Автор Тема: Slackware 10.1 error  (Прочетена 1192 пъти)

ivo_86_8

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Slackware 10.1 error
« -: Mar 05, 2005, 17:08 »
пробвах да си инсталирам две различни версии на Слакуер 10.1 (от различни места да и сваля) но и на двете ми дава едни и същи грешки,а те са следните.В директорията /var/ другото него запомних неможе да се прочете или е счупен файла и ако искам да продължа да натисна space натискам и още грешки в същата директория само че дуг пакет .и така до безкрай.Моля ако някой знае от каде идва проблема нека да ми каже.Мерси и благодаря.
П.П четох в ввв.слакуерре.ком как да го инсталлна правя го по същия начин но не стигам до конфигуре.а само до инсталл Пакетс...грешка грешка грешка.
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Slackware 10.1 error
« Отговор #1 -: Mar 05, 2005, 18:32 »
Пробвай някоя по-лесна дистрибуция. Казават, че Slackware не е за начинаещи. Като начало може да пробваш някоя жива (liveCD) дистрибуция.

Провери ли md5 сумите на iso файловете?
Сигурен ли си, че хардуера ти не е счупен?

Аз преди време имах необясними забивания на ядрото и много други програми. Причината беше счупена оперативна памет. Установих го с програмата memtest86, която я има в Knoppix и VS Live. За да се стартира трябва да се напише memtest и да се натисне Enter (това се прави преди зареждане на ядрото). Примерно за VS Live като видиш това:

http://d.linux-bg.org/download/distros/VS_Live/img/start_10.png

напиши memtest и натисни enter.
Активен

ivo_86_8

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Slackware 10.1 error
« Отговор #2 -: Mar 05, 2005, 18:34 »
Ами не е от хардуера защото в момента имам ХП на него качен само сменям харда слагам един 20гб на сигейт но незнам защо не иска.
Активен

Drakula

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 319
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
Slackware 10.1 error
« Отговор #3 -: Mar 05, 2005, 19:20 »
Цитат (ivo_86_8 @ Март 05 2005,18<!--emo&':0')
пробвах да си инсталирам две различни версии на Слакуер 10.1 (от различни места да и сваля) но и на двете ми дава едни и същи грешки,а те са следните.В директорията /var/ другото него запомних неможе да се прочете или е счупен файла и ако искам да продължа да натисна space натискам и още грешки в същата директория само че дуг пакет .и така до безкрай.Моля ако някой знае от каде идва проблема нека да ми каже.Мерси и благодаря.
П.П четох в ввв.слакуерре.ком как да го инсталлна правя го по същия начин но не стигам до конфигуре.а само до инсталл Пакетс...грешка грешка грешка.

Хммм...
Кога излиза това съобщение? По време на инсталацията?

Ако да, тогава може би имаш проблем или с CD-устройството си, или със самите дискове. Пробва ли под win да копираш цялото съдържание на диска си (просто да провериш дали диска се чете)?
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
MySQL error messages v apache error log
Настройка на програми
plamensl 2 5050 Последна публикация May 21, 2003, 15:27
от plamensl
ERROR #1 !!!
Коментар
naTKaH 5 3276 Последна публикация Jan 18, 2004, 18:07
от sebastianz55
XKB error
Настройка на програми
madnick 1 2070 Последна публикация May 30, 2004, 13:30
от madnick
error 16
Настройка на хардуер
pavl 1 2104 Последна публикация Sep 26, 2005, 19:52
от the_real_maniac
Slackware 12 lilo error
Настройка на програми
PERMANENT 6 2061 Последна публикация Jul 31, 2007, 10:29
от PERMANENT