Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142423 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Цък. Не те изключват. Само ти спират подаването на ток. Пак си се водиш включен, но поради неспазване на договорните условия, разходите им за теб рязко намаляват, а твоите бързичко растат.

Това просто не е вярно. След като си платиш сметката, спират да ти се трупат лихви и вече не произтичат никакви твой задължения към дружеството. А точно това е целта. Да се откачиш.

Друг е въпроса, че не бих живял на един вятърен генератор, дори само заради идеята, че трябва да се преместя да живея във ветровит район.

п.п. Договор си подписал, а има и закон за енергетиката. Може и да не си точно ти и партидата да се води на друг, което пък те прави нарушител, че не си отразил промяната в собствеността. Но поне това не се глобява.

п.п.п. Адвокати във форума няма. Адвокатите са най-некомпютърното племе на света. Името не могат да си напишат, какво остава да се интересуват от алтернативни ОС. Но Мимош работи или е работил за един нотариус. Така де, ако някой иска да си прехвърли частен асансьор. Ама за тая работа чувам, че трябва да ти се води и един небостъргач.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Цък. Не те изключват. Само ти спират подаването на ток. Пак си се водиш включен, но поради неспазване на договорните условия, разходите им за теб рязко намаляват, а твоите бързичко растат.

Това просто не е вярно. След като си платиш сметката, спират да ти се трупат лихви и вече не произтичат никакви твой задължения към дружеството. А точно това е целта. Да се откачиш....
Нещото което не е вярно си го написал ти. След като платиш сметката продължаваш да дължиш "разходи по прекъсване" и евентуално "възстановяване" на снабдяването. T.e. все още се водиш свързан към мрежата.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
и какво става сега - независимо има или няма (тайно или не, световно или не) правителство, нас си ни следят като за световното. Даже напоследък гледам вкарват вратички - законът да не важи за най-големите т.нар. FAGA-ти

Мен лично ми е интересно (те че ще си прокарат поправката ясно) - ама колко им е струвал целия тоя масраф

Hey, remember that California privacy law? Big Tech is trying to ram a massive hole in it
Amendment would exempt, um, Google and Facebook
https://www.theregister.co.uk/2019/04/16/ca_privacy_law/

ама някой вече се усещат и опитват да капитализират пазара (и да излязат на печалба), ей го на тук едни пичове са автоматизирали Гога-та - той тея работи си ги праи на ръка и напълно безплатно, а па те чарджат само $8 /месец (да пратят едни сайтове, дето не ни трябва да ходим по тях, за зелен хайвер)
https://phys.org/news/2019-01-privacy-tech.html
https://www.youtube.com/watch?v=0a3QTdr9mZM

А колко са платили огризките за тая лъжа на фасадата - казва ли ти някой пък и смееш ли да питаш  :P нищо те после ще си платят и ще възстановят фасадата

те... накъдето са тръгнали - ..това и др. път съм го казвал, но тоя път Китайчето изпревари всички - срещу тях да бяга , пак няма стигане - chinese good citizen score

China has started ranking citizens with a creepy 'social credit' system

https://www.vox.com/the-goods/2018/11/2/18057450/china-social-credit-score-spend-frivolously-video-games
« Последна редакция: May 01, 2019, 06:08 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
1984 е близо. Чудя се, тези хора в бъдещето ли са гледали/идвали или ненормалници взимат идеи от там и се опитват да ги прилагат?! Ако това стане повсевместно, по-добре да си купя достатъчно оръжие и амуниции, да отнеса главите на колкото мога изчадия и да си ида преждевременно, застрелян отдалеч, отколкото да живея на такова място.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Има два варианта да знаеш/предвидиш бъдещето.
Единия е да го видиш, ясновидци, магове и каквито там други се сетите  :P
Другия е когато активно действаш за това то да бъде каквото ти/ние искаме  :o

Какво друго ще прави едно световно правителство/управление ако не да планира, действа и постига част от целите си. Но не всички, не всички  ;D
Накрая всеки получава каквото наистина е заслужил, няма изключения  ::)

PS: и дали “случайно” руснаците а сега и китайците действат за да могат сами да рутират трафика и да контролират тяхната част от Мрежата ...
« Последна редакция: May 01, 2019, 08:44 от ray »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   И китайците,и индийците,и руснаците разработват свои собствени
процесори и собствени ОС (базирани на Линукс),и гледат да си пазят
своята част от Мрежата.
   И собствени,независими платежни с-ми (това многократно сме го
коментирали във форума).
   Абсолютно прави са,ако аз бях държавен ръководител на някоя от
тези страни,и аз щях така да правя.
   Ами няма да се оставят на разни 3-буквени Хамерикански
агенции и някои международни ("ешелон","5 очи" и т.н.) да  подслушват.
« Последна редакция: May 01, 2019, 09:21 от spec1a »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
То подслушването е едно на ръка, далеч по-опасни са дистанционния контрол на самолети, коли, "умни" домове, разни "джаджи" и какво ли още не.

Спомнете си за контролерите на Сименс и хакването на иранската ядрена програма, сигурно има и други примери но за този се сетих първо.

В "Матрицата" машините са два вида, едните се контролират от ИИ/архитекта, другите от освободените хора в Зион  :o
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Ами затова истински независимите държави си правят (или са на път да
си правят) електрониката сами.
   Това,което също е необходимо да свършат, е да инвестират средства за
създаване и обучение на добри хакери,специалисти по "reverse engineering" и т.н.
   Сещате се защо ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
1984-та отдавна е тук.

С дълбоко прискърбие ще го кажа, но китайци, индийци и руснаци точно нищо не са изобретили. Всичко стъпва на западни разработки. Не са вкарали никаква иновация и все повече започвам да си мисля, че просто не могат да го направят. Не знам дали е генетично заложено или социално, но не могат. Изказвал съм тези и в двете посоки.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
1984-та отдавна е тук.

С дълбоко прискърбие ще го кажа, но китайци, индийци и руснаци точно нищо не са изобретили. Всичко стъпва на западни разработки. Не са вкарали никаква иновация и все повече започвам да си мисля, че просто не могат да го направят. Не знам дали е генетично заложено или социално, но не могат. Изказвал съм тези и в двете посоки.

   Нека за момент допуснем, че си прав.
   Но дори и в този случай няма как Хамериканците да осъществяват
глобален контрол върху тези страни.
   А ако се опитат да нападнат ...
   Всички гореизброени държави са ядрени сили и всяка от тях може
да "остъкли" САЩистан за има-няма няколко часа ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Мен не ме интересува дали една от четирите изброени ще завладее една или повече от другите три. Не ме интересува това възможно ли е, изпълнимо ли е. Интересува ме, на какво служат. Ти го каза. И четирите са ядрени сили. Значи служат на злото. От тук натам нито една от тях не ме интересува.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   И какво излиза според теб ?
   Държавите са водени от психопати със силен нагон за разрушение,
завладяване на територии,убиване на хора и т.н. ...

Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   И какво излиза според теб ?
   Държавите са водени от психопати със силен нагон за разрушение,
завладяване на територии,убиване на хора и т.н. ...

От доста време го твърдя.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
И аз мисля така. Има и сериозни изследвания по въпроса.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Емиии - всеки да се спасява поединично

това ми изглежда обещаващо
https://www.youtube.com/watch?v=6v08HSD2z4Q

обик. така става като не следваш тъпи бизнес стратегии ами оставиш инженерите да си свършат работата
интересно ми е кога ще ги налазят ония трибуквените - през задния вход ...и да им разпробият (нов) ако нямат

интересно човекът е бил вътре в бизнеса и се е отказал, и сега работи срещу тях (смятай колко се отвратил) ..нас май ни спасява само това колко много не знаем

https://www.washingtonpost.com/technology/2018/12/20/nest-cam-baby-monitor-hacked-kidnap-threat-came-device-parents-say

'if you're not paying for the product, you are the product'
https://www.quora.com/Who-originally-suggested-that-if-youre-not-paying-for-the-product-you-are-the-product


П.П. все още има(ло) свестни джурналя (особено в по-малките и неизвестни медии) които да задават и неудобни въпроси
Активен
Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 70   Нагоре
« назад напред »