Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142598 пъти)

stealth01

  • Гост
... да са намали населението до приемливи нива. Иначе ще съсипем планетата. Някой с по-добра идея?!
Иначе ?балника е трудна работа да се ограничи: църквата се провали, правителствата се провалиха - на китайците им падна забраната за едно дете, но ръст на раждаемостта няма.

Световното правителство опита с войни, с чума, спин, луди крави, птичи грип, свински какво беше там, ама не става в голям мащаб...
В крайна сметка световното правителство добро ли е? Спасява ли планетата като ограничава популацията? Не си ли реже, всъщност, консуматорите и на практика се лишава от печалби?
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
...и един филм за истински мъже

http://kolibka.com/download.php?mid=10099

http://kolibka.com/download.php?sid=10099

със субтитри на бг

http://franticfilms.com/the-disappearing-male/

П.П. който го изгледа и се уплаши вече е гей, който не (съ е уплашил) - също, или скоро ще стане щото... Ранъта праи борбъта и за да се живее се нещо трябва и да се яде, а даже и оня... илитерата еднокнижник (дето нивгаш не сме имали нещо по просто на по високо место) разбра, че макар и .айно да е ама в целофан да е ...демек пластмаса.


П.П.П. Добре сме си тия отгледани от баба и дядо на село, дето само стъкло признаваха и дървена лъжица или железен черпак... то аз и сега още като видя пластмасов черпак или шпатула ги изхвърлям и купувам железни и/ли дървени, ама жените по се лъжат по рекламите, наскоро искаше да купува неква пластмасова четчица там няква за омазняване т.е. намазване преди и по време на печене, но добре че по случайност пазарувахме заедно та ги отказах, сега търся обикновена четка с естествен косъм... на така е едно време на (дядо ми на) четката за бръснене пишеше - от естествен косъм... а сега.. брей как се изпе.ерасти тоя свят бей.
« Последна редакция: Dec 28, 2018, 18:55 от remotexx »
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
   Така и никой не успя да ме опровергае ...
За кое? За сигурността на Чехословакия във варшавския договор ли?

Весели празници на всичкки.

   За зверствата,извършени от САЩистан и техните протежета.
Така ли? Бях останал с впечатлението че тезата ти е че подпомагат мюсолманите на полуострова.

   Очевидно подпомагат мюсолманите на полуострова,и както забеляза,
и други го потвърдиха...
Може би в някоя паралелна вселена.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
относно "храните на храните" друг много хубав филм (от средата нататък - след пилците)
https://www.youtube.com/watch?v=iQzpExpsezI

инак пука им (на кравите) че им пускали рок или Моцарт или каквото там им пускали в 'затвора' да увеличат млеконадоя.. всичко се експлоатира безжалостно на тая планета ..и както обик. най-добрите пазачи са местни(те)

П.П. и още един (отново втората половина е по-интересната)
https://www.youtube.com/watch?v=AnT99oAB0bg
« Последна редакция: Dec 28, 2018, 20:31 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ясене, очевидно не готвиш. Ако готвеше, щеше да имаш поне един тиган, тенджера, тава с тефлоново, керамично, мраморно или друго незалепващо покритие. И тогава нямаше да питаш, защо се купуват пластмасови шпатулки.

И само между другото железния черпак така бъка от бактерии, както нищо друго. А за да не „бъка“, ами сещаш се. Яка химия, на която казват мило „веро“. И след 5 мин., все едно не си го мил. Пак си е същия.

И четка от естествен косъм в последните 20 год., няма как да намериш. Не можеш, защото не се произвеждат. А и да се произвеждаха, те имат едно неприятно качество. Оставят косми. Това не е най-желания ефект в храната. Някои по-гнусливи изобщо не биха яли.

Алтернативата на тефлоновите четки е да поръсваш (или мажеш) с ръце. Това има куп недостатъци. Първо омазваш се (нацвъкваш се) целия. Не можеш да сложиш тънък слой, колкото и да се стараеш. Колкото и да се стараеш покритието на нещото, което ръсиш (мажеш), не е равномерно. Дори естетически не можеш да го докараш толкова добре.

За сега толкоз. Този бърз кулинарен курс смятам беше достатъчен да разбереш, защо хората, които готвят си купуват прибори, които се чудиш от къде са се пръкнали. Пръкнали са се от зор.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Педерастията е най-хуманния начин да са намали населението до приемливи нива. ...

   Е те това е "право ти куме в очи" !
   Да разбирам ли,че си "за" соросоидната пропаганда ?
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Виждам,че има нова "нишка",а именно за храненето.Между другото,има
нещо вярно в написаното.В холистичните медицински с-ми (например
аюрведа и традиционната китайска медицина) силно се препоръчва при
готвене да се използват съдове от естествени материали:основно порцелан и стъкло.
Активен

bot

  • Гост
И само между другото железния черпак така бъка от бактерии, както нищо друго. А за да не „бъка“, ами сещаш се. Яка химия, на която казват мило „веро“. И след 5 мин., все едно не си го мил. Пак си е същия.

 Четох навремето едно проучване - кои са най мръсните вещи в една кухня и се оказа че това са гъбата за миене и дъската за рязане. Което може да не е чак толкова лошо нещо - стерилната среда прави организма слаб и неспособен да се справя сам с вредните микроорганизми. Някои хора рисуват прекалено апокалиптични картини за бъдещето на човечеството, да се чуди човек как така при всички мизерии с които се храним и вредните материи и материали, които ползваме средната продължителност на човешкия живот постоянно расте.
« Последна редакция: Dec 28, 2018, 23:21 от bot »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Да Боте, нещо, което забравих снощи. Освен това четката от влакно (може и изкуствено) поема от това, с което се ползва. Никога не можеш да я измиеш напълно, подобно на дървената дъска.

Иначе ти постави най-сериозната тема. Как при всички страхотии, които ни разправят, човешкия живот расте, а не намалява.

Отговора е извънредно прост. Живеем в мирни, изобилни, презадоволени времена и затова живеем по-дълго.

При мизерия, воини, чуми, колкото и праведен живот да бихме имали, пак щяхме да си мрем като мухи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
От бактериите не можеш да се спасиш, независимо от какъв материал са ти пособията. Но и е не е нужно чак такава педантичност в опазването от бактерии, нито е полезно. За някои неща трябва да се внимава обаче. След рязане на пилешко върху дъската, задължително трябва да се измие веднага с най-добрия препарат в къщата, преди да се използва за друг продукт. Плестмасовите шпатулки? Пълна шитня са. В нагорещена мазнина не стават,  а и при тези температури няма да се учудя, ако отделят някакви токсини в храната. Предпочитам дървените. Или металните. Само че, те пък прецакват тефлона. Керамичното покритие също. Независимо, какво показват по рекламите. Тефлона трябва да го забранят като покритие за съдове. Рядко токсично нещо. Тези керамичните... Там не зная, каква е работата. Искам да си изхвърля стария тефлонов тиган, въпреки че е на повече от петнадесет години и още е годен за употреба, обаче като питам продавачката, отделя ли керамичното покритие някакви токсини при високи температури и тя ме гледа, все едно съм и бръкнал в портмонето с два пръста. Не зная, къде да търся за информация. Или за тестове. Ако изобщо са правени такива. Май ще трябва да се прежаля и да дам пет стотака за истински стоманен тиган и да се приключи веднъж завинаги.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

bot

  • Гост
Отговора е извънредно прост. Живеем в мирни, изобилни, презадоволени времена и затова живеем по-дълго.
При мизерия, воини, чуми, колкото и праведен живот да бихме имали, пак щяхме да си мрем като мухи.

go_fire, забравяш да споменеш информационната революция, достъпът до информация е по-лесен от всякога, човек чете и знае от какво да се пази, не е задължително да вярва на всичко, което прочита, но човек е достатъчно умен да прецени сам за себе си на кое да вярва. Като дете много обичах мириса на изгорели автомобилни газове, сега, когато карам зад автобус или камион си затварям отдушника, защото знам че дизеловите газове са канцерогенни. Имам наблюдения от "тук" и "там", в България се прибирам вече веднъж на 2 години и първото нещо е да се разболея, често това е ушна инфекция или на гърлото, жената разправя - смяна на климата, аз му викам смяна на средата, микрофлората е различна там и тук затова държа децата да са там (в България) всяко лято и да изкарват цялата си ваканция, едно заради слънцето, което изгражда витамин Д и второ заради средата.
Активен

stealth01

  • Гост
Тефлона трябва да го забранят като покритие за съдове. Рядко токсично нещо. Тези керамичните... Там не зная, каква е работата. Искам да си изхвърля стария тефлонов тиган, въпреки че е на повече от петнадесет години и още е годен за употреба, обаче като питам продавачката, отделя ли керамичното покритие някакви токсини при високи температури и тя ме гледа, все едно съм и бръкнал в портмонето с два пръста. Не зная, къде да търся за информация. Или за тестове. Ако изобщо са правени такива.
Повече информация във форума на бг-мама. Сериозно. Само трябва да се внимава повече от обикновено, че да, жени говорят за материалознание.
Иначе след 15 години, ако тефлоновият тиган ти е годен за употреба, то не го ползваш особено. Тъй че, да не ти пука, точно какво покритие има. Тестове има. До онзи ден тефлонът беше най-доброто. Днес рекламират други. Утре (добре де, след 10 години) изследванията ще покажат, колко ужасТно вредни са тия от днешните реклами.
Иначе хлебопекарната, която ползвам е с някакво „изключително устойчивото на издрасквания диамантено незалепващо покритие“. Не знам, какво отделя, ама звучи добре :)
Активен

lunarvalley

  • Гост
4096bits,

чугунен тиган! Аз преди години си купих един плитък. Палачинките стават ненадминати! Имам и друг с ребра, уж за барбекю. Проблемът е, че трябва много хубаво да го изсушаваш след измиване, щото ще вземе да ръждясва.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Ползвам тигана ежедневно, понякога и по три пъти. Някога Тефал правеха добри неща.
За чугунен тиган не се бях сещал, та ще си помисля и за това. Иначе гледах някакви на Цептер. Като оставим настрана цената, много са добри. За материала да не говорим. Познавам един скулптор, който ми разказа преди време, как искал квадратна основа за една статуетка да си направи от такъв материал. Трябвало е да ходи при стругар, за да му каже с каква бургия, на какви обороти и някаква смазка, за да пробие центъра на плочата. Та, ще е вечен. Остава да се реша да похарча толкова пари. Или пък чугунен, ако намеря някъде. Трябва да се поинтересувам повече за тези.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
за палачинки е този десния:



сатава и за други неща, примерно ако си правиш тортила да пръжнеш леко хлебчетата :)
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 70   Нагоре
« назад напред »