Автор Тема: Openbsd gateway  (Прочетена 3556 пъти)

cKy

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Openbsd gateway
« -: May 02, 2007, 12:42 »
Напълно нов съм в сферата на *BSD, преди време съм ползвал fedora 4 и ubuntu.
Прочетох това http://www.drones.com/obsd-fw.html , както и всичко във FAQ-то по темата, безброй pdf-и, но не ми станаха ясни следните неща. Целта е единия компютър с 2-те лан карти да е рутер, минава през switch, други 2 да се връзват към него(общо взето като схемата в линка). Връзката ми е чрез ЛАН, само че без МАК адреси, а с юзър и парола, за които има специална програма. Та въпросите са:

1. Къде да въведа default gateway-а, този който е на ISP-то ми? В началото нямах файл /etc/mygate , затова го създадох и написах IP-то там, но пак нищо не става.
2. Защо след като уж и двете карти са ми на realtek едната я нарича ne3, a другата dc0?
3. Проблем ли ще е, ако едната карта е 100мбпс, другата 10?
4. Програмата за user и pass ще пречи ли ?
Активен

Hapkoc

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2117
    • Профил
Openbsd gateway
« Отговор #1 -: May 03, 2007, 22:44 »
По въпросите:

1. Да, принципно трябва сам да си създадеш файла /etc/mygate.

2. Защото едната се поддържа от драйвера ne(4), а другата от dc(4). Първото е NE2000 съвместима карта, второто е карта, съвместима с определени DEC/Intel чипсети. За повече информация man 4 ne и man 4 dc.

3. Няма да е проблем. Аз бих сложил 100 мегабитовата карта да е към вътрешната мрежа, особено ако маршрутизатора ще изпълнява и роля на файлов сървър.

4. Няма да пречи, а ще помага, т.к. подозирам, че без нея няма да успееш да си подкараш интернета. Както го описваш ми мирише на PPPoE, но най-добре кажи към кой доставчик си. Така някой с повече информация за доставчика би могъл да каже каква автентикация се ползва.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
OpenBSD i Socks5
Общ форум
kennedy 2 4000 Последна публикация Apr 12, 2002, 20:27
от kennedy
PATH pod OpenBSD 2.9
Хардуерни и софтуерни проблеми
FreeJak 2 3765 Последна публикация May 28, 2002, 08:48
от
SuSe FreeBSD OpenBSD
Настройка на програми
Йордан 3 1640 Последна публикация Oct 20, 2003, 16:47
от
Irssi под OpenBSD help!
Настройки на софтуер
Agent_SMITH 4 3357 Последна публикация Apr 11, 2005, 11:32
от n3c
Проблем с NAT под OpenBSD 5.7
Системни настройки
agogo 7 16576 Последна публикация Sep 05, 2015, 20:42
от koue