Автор Тема: Пак за животните.  (Прочетена 72465 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #15 -: Mar 31, 2010, 13:35 »
Хора, увъртанията около темата не помагат, а влошават нещата. Говорим си за насилие. Говорим си за това, че се впечатляваме от насилие на човек над човек, на животно над човек, но не и за насилие на човек над животно. Е да, ама това насилие си е едно и също, то се нуждае от контрол - обществен, юридически, психиатричен. Това от какъв вид е жертвата на насилието - човек, дете, животинче, не е повод да даваме различен приоритет на такива случки. Днес, като му прикипи, ще удари близък човек, утре ще нарани някое куче. Днес ще се гаври с някое коте, след 10 години ще вади нокти и реже пръсти в услуга на мутри. Проблемът си е сериозен, не го омаловажавайте само защото бил за "някакви си там животни"!
Активен

solley

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #16 -: Mar 31, 2010, 20:49 »
По Animal Planet показват как се справят в цивилизованите страни....ама в повечето случаи не завършва много весело за животното...

Сигурно гледаме различни Animal Planet.  ;D
По "моята" показват примерно следното: кастрирането (далеч по-добрата алтернатива от много други опции), престой в приют, а от там често и "осиновявани".
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Пак за животните.
« Отговор #17 -: Mar 31, 2010, 20:59 »
Точно това последното съм забелязал че не е въобще толкова често. В повечето случаи една симпатична жена след известни наблюдения се разписва че кучето не е подходящо за осиновяване...поне спестяват това което се случва оттам нататък. По мои груби сметки това става в 2/3 от случаите. Ама не знам, може и все такива предавания да съм уцелвал. Аз много-много не я гледам тая телевизия така или иначе.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #18 -: Apr 03, 2010, 19:24 »
Както казах и преди, това определено не е правилният форум, с правилните хора, повечето тук сме с "такова" мнение и "такъв" начин на мислене, просто беше грешка да го слагаш тук...  ;D ;) ::)
Не мисля, че повечето хора тук са с мисленето "живот около седмица в мъки - радост за окото". Ако прелистиш по-горе и си спомниш, как започна дискусията, няма да имаш проблем да откриеш, от къде започна "провокацията". Продължавам да съм на мнение, че твоето включване в тази тема не беше по най-подходящия начин.

А иначе се съгласявам, че предпочитам да влизам в този форум, за да чета и да си говоря за Линукс (и подобни) теми. Но, както и при политическите теми, човек си има мнение и не винаги може да подмине обида на мирогледа му.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #19 -: Apr 15, 2010, 10:21 »
Gatta, доволна ли си[_]3
Активен

Без правила няма игра

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #20 -: Apr 15, 2010, 19:47 »
Бе..
Като започнат да издават присъди ще съм доволна  >:D
Активен

Мразя Gnome 3!!!

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Пак за животните.
« Отговор #21 -: Apr 15, 2010, 20:30 »
Здравейте,

С разрешение свише пускам втора тема по въпроса.
Поводът го знаете
http://www.bezdom.info/index.php?option=com_content&task=view&id=5585&Itemid=1

На сайта на ТВ2 го има и предаването на г-жа Патрашкова, гледах го, но няма да пускам линк, защото предаването е меко казано сополиво, а и наистина съдържа ГАДНИ кадри.

Съответно е предприета инициатива за хартиена подписка за промяна на закона за защита на животните.

http://dog.bg/forum/index.php/topic,20513.0.html

Гласове се събират до Февруари.

Имам бланката, всеки, който иска, може да подкрепи инициативата - всяка сряда в Кривото на Дондуков и Будапеща.

Предупреждавам, че всеки пост  - обиден, не по темата или нападка - ще бъде трит без обяснение.

Благодаря.

Дай ми една причина да си дам гласа за едно куче????
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #22 -: Apr 15, 2010, 23:42 »
дадени са достатъчно аргументи. мързи ме да повтарям.
то си е твоя работа.
Активен

Мразя Gnome 3!!!

Mitaka

  • Гост
Re: Пак за животните.
« Отговор #23 -: May 06, 2010, 13:29 »
Някакъв извратеняк отряза 4-те крака на някакво куче, коеро е ужасно, но... НО!
Още по-ужасно е колко голяма врява се вдигна, и че това куче беше изпратено чак в Германия, за да му се сложат протези, а в същото време има ХОРА, които имат нужта от помощ, но не... нали не са кучета, защо да им помагаме?

Аз съм 100% сигурен, че ако някой отреже краката и ръцете на дете (дано не се случва), то това дете ще бъде споментао веднъж-два пъти по новините и толкова. Детето ще бъде забравено. Няма да има подписки и петиции във фацешит (опс, фацебук), няма да се събере и една стотинка за това дете, пък какво остава някаква организация да го изпрати в Германия, за да му направят протези.

Както каза един овек по новините - живеем в болно общество, щом на кучетата се обръща повече внимание отколкото на децата.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #24 -: May 07, 2010, 14:48 »

Според вас кое е по-ценно живота на куче или живота на човек ?

Най-ценното е цененето на живота, на всяко живо нещичко на тоя свят, било то растение, животно или човек. Когато някой не цени едното, много лесно може спре да цени и другото.
Активен

Zer0C001

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #25 -: May 07, 2010, 14:53 »
"Когато някой не цени едното, много лесно може спре да цени и другото. "
прав/права си, ето при мен примерно зависи за кое разстение/животно/човек става въпрос ...
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #26 -: May 07, 2010, 15:08 »
//offtopic
Става въпрос, генерално, за умишлени и непредизвикани прояви на агресия - т.е. за хора, които отиват и подпалват гората, за тези, които ще отровят кучето на съседа само защото лае през нощта, за тези, които ще пребият някой само защото ги е погледнал накриво и т.н.... Всичко това има нужда да бъде правен, морален, обществен казус, защото е нещо, което един път като се е случило, лесно може да се повтори и да стане по-зле.
//ontopic
В частност тази тема е за хората, проявяващи насилие към животни, за това какво трябва да се прави с такива хора като наказателни и превентивни мерки. GattaNegra много ясно помоли в предходните страници да се придържаме към темата. Който иска да говори по другите подвъпроси на големия проблем с агресията и насилието, може да си отвори отделна тема, дори всъщност има 1-2 такива!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #27 -: May 07, 2010, 15:16 »
bop_bop_mara, има ли значение като темата е в кошчето ?

Да, има, защото някои хора се опитват да избягат от тази тема, пренасочвайки към други теми. Това е популярен подход, който масово се ползва у нас, когато има неудобни въпроси. Опитваме се да кажем - защо трябва да мислим за това, след като еди си кое е по-важно, но всъщност трябва да мислим и за двете неща. Поставянето на един въпрос не омаловажава другия, опитите да се внуши обратното са евтини манипулативни трикове на базата на "разделяй и владей".
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #28 -: May 07, 2010, 15:31 »
Мда, за това говорех.
Който иска да обяснява защо човешкия живот бил най-важното нещо на света, да си отвори тема. Който иска да обсъждаме темата за бездомните кучета, да си отвори тема (и да си приготви много солидна стратегия за справянето с проблема).
Това е темата за коментиране на тези, които ще наранят животно просто ей така, за кеф или защото животното ги гледа не както искат. И за това защо е важно това да е наказуемо. Защото днеска пребиваш до смърт кучето, утре пребиваш (до смърт) някой човек. Само че ако мерките се вземат навреме, до второто може да не се стигне.
Активен

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #29 -: May 08, 2010, 18:14 »
Убиец на кучета намерен заклан като животно
Нямам коментар.
Активен

Мразя Gnome 3!!!