Автор Тема: Ctrl alt f2 , ctrl alt f7  (Прочетена 2025 пъти)

UniteX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Ctrl alt f2 , ctrl alt f7
« -: Nov 03, 2006, 22:40 »
Известно време нямах кирилица и в download.bg ми казаха за една 15 мегабайтова програмка за кирилизиране , с нея не се оправих по никакъв начин , ефекта беше че прописа на кирилица в конзолата ( init 3 ) , разгледах Mandrake Control Center 10 и си инсталирах кирилица и всичко в момента работи добре

проблема е следния
с ctrl + alt + F2  влизах в нещо като изкуствен текстов режим , логвах се като root и си стартирах pppoe връзката , после с ctrl alt F7 излизах от този режим и си продължавах работата , сега след като го инсталирах това нещо като реша да натисна ctrl alt F7 стой и умно ме гледа...
Та какво да правя сега, тоест от къде да го изтрия това нещо зада мога да си работа както съм свикнал до сега ?


програмата се казва bglinus.6.0
в упътването четох - за да стартирам писането влизам в /usr/local/bin/     и стартирам set-bulgarian-env , това нещо изисква изнбор на кодировка , каква клавиатурна подредба да искам , клавиши и накрая една камара питания  - искам ли в Х системата кирилица , в конзолата кирилица и още 7-8 питания за конзолата, машинално натискам y  , enter и накрая ми пише за изхор ENTER
------------
Активен

nfsto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 392
    • Профил
Ctrl alt f2 , ctrl alt f7
« Отговор #1 -: Nov 03, 2006, 23:00 »
urpme име_на_програмата
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Ctrl alt f2 , ctrl alt f7
« Отговор #2 -: Nov 03, 2006, 23:29 »
Пробва ли да натиснеш само Alt + F7? Би трябвало да сработи. Другият вариант е с Alt и стрелките.

Въобще не е добра идея да ползваш прозиволна програма изтеглена от download.bg. Нито е добра идея да натискаш машинално Enter. Иначе начина за деинсталация трябва да е описан в README файла. Поне е по-старите версии беше така. А и програмата се казва BGLinux.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Ctrl+Alt+Del
Настройка на програми
igi 1 2746 Последна публикация Apr 01, 2002, 22:20
от
ctrl+D
Настройка на програми
topche 1 3959 Последна публикация Apr 05, 2002, 04:53
от
Промяна на клавиатурна подредба с CTRL
Настройка на програми
Astor 1 2021 Последна публикация Jul 27, 2005, 19:37
от
ctrl+c не спира процес
Настройка на програми
Astor 5 2857 Последна публикация Sep 24, 2005, 13:20
от Astor
Ctrl-C/Ctrl-V/etc. на кирилица
Хардуерни и софтуерни проблеми
Hapkoc 4 3910 Последна публикация Oct 28, 2005, 17:48
от july