
По между другото, кой е тоя дето са визирали в статията? Сещам се само за бившия лидер на Генту, ама той напусна.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Win8 и критиците му...
« Отговор #12 -: Jun 23, 2012, 23:00 »
...

Второ - намирам само стари материали, най-новото е отпреди 5 години, свързано с някакъв спам. Някой може ли да даде свежа информация за "другаря" Божилов и какво му е мнението напоследък?

ПП Някой го беше нарекъл "другаря", че се подведох и аз. Да ме прощава ако нещо не съм в час.

за по-свежа информация за другаря Божилов погледнете на сайта на този политически субект -- „БЪЛГАРСКА ИНТЕРНЕТ ПАРТИЯ“ :D

а иначе прилагателното „другаря“ му подхожда много добре. и да -- книгата е писана по поръчка, преведена е на английски и е пратена на мющерията ;)
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Win8 и критиците му...
« Отговор #13 -: Jun 23, 2012, 23:07 »
а относно %subj -- тази картинка казва всичко :D

Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Win8 и критиците му...
« Отговор #14 -: Jun 23, 2012, 23:15 »
Хе-хе Симеончо е даден десен  ;D

Тая картинка не е вярна. Помня с какъв нечуван възторг посрещнахме 95. Беше като нещо извънземно, почти невъзможно.А песента Start me Up беше само като бледа сянка на въодушевлението дето ни заля. Дори хората не я запомниха, въпреки, че беше аеросмитска и въпреки шумната (отново невиждана) кампания.

С 95 започна световното господство. 3,11 беше хубав, но по-скоро екзотика.

По-скоро посрещнахме 98 на нож, поне до SE, най-вече защото беше много по-тежък, а единственото му предимство — по-детайлни иконки. В тая схема ги няма NT3/4 и 2k.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Remote printer sharing between Win8 & Ub 12.10
Настройка на хардуер
razorbladic 5 2511 Последна публикация Apr 24, 2013, 20:47
от razorbladic
ПРЕМЕСТЕНО: Remote printer sharing between Win8 & Ub 12.10
Настройка на програми
neter 0 1286 Последна публикация Apr 22, 2013, 08:32
от neter