Автор Тема: За всички които мразят България.  (Прочетена 26023 пъти)

HQ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 195
  • Distribution: *BSD
  • Window Manager: none
    • Профил
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #15 -: Jan 29, 2015, 10:07 »
Никога нямаше да ми хрумне по-гениална идея да печеля от любимото ми занимание - да псувам собствената си страна. Даже по-добре да направим сайтове с карикатури на мохамед, ким чен ун и путин ...
Какво по-добре от това да насаждаш напрежение за да печелиш стотинки?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #16 -: Jan 29, 2015, 10:28 »
HQ  на манипулация се оставят единствено простите хора. Ако не е с това, ще бъде с друго. Спасение няма, но пък и всичко се връща.

Ще ми се в твоя ред на мисли, сега да се обадят тези дето са гласували и/или са за задължително гласуване, та да се види, колко са и да се разбере, че въпросната „зарибявка“ е най-малкият проблем, защото шараните са безброй.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #17 -: Jan 29, 2015, 10:53 »
Бих подкрепил идеята за задължителното гласуване. Някак смешно ми е, нищо да не върви в тази държава и всеки да обвинява правителство и кой ли не, но да не поема своята част от отговорността и то веднъж на четири години. Сега темата, дали като гласуваме всъщност нещо правим и дали се променя нещо е дълга и обширна и моето мнение е, че е абсолютно безсмислено да се прави при сегашната система на управление, но няма да я зачепквам. Исках да кажа, че да си абсолютно пасивен, да се опитваш да криеш данъци, да не си дупчиш билетче в градския транспорт, за който го ползва и в същото време да коментираш, да плюеш, кой виновен и кой не, е меко казано не детинско, ами жалко. Ние сме държава от ревльовци. И напълно заслужаваме това, което ни се случва. Всеки е наясно, че ако се изсипем 500 000 души на жълтите павета. Ще клекне всяко правителство, което не желаем. Ако се съберат достатъчно подписи, ще има референдума за всеки закон, който ни бърка в зад$$$$те. Но не правим нищо. Глупаци ли сме или какви? Цялата човешка история е показала, че не си ли вземеш сам това, което желаеш, никой няма да ти го даде. Но ние сме по-наивни и от три годишните. Ама три годишното дете можеш да го излъжеш най-много два пъти и повече няма да ти вярва. А тъпия народ тукашен го лъжат четвърт век вече и не се научава. Това в каква категория ни слага? Не питам всъщност.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #18 -: Jan 29, 2015, 12:48 »
Цитат
Ти имал ли си някога сайт и слагал ли си банери? Имаше ли големи приходи?

Никога, ужасно сложно е тва за мен.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #19 -: Jan 29, 2015, 14:25 »
Хахаххаххаааааааааааааааа
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

edmon

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #20 -: Jan 30, 2015, 09:36 »
Цитат
Ти имал ли си някога сайт и слагал ли си банери? Имаше ли големи приходи?

Никога, ужасно сложно е тва за мен.
Явно за това ти се вижда много елегантно.. праиш сайт, докарваш усера, и той клика навсякъде и по всичко без да гледа.... или адвертисера пасе трева
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #21 -: Jan 30, 2015, 10:18 »
Еми зависи от съдържанието. Когато въпросното са скучни тъпотии които ти и няколко познати четат от куртоазия, очевидно няма да има нито импресии, нито CPM като хората. Ся тва не означава че ще се издържаш от идиоти, означава просто че ще си докарваш приходи от идиоти, без да си даваш много зор.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #22 -: Jan 30, 2015, 11:24 »
На теория не е нещо сложно. Трябва да се погледне, какво е най-сваляно в торент тракерите, кои новини са най-коментирани. Да се провери, за няколко стотин ключови думи и изрази в Гугъл, колко резултата ще изкара. Общо взето да се виид, къде хората си врат носа. Ясно е, че сериозни теми, които са пряко свързани с качеството им на живот, не ги интересуват. Може да се направи нещо като портал и да се наврат вътре всички лайна, които бликат от медии и да се пуснат хората свободно да се регистрират и да коментират почти на воля. Идеята между другото няма да е лоша и от друга гледна точка. Обикновено където има възможност за коментари, мнения и прочее, има и някаква модерация. Обаче, какво ще стане, ако такава липсва? Какво ще излезе, ако на хората се даде пълна и тотална свобода на изказ. Докъде ще стигнат с приказките си. Поне на мен ще ми е интересно, дали при една анонимна форма на комуникация - анонимна, защото няма да имат информация един за друг - ще се прояви някаква цивилиззованост и разум. Дали ще се появи някаква саморегулация на приказки и тон.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #23 -: Jan 30, 2015, 11:39 »
Съжалявам, че ще те разочаровам и дваж повече за мечтите ти за хармонично, анархистично общество. Всичко, което описваш е сторено, повторено, потретено, постохилядно и то от много, много години. На повечето места и регистрация няма. И о да има много места, където няма никаква, не минимална, никаква модерация няма. Резултата? Плачевен.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #24 -: Jan 30, 2015, 11:45 »
Ами за справка - нюз.бг. Там модерация почти липсва и коментарите са велики. Пожеланията за майки и роднини са нещо тривиално, обикновено има закани свързани с насилствен хомосексуален характер - пръсване на гъзове, както и всякакви нацистки обяснения за подчовеци, уроди и т.н.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #25 -: Jan 30, 2015, 12:02 »
Цитат
Докъде ще стигнат с приказките си.
и на мене ми е интересно, но както бе споменато по-горе -- това вече е правено. :)

Цитат
ще се прояви някаква цивилиззованост и разум.
няма да се появи, повярвай ми...

Цитат
Дали ще се появи някаква саморегулация на приказки и тон.
мне... в момента всеки идиот има достъп до интернет...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #26 -: Jan 30, 2015, 12:38 »
Идиоти винаги ще има, ако ги ограничаваме по някакъв начин, това няма да ги направи по-малко идиоти. Идиотите са хора като теб и мен, имат същите права. Всъщност, аз броя себе си от идиотите. Затова се търсят и баланси. Не става само с репресии. Не става с пълна свобода. Не става това, не става онова. Търсенето продължава.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #27 -: Jan 30, 2015, 12:47 »
става с образование, до голяма степен
Активен

edmon

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #28 -: Jan 30, 2015, 12:59 »
На теория не е нещо сложно. Трябва да се погледне, какво е най-сваляно в торент тракерите, кои новини са най-коментирани. Да се провери, за няколко стотин ключови думи и изрази в Гугъл, колко резултата ще изкара. Общо взето да се виид, къде хората си врат носа. Ясно е, че сериозни теми, които са пряко свързани с качеството им на живот, не ги интересуват. Може да се направи нещо като портал и да се наврат вътре всички лайна, които бликат от медии и да се пуснат хората свободно да се регистрират и да коментират почти на воля. Идеята между другото няма да е лоша и от друга гледна точка. Обикновено където има възможност за коментари, мнения и прочее, има и някаква модерация. Обаче, какво ще стане, ако такава липсва? Какво ще излезе, ако на хората се даде пълна и тотална свобода на изказ. Докъде ще стигнат с приказките си. Поне на мен ще ми е интересно, дали при една анонимна форма на комуникация - анонимна, защото няма да имат информация един за друг - ще се прояви някаква цивилиззованост и разум. Дали ще се появи някаква саморегулация на приказки и тон.

IRC не си ли ползвал?
Просто има милиарди хора, на които им е весело да дразнят и всички коментари ще са каруцарски псувни!:)))
Активен

edmon

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #29 -: Jan 30, 2015, 13:01 »
Еми зависи от съдържанието. Когато въпросното са скучни тъпотии които ти и няколко познати четат от куртоазия, очевидно няма да има нито импресии, нито CPM като хората. Ся тва не означава че ще се издържаш от идиоти, означава просто че ще си докарваш приходи от идиоти, без да си даваш много зор.

КОй е тоя рекламодател дето дава така кинти , би ли ми изброил поне два?:)))
Активен