Автор Тема: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox  (Прочетена 10118 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #45 -: Jul 23, 2018, 06:56 »
Аз съм най-големия трол тук. Няколко пъти напълно преднамерено съм изчезвал за месеци, но тук не е ставало по-оживено.

От което следва, че си много далеч от първото място ::)
Активен

the lamer's team honourable member

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #46 -: Jul 23, 2018, 10:18 »
Не разбра съвсем. Ясен изказва една от две тези.

Първа възможност. В началото на века Линукс е известен по-малко от сега, следователно днес този форум трябва да е по-посещаван от преди. ..
Глупости. Известността на линукс не е е единствения фактор определящ посещаемостта на този форум. Много по голямо влияние оказват самопровъзгласилите се тролове графомани.
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #47 -: Jul 23, 2018, 10:21 »
Не разбра съвсем. Ясен изказва една от две тези...
И до преди малко не съм изказвал нито една от двете тези. И никоя от тях няма нищо общо с опонирането ми че Linux не може да натрие носа на никого. Но ти, по стар свой псевдо тролски обичай, се опитваш да ми набуташ в пръстите неща които не съм написал.
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #48 -: Jul 23, 2018, 10:23 »
Освен да ти кажа да си оправиш връзката, също така да те попитам, ти за кой дял по дяволите говориш???

Правиш ли разлика между сървър (server), това дето Дантгуин му даде определението и най-мощните цивилни компютри за научни изследвания?!?
Аз правя,  но явно ти я правиш прекалено голяма.
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #49 -: Jul 23, 2018, 10:28 »
...За първото твърдение не съм убеден, че е вярно. Аз съм най-големия трол тук. Няколко пъти напълно преднамерено съм изчезвал за месеци, но тук не е ставало по-оживено....
Отново пълни глупости. Псевдо тролченченце, като теб, не прави нищо друго освен да трови атмосферата в един форум. И понеже си некадърен, като трол, го прави по начин по който отблъсква перманентно хората, И с 2 месеца липсване няма как да се поправят щетите.
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #50 -: Jul 23, 2018, 10:29 »
...И при двата варианта ми опонира на тезата, че с това място всичко е наред...
Поредната идиотщина която се опитваш да ми набуташ в пръстите.
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #51 -: Jul 23, 2018, 10:34 »
....За да онагледи неизказаната си теза, използва пазарния дял на сървърите. Обаче този пазарен дял и в началото на века е висок. ...
Данни  за този "висок дял" имаш ли? Щото аз нямам и не намирам. А спомените ми говорят друго. И ако за теб супер компютрите не са сървъри, за мен са си сървъри. и тяхната статистика е пределно ясна. До 2005 макра и с растящ дял, са по-малкия играч на този "пазар".
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #52 -: Jul 23, 2018, 10:36 »
... И като втори аргумент използва телефоните. Не го захапах за това, но и в началото на века М$ никакви ги няма на този пазар...
Само деформирам от М$ мозък може да си мисли че единствения на който може да се натрие носа е М$.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #53 -: Jul 23, 2018, 11:19 »
Ясене, не помня, кой беше казал нещо от сорта: Ако на 20 не си комунист, то значи нямаш сърце, ако на 40 продължаваш да си, то нямаш мозък.

Мисля, че го казваше онова адово изчадие Чърчил, за да се оправдае, как от ляв е станал десен.

В случая комунист трябва да бъде заменено с идеалист. Просто в объркания 20-и век комунизма е най-модерната идеология. Ако Кольо Босия има за нещо право, то е, че върху класова борба не може да се гради общество. С противопоставяне се гради, държи власт, но обществото живее разделено. Знае се от римско време.

Затова, когато си на „двадесет и“, е повече от нормално да се бориш с несправедливостта. Нашите възрожденци, на колко мислиш, че са били при априлското или илинденско-преображенското въстания?

Когато си на 40, вече си разбрал, че с нищо не можеш да се пребориш, света е клоака, а справедливост не съществува дори като дума, камо ли понятие. И си спасяваш задника, ако можеш.

Когато ти подадох топката, че трябва да се „борим срещу Линукс“, не я пое за един ползвотворен flame. Вместо това предпочете да ми обясняваш, колко съм тъп.

Благодаря! Защо си мислиш, че не знам?!

Само аз знам, колко точно съм тъп. Ти и идея си нямаш. Само предполагаш. Но тук се държа прилично. Много по-тъпо келеме съм, отколкото показвам.

От друга страна, съм безкрайно щастлив, ако поведението ми отблъсква интелигентните хора. И мен те ме отблъскват и искам да ги беся. Ако седим взаимно далеч едни от други, света ще е по-щастливо място.

=*=

Не са едно и също двете неща. Ти мислиш в днешните категории. Под сървър разбираш огромен data center, в който Гългъл, М$, Амазон, някой друг са блъснали едни милиарди и имат още десетина такива по света. Интернет в началото на века не беше толкова монополизиран.

Големите пари едва бяха на прага му. Държавите също още почти не се бяха намесили. Може би това беше и една от причините да смятаме, че е възможно да изградим утопичен свят, макар и виртуален, а не реален. По-късно реалността щеше да влезе с шут във виртуалния свят, за да го направи неразличим от грозната реалност.

Другата причина да си мислим, че ще променим света, е, че някак си вярвахме, че щом броенето на вековете отново започва с единица, то значи ще направим презареждане и ще почнем цялата цивилизация отново. Наслоявания от сто хил. години не се заличават с едно махване на махалото на часовника.

В началото на века под сървър се разбираше машина за няколко хиляди от американски производител, в която частите са си части, сглобката си е сглобка, качеството е качество.

Точно тогава много хора едновременно разбраха, че това, което получават срещу няколко хиляди и скъп софтуер, могат да го получат със стара, тайванска щайга, някога била на някоя секретарка с Шиндош 95, която може и да няма диск, заредена със съвършено безплатен софтуер.

Стария настолен компютър, който по правило няма дори монитор, можеше да обработи същите данни по-бързо от десетки пъти по-скъпата машина. Проблема беше, че софтуера беше далеч от съвършен, по правило беше писан за домашни занимания, а не за сървъри, че искаше много баене.

Производителите не са глупави и веднага усетиха, че ще бъдат изхвърлени от пазара. Затова вкупом и веднага инвестираха в новото нещо. Резултатите от случките в края на деветдесетте вече бяха видни в началото на новия век. ГНУ/Линукс при сървърите избухна точно, както една друга ОС при настолните, петилетка по-рано.

Забавното е, че и двете явления ги създаде една и съща компания.

Това обаче не се отнася до свръх-компютрите. Те са специален хардуер, върху който върви специален софтуер. Не може дори едно толкова гъвкаво ядро като Линукс с магическа пръчка веднага да заработи на тях. Те не са старата, тайванска щайга с 486.

Но дори от твоята графика се вижда, че това нагаждане трае само още петилетка.

А днес Линукс е огромен, всеобхватен, неизбродим, вървящ на всичко и на всякъде. Освен, че вече не върви на щайги с домати. Няма общо с началото. Днес пет годишен може да бъде управляван data centre-а дето имаш предвид. Не му трябва да чете, не му трябва да пише. Трябва само да е изградил координация и да може да щрака.

И някъде отдолу под всички пластове лустро все още седи един bash, който някога разпалваше въображението на хората. Но скоро ще го махнат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear