Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу

Автор Тема: Рашките изпъкняват насрещния план  (Прочетена 59294 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #285 -: Mar 18, 2018, 15:01 »
Един от начините по които работи вселената е, че ако искаш да направиш нещо да е по-силно, по-издържливо, по-твърдо, го подлагаш на големи натоварвания. Стоманата за да я закалиш, я нагряваш и после рязко охлаждаш.

Сигурен ли сте, че при закаляване стоманата се подлага на по-големи натоварвания ::)
Нагряването до висока температура и последващото рязко охлаждане не е ли голямо натоварване?

За мен не е.

Погледни ето тази статия: Диаграма на състоянието Fe-C — тя дава начална представа за това какво представлява закаляването на стоманата.
Това ми е прекалено сложно за пръв прочит.

::)

Разгледай диаграмата и се опитай да формулираш какво не ти е ясно.

И се опитай да формулираш какво разбираш под „натоварване“ – може да влагаме различен смисъл в този термин.

PS. „Термична обработка на стоманите. Закаляване“
« Последна редакция: Mar 18, 2018, 15:04 от ddantgwyn »
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #286 -: Mar 18, 2018, 15:35 »

първоначално Япония е купувала патенти, след което е започнала да продава такива.

Нали знаеш какво е патент и за какво се дава?

Останалото оставям на теб ::)


Искаш да кажеш, че първоначално японците стъпват на чуждите достижения, но надграждат върху тях и започват те да са водещите в тенденциите.

С това искаш да кажеш, че китайците ще се опитат да повторят, както евтиното, масово производство, така и това. И понеже в производството мина всички тигри взети вкупом по много, то очакваш и в приложната наука да сторят същото.

Освен това упорито копират от запада културните и образователните им достижения, което би трябвало да способства да ги изпреварят.

Отчитам, че това е обратно на моята теза, че всеки трябва да намери уникалните си черти (или поне силните) и с тях да се впише в света. Освен това смятам, че копирането на западната култура води до обезличаване на собствената. В предния си коментар споменах, че това вече се е случило с японците (и нас).

И на последно място, също като Джет смятам, че на китайците им липсва въображение. А толкова много хора накуп е задушаващо. Физически, ако щеш. Ако си задушен физически, какви мечти може да имаш? Всяко изобретение първо е било блян.

Като цяло смятам, че Джет има много точни наблюдения и това не е от днес.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #287 -: Mar 18, 2018, 18:19 »

първоначално Япония е купувала патенти, след което е започнала да продава такива.

Нали знаеш какво е патент и за какво се дава?

Останалото оставям на теб ::)


Искаш да кажеш, че първоначално японците стъпват на чуждите достижения, но надграждат върху тях и започват те да са водещите в тенденциите.

Започваш да схващаш ::)

И не е задължително да си водещ. Достатъчно е да си един от водещите (обикновено те не са много). Но това е начина.

Цитат
С това искаш да кажеш, че китайците ще се опитат да повторят, както евтиното, масово производство, така и това. И понеже в производството мина всички тигри взети вкупом по много, то очакваш и в приложната наука да сторят същото.


Ами според мен е неизбежно. Въпрос на време е. Също така не е ясно дали няма да пропаднат като японците по някаква причина, но това важи за всички на тази планета — и американци, и западноевропейци, и руснаци и така нататък.

Цитат
Освен това упорито копират от запада културните и образователните им достижения, което би трябвало да способства да ги изпреварят.

Културните -- не, за образователните -- не съм сигурен.

Цитат
Отчитам, че това е обратно на моята теза, че всеки трябва да намери уникалните си черти (или поне силните) и с тях да се впише в света. Освен това смятам, че копирането на западната култура води до обезличаване на собствената. В предния си коментар споменах, че това вече се е случило с японците (и нас).


Това важи единствено за културата. За технологиите нямаш избор -- ще си приличат. Все пак са основани на обективни природни закони и там няма как да мърдаш много в страни.

Цитат
И на последно място, също като Джет смятам, че на китайците им липсва въображение. А толкова много хора накуп е задушаващо. Физически, ако щеш. Ако си задушен физически, какви мечти може да имаш? Всяко изобретение първо е било блян.

Ами може. Забавното е, че аз не визирах китайците ::)

Цитат
Като цяло смятам, че Джет има много точни наблюдения и това не е от днес.

Може, твое право е :P

Аз не знам какви са точно наблюденията на jet, но мисля, че обсесията му от руснаците само му пречи (imho). Те имат трески за дялане, но не са тези трески, които им приписвате двамата.
Активен

the lamer's team honourable member

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #288 -: Mar 18, 2018, 22:43 »
честно казано не мога да разбера защо е това боготворене на американците и оплюване на руснаците .
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6179
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #289 -: Mar 18, 2018, 22:58 »
Защото така правят всички. В момента е тенденция. Въпреки, че най-големи поразии натвориха американците, подпалиха войни, тероризъм и прочее, съсипват икономики, врага са руснаците и китайците.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #290 -: Mar 18, 2018, 23:23 »
Защото така правят всички. В момента е тенденция. Въпреки, че най-големи поразии натвориха американците, подпалиха войни, тероризъм и прочее, съсипват икономики, врага са руснаците и китайците.

А може и да е крайно разочарование, че като алтернатива ни се предлага ядрено оръжие, самодоволни велможи, робия и хуй в гъза.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #291 -: Mar 18, 2018, 23:34 »
Трябва да си мазохист след 45 соц. още да боготвориш блядките, а те завалиите дори не помнят нищо друго от преди 100г. Дори и бабите на бабите не помнят вече. Пропагандата им е набила канчетата, че ги е спасила от помещиците и е победила Хитлер. Сега им обещават, че ще победат и Америка и Европа.

Аре честито на Путин още един мандат, даже другаря Гергов с руския паспорт му е гласувал, така де има си Панаир, ЦУМ и какво ли още не малко благодарност. Сега вече Путин ще съживи икономиката и ще пребори бедността (досега не можеше).
А тука ми обяснват, че за всичко били виновни американците.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #292 -: Mar 19, 2018, 03:28 »
Ха-ха-ха
Както винаги пак изпълниха плана на 100% т.е. по план трябваше дядя путя да спечели 70/70 т.е. 70% да идат да гласуват и от тях 70% за него, и както винаги даже в лудницата гласували точно 70% - честито

http://www.kasparov.ru/material.php?id=5AAE02A66905A

Явка на закрытом участке в московской психбольнице превысила 70%
http://www.kasparov.ru/material.php?id=5AAE54E82ECB9
« Последна редакция: Mar 19, 2018, 03:37 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #293 -: Mar 19, 2018, 06:35 »
Бе ние хубаво им се хилим, че там е лудница. Ама да ти кажа, понеже отдавна не си се прибирал, тук психопатията е не по-малка. Всичко живо се е смахнало. А за себе си не говоря. При мен е неспасяемо. Надявам се поне останалите да са малко по-добре.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5279
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #294 -: Mar 19, 2018, 08:37 »
И пак Путин е начело, още шест години.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6179
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #295 -: Mar 19, 2018, 09:45 »
Не боготворя блядките, каквото и да означава тази дума. Не ме вълнуват почти. Притесняват ме онези другите, които разбраха, че могат да направят с почти всяка една държава, каквото си пожелаят, стига да им е изгодно и да им се разминава постоянно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #296 -: Mar 19, 2018, 17:32 »
честно казано не мога да разбера защо е това боготворене на американците и оплюване на руснаците .
Едни се дразните от това, други се дразним от обратното.
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #297 -: Mar 19, 2018, 19:47 »
честно казано не мога да разбера защо е това боготворене на американците и оплюване на руснаците .
Едни се дразните от това, други се дразним от обратното.

Колко е хубаво че са рашките, американците, китайците и японците, че докато се залисваме и се глумим с тях, не можем да се погледнем отстрани, защото ако можехме, мисля че нямаше да ни е толкова хубаво.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #298 -: Mar 19, 2018, 20:02 »
Филма Смъртта на Сталин са го забранили в Раша.

Полиция нахлу в кино  "Пионер" в Москва, прожектиращо забранения филм "Смъртта на Сталин".
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #299 -: Mar 19, 2018, 21:03 »
   И аз не мога да разбера защо jet толкова мрази руснаците.
 
   Може някоя рускиня да не му е пуснала и ... оттам  ;D
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
« назад напред »