Автор Тема: Chromiun и SlimJet престанаха да отварят страници, Лисицата работи.  (Прочетена 19001 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
@ddantgwyn

А котката на Шрьодингер мърда ли ?  ;D или е жива и мъртва едновременно .

Учили сме и физика и химия .

Не знам дали котката на Шрьодингер мърда, само знам, че е затворена.

А като сте учили физика и химия, дали сте ги научили ::)
Активен

the lamer's team honourable member

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6203
    • Профил
Учил съм физика и химия и по второто бях добре, първото не толкова, щото мразех изчисленията.  :D

Не разбрах, как система може да е затворена и да разбереш, какво се случва с нея
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW

Акаша Етер ли е?


Ей тук Лъчо Извънземното обяснява що е то Акашова летопис:

Цитат
youtu.be/KatFELYvh2U


Обяснението е в първата част, втората започва да фантазира. По принцип преди години същия във ВГТ беше направил цяло предаване, което си звучеше и научно, а не фантазьорски, ама сега не мога да го търся. В същия канал е, ама с този има към 500 предавания и ще ми отнеме време.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6203
    • Профил
Не го зная тоз образ.

Мога да си представя, какво е това нещо, обаче... не ми е толкова важно. Мога да приема всичко. Простичко е. Има неща, които не могат да се обяснят с рационални доводи. На мен лично са ми се случвали неща, които не мога да си обясня по никакъв начин. Напълно ирационални.

Като казах, че е простичко, имах предвид следното.
Ако има поне минимални доводи за съществуването на нещо, те са по-силни от липсата на всякакви такива за несъществуването на нещото. Не можеш да докажеш напълно, че нещо го има, но не можеш и да докажеш, че го няма. След като имаш повече доводи за едното, това накланя везните в тази посока. Били акашови записи, Господ, голям взрив или гравитация, все едно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
...Ако има поне минимални доводи за съществуването на нещо, те са по-силни от липсата на всякакви такива за несъществуването на нещото...
Въпроса е кой какво приема за доказателство.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Учил съм физика и химия и по второто бях добре, първото не толкова, щото мразех изчисленията.  :D

Не разбрах, как система може да е затворена и да разбереш, какво се случва с нея

Елементарно, Уотсън.

Като се намираш в нея ::)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW

Акаша Етер ли е?


… По принцип преди години същия във ВГТ беше направил цяло предаване, което си звучеше и научно, а не фантазьорски…


Това е от времето, когато не се беше смахнал съвсем. Трябва да е едно от тези двете:

https://www.youtube.com/watch?v=neqddpDYGvc

или

https://www.youtube.com/watch?v=5tfar5K4t5M

Както и да е. Всичките му предавания от онова време бяха симпатични.
« Последна редакция: Feb 26, 2018, 23:46 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3872
    • Профил
   Всъщност Лъчезар Филипов е добър физик,а накъде е кривнал е
съвсем отделен въпрос.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6203
    • Профил
Учил съм физика и химия и по второто бях добре, първото не толкова, щото мразех изчисленията.  :D

Не разбрах, как система може да е затворена и да разбереш, какво се случва с нея

Елементарно, Уотсън.

Като се намираш в нея ::)

Аха! И сега, ако те питам, в коя кутия точно се намираш и ако ми отговориш Вселената, просто приключвам всякакъв разговор по тази тема. Ти говориш, просто за да си говориш. Как ще определиш, колко енергия има във цялата вселена и второ, как ще определиш, дали тази енергия е постоянна? Не можеш. Също така, не можеш да правиш направиш достатъчно точни измервания дори да си в състояние да обхванеш с уредите си цялото мироздание. Умните глави твърдят, че разширението на вселената се случва с нарастваща скорост. Същите глави твърдят, че поведението на небесните струпвания като звездни купове и галактики не отговаряло на масата, която се наблюдава. Като гравитационнен ефект. И веднага си измислят тъмна материя. А, ако това е просто друг физичен закон, който още не е открит?

Освен това, никога не би могъл да измериш количеството енергия в една затворена система достатъчно точно, за да определиш, запазва ли се едно и също или не. Заради закона за неопределеност на Хайзенберг. Впрочем от същия този закон следва, че количеството на енергия във Вселената е безкрайно. Можем евентуално да наблюдаваме света до едни граници наречени единици на Планк. Обекти толкова малки, че по-малки няма как. Обаче математиката може да работи и с много по-малки стойности. Та, ако питаш една от умните глави, какво има отвъд единицата за разстояние на Планк, тя ще ти отговори - нищо. Ма няма как да е нищо. Ако е нищо, означава, че импулса на една евентуално съществуваща там частица или вълна ще е равен на нула. Което означава, че с безкрайна точност ще можеш да определиш положението. Което обаче не можеш да направиш, поради ограничението от единицата на Планк за разстояние. Значи, положението не можеш да определиш със сигурност, което автоматично казва, че импулса или енергията не може да е нула. От което какво излиза. Че във вселената няма празно място, а винаги има флуктуации колкото и малки разстояния да определяш. Иначе казано, количеството на енергия във вселената е безкрайно. И ако енергията е равнозначна ма материята, как едно безкрайно количество енергия не огъва времето и пространството до безкрайност и защо не сме се свили до безкрайно малка черна дупка? Дори се разширяваме. Също черните дупки могат да се смятат съвсем спокойно като изходни точки от тази вселена, защото нищо не се измъква от тях. Тоест, каквото хвърлиш вътре, изчезва от вселената. Как тогава можеш да я смяташ за затворена система, след като в нея има дупки, от през които всичко все едно изчезва за тази система?

Ей затова не вярвам на физици и тъй наречените учени. Щото могат да се оплетат във собствените си закони и твърдения.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Ей затова не вярвам на физици и тъй наречените учени. Щото могат да се оплетат във собствените си закони и твърдения.

 ;D
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Ей затова не вярвам на физици и тъй наречените учени. Щото могат да се оплетат във собствените си закони и твърдения.

Таман щях да го куотна това ама ме изпревариха.
Какво означава учени? В сегашният свят всеки който е учил нещо в университета е учен в съответната област. А такива с лопата да ги ринеш.
Според мен това понятие са го измислили журналистите. За да е по загадъчно.....
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Ако има поне минимални доводи за съществуването на нещо, те са по-силни от липсата на всякакви такива за несъществуването на нещото. Не можеш да докажеш напълно, че нещо го има, но не можеш и да докажеш, че го няма.

"...Има, обаче, един много тесен – бутиков – дял на философията, който обяснява случващото (ни) се. Този дял е разработен, сравнително скоро, от африкански философи с цел да помогнат на западните хора да разберат, как мислят – и следователно, как действат – африканците.

Най-видният подобен африкански философ, на име Ахиле Мбембе, обяснява следното. Според западните хора, онова, което не е налично, го няма. Не и в Африка, обаче. Там, ако нещо не е налично, то най-вероятно си съществува – има го – но не е разположено във видимия, а в „невидимия“ свят.

Тази концепция Мбембе назовава „едновременна множественост“ (simultaneous multiplicity), в която „…като правило, всяко едно нещо скрива друго някакво нещо…“

Да се върнем към нашия случай. Не сме учудени от липсата на логика при управляващите, защото отдавна сме в света на „едновременната множественост“. "

Пълния текст на: http://svobodnoslovo.eu/%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%87%D0%B5%D0%B7-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B0/
Активен

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Какво означава учени? В сегашният свят всеки който е учил нещо в университета е учен в съответната област.

аз не се наемам да давам определения, но доколкото ми е известно PhD e последната степен в образованието и първата научна
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Значи те правят Философ :o
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

malin

  • Гост
Ако брадата не е бяла или си кьосе - брои ли се?  :D
Активен