Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 143919 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А бе не знам дали бих си купил акции на Самсунг. Това са хора, които само копират чуждото. Никога и нищо  не са създали. Ябълките, колкото и да са ми неприятни, все пак са създали това, онова. Как да е. Аз никога няма да имам пари и тоя въпрос няма да седи пред мен.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Ами инвестират още в две три неща. Едното е биотехнологии, а там има бъдеще. Не разчитат само на телефони.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
Ако ЕС и САЩ поради някаква причина спрат да купуват от КНР, китайската икономика ще се срути доста бързо.
Малко е спорен тоя въпрос. Вътрешният пазар на Китай, не е вътрешният пазар на България.
Ами инвестират още в две три неща. Едното е биотехнологии, а там има бъдеще. Не разчитат само на телефони.
За акции не знам, ама Самсунг на практика правят всичко, за което се сети човек.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Има няколко парчета с шитлоуд оф мъни, дето дърпат много конци и не са в класацииета на милиардери, щото са трилионери, но под масата. Та тези другарчета обичат да си намират "милиардерчета" за да ги развяват като знаме и да движат пари над масата.

Нали не си мислите, че Зукърбъргът за една седмица кодене на Пхп изведнъж стана 3-ти или Билли Гейтс дето на човек не е приличал преди ПР-ите да се заемат с него дето написал един Базик и измамил ИБМ, Джефчо Безчо дето продавал книги и изведнъж....

Те един дребен комунист/ченге/мошенник не могат да му хванат парите къде са и колко има като минат през три фирми и две офшорки, камо ли на тези големите риби дето и не всичко е кеш.
Нашия червения генерал дето командвал нашата държавица и назначавал и уволнявал още не се знае кой е, само се разнасят легенди и хипотези.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Зная ги тези - инвестиционни фондове, хедж фондове... Купуват бизнеси за стотици милиони, все едно си купуват обяд. И могат пет милиарден бизнес да го приключат за има-няма месец. Ако им се намеси в интересите. Бях свидетел на такова нещо. Страшно беше.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Баш си се знае, кой е педалчето (наистина е обратен). Обаче проблема е, че е доста възрастен. Отива към деветдесетте. Не се знае, кой ще го наследи. От гладуващия герой има някакви податки, че чекистите ни вземат на ръчно управление. Без посредници.

Въпреки, че досега яростно съм се противопоставял на тази хипотеза, все повече започва да ми се навира в лицето. Чудесата дето стават у нас, само говорят, колко са се побъркали всички велможи и как в най-скоро време ще изпатим здраво.

За това, кой, колко имал е тайна само за нас форумните кибици, от които нищо не зависи. ЦРУ знае с точност до стотинка, къде, какво има по света. От десетилетия се знае (преди да се родим), че това им е втория бизнес. Всичко следят.

Банковата система е такава, че в крайна сметка всички се отчитат на ФР под една или друга форма. Същото като с Интернет. Почти всеки изпратен пакет минава през Америка, независимо дали го знаем. Изключение прави, ако нещото е на не повече от два хопа. Ама в тия двата хопа нищо чудно да е някой телеком, който да е в американски ръце. Нищо например, че се води национален на Австрия, Норвегия или нещо друго.

Та и тези изтичания на панамски и всякакви досиета, някой да не си мисли, че не са дошли директно от Ленгли. „Извънбреговите“ участъци са си под пряка тяхна опека. Да не говорим, че едни от най-големите са си в самите САЩ.

Щом има някакъв долар, някъде по света, никой да не си мисли, че американците не знаят за него. Дори да е фалшив и напечатан в КНДР, както скоро някой сложи статия от „Дневник“.

Бил съм свидетел, как нашите, родни идиоти знаят всичко за всяка ошфорка на мастити наши борчаги, дето ги пишат по вестниците. Няма да споменавам имена. Е не е на лицето Д.П. Ако знаех нещо за неговите далавери, сега щях да си пия маргаритете на плажа, а не да се чудя, как да си купя цигари и да си говоря с вас.

Никой от тези не е независим. Всеки е свързан с нещо и някой. Той пък с друг. И накрая се стига до 2-3 централи в света дето им дърпат конците. Точно тези обвръзки, които са почти явни, карат много хора да вярват, че заглавието на темата е наистина факт.

п.п. Относно изброените богаташи, аз силно вярвам, че са били на правилното място в правилното време. И все пак да напомня, че техните компании всъщност не са техни. Не е трудно да се проследи собствеността им. А точно тази на М$, Азбука, Ябълка и Шпионска книга се оказва, че основните им инвеститори са добре познати фондове, които никой не си е играл да крие, че са собственост на ЦРУ. Дори не са ползвали посредници. Напълно явни са.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Баш си се знае, кой е педалчето (наистина е обратен). Обаче проблема е, че е доста възрастен. Отива към деветдесетте. Не се знае, кой ще го наследи. От гладуващия герой има някакви податки, че чекистите ни вземат на ръчно управление. Без посредници.

Въпреки, че досега яростно съм се противопоставял на тази хипотеза, все повече започва да ми се навира в лицето. Чудесата дето стават у нас, само говорят, колко са се побъркали всички велможи и как в най-скоро време ще изпатим здраво.

За това, кой, колко имал е тайна само за нас форумните кибици, от които нищо не зависи. ЦРУ знае с точност до стотинка, къде, какво има по света. От десетилетия се знае (преди да се родим), че това им е втория бизнес. Всичко следят.

Банковата система е такава, че в крайна сметка всички се отчитат на ФР под една или друга форма. Същото като с Интернет. Почти всеки изпратен пакет минава през Америка, независимо дали го знаем. Изключение прави, ако нещото е на не повече от два хопа. Ама в тия двата хопа нищо чудно да е някой телеком, който да е в американски ръце. Нищо например, че се води национален на Австрия, Норвегия или нещо друго.

Та и тези изтичания на панамски и всякакви досиета, някой да не си мисли, че не са дошли директно от Ленгли. „Извънбреговите“ участъци са си под пряка тяхна опека. Да не говорим, че едни от най-големите са си в самите САЩ.

Щом има някакъв долар, някъде по света, никой да не си мисли, че американците не знаят за него. Дори да е фалшив и напечатан в КНДР, както скоро някой сложи статия от „Дневник“.

Бил съм свидетел, как нашите, родни идиоти знаят всичко за всяка ошфорка на мастити наши борчаги, дето ги пишат по вестниците. Няма да споменавам имена. Е не е на лицето Д.П. Ако знаех нещо за неговите далавери, сега щях да си пия маргаритете на плажа, а не да се чудя, как да си купя цигари и да си говоря с вас.

Никой от тези не е независим. Всеки е свързан с нещо и някой. Той пък с друг. И накрая се стига до 2-3 централи в света дето им дърпат конците. Точно тези обвръзки, които са почти явни, карат много хора да вярват, че заглавието на темата е наистина факт.

п.п. Относно изброените богаташи, аз силно вярвам, че са били на правилното място в правилното време. И все пак да напомня, че техните компании всъщност не са техни. Не е трудно да се проследи собствеността им. А точно тази на М$, Азбука, Ябълка и Шпионска книга се оказва, че основните им инвеститори са добре познати фондове, които никой не си е играл да крие, че са собственост на ЦРУ. Дори не са ползвали посредници. Напълно явни са.
Виждаш ли и ти не го знаеш!. Дъртия педал е от онези знамената- него всички го знаят. Този за който ти говоря е много по-млад и май не е генерал.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Без да претендирам да съм прав а по-скоро само като мнение:

Структурата на едно управление винаги е йерархична (нещо като пирамидата на доларовата банкнота с окото най-горе).

Обаче най-сигурният начин да не бъдеш атакуван (персонално, физически или по други начини  ;) ) е никой да не знае кой стой най-отгоре (нарежданията могат да идват по-всякакъв начин, но не персонално).
Така няма как човека да бъде атакуван, дори от най-близките си сътрудници.

Моля да не се обиждате, но щом "знаете" кой е начело, то това не е наистина този който е начело   :o ::) ???
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Ами почти всичкото банкиране става през swift, а там ЦРУ си у дома. Те затова се опитват да създават алтернативни системи. Двете от тях оперират само в Европа, едната от тях е само за големи трансфери. Китай май се пробва да създаде такова нещо. Русия също. Не зная, като част от БРИКС или сами се мъчат. Онез са окупирали всичко.

Да допълня, не зная за кого говорите. Да не е онази съсухрена мумия Ротшилд?
« Последна редакция: Feb 18, 2019, 20:03 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Още най-първия Ротшилд (че му забравих името) сам си е признал, че е поставено лице. Така, че кои са най-силните хора в света, не се знае. Предполагам, че дори ЦРУ не знаят. За малко в зората на демокрацията се знаеха тези в Русия. Но бързо ги избесиха. Може би са знаели участта си и затова си признаха. Кой ги е наследил не се знае. Почти се знае, че ФСБ е подразделение на ЦРУ, ама не се знае дали е сто процента или оперативно сътрудничество. Как да е. Путяка направо си казва, че от него не зависи и е изпълнител.

Твърди се, че кралицата била от силните. Ама Румен има право. Ако ние знаем, че тя е силна, най-вероятно не е дори пионка. Много нива над нея има.

В крайна сметка нищо от това няма значение. Ние всъщност знаем (от онзи цензуриран парцал библията), че света е царство на сатаната. Така, че кои са конкретните личности изпълняващи повелята му, няма точно никакво значение. Истината е, че всички сме в играта. Той не би имал власт, ако ние не сме грешни. А светците се броят на пръсти.

За атеистите ще го кажа по друг начин. Няма значение, кой контролира света в цялост или на отделни части. Ние така или иначе не можем да го достигнем, дори да искаме. Не може да стане дори случайно. Тук просто си чешем езиците, че да се забавляваме.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Хехехе, понеже спомена кралицата, Иванджийски твърди че поне от година и нещо е мъртва и докато не се разберат за наследника й (Чарлс или Уилям) и не дойде подходящ момент няма да го обявят, същото се твърди и за мъжа й.

BTW: наскоро (преди около месец май) кралицата (или някоя приличаща на нея) била на модно ревю, а преди дни принц Филип върна книжката си, защото беше шофирал и направил катастрофа  :o
Отделно сватбата на Хари с разведена неблагородна мулатка и после близостта й с кралицата ...

Та има някои интересни неща около тях (преди няколко месеца имаше инфо в сайтове че на държавно ниво се съгласува процедурата за действия при смърт на кралицата, беше 10-тина дни май).

Та така ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Ако не  е Ротшилд има не много други варианти. Единият е католическата църква, който и да я представлява. Не мисля, че е един човек. В крайна сметка, църквата е най-старата институция на планетата. Лихядолетия са могли да трупат власт, средства, познание и влияние. Не мисля, че това се е променило. И до ден днешен, католическата църква не се облага с данъци и има хора, твърдящи, че наистина са най-богатите и могъщите. Друг вариант са наследниците на Ордена на тамплиерите. Или иначе казано илюминатите. Според някой хорица, кръстоносният поход е бил не за да се освободят светите места, а защото са търсели нещо. И са го намерили. Тъй нареченият кивот. Това били писания и знание за това, кои сме ние и на какво сме способни, как можем да живеем според всичко това. Не са ни го предали, защото човечеството не било готово. И може и така да е било. Точно поради това знание тези тамплиери са станали толкова могъщи е богати и то до там, че папата се е уплашил и е наредил да ги избият. Илюминатите държат това познание сега и не мислят да го споделят. Това е вторият вариант. Идва ми на акъл извънземните,  обаче... Тук вече го изтисках измежду пръстите си. Много филми гледам  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ако ти си извънземен и има някаква смотана, незначителна планета, би ли искал да я управляваш?

Аз не бих. Само проблеми с местните маймуни.

Относно илюминатите дето щели да споделят нещо. Ти, ако имаш власт би ли я споделил? Колко хора познаваш дето биха го направили?

Католиците. Те са не повече от една осма от планетата. И далеч не всички са така отдадени, както през средновековието. Да имали са много, безгранична власт, но според мен тя е в миналото.

Придържам се към мнението на Румен, че ние няма как да научим кои персонално са най-силни в света. Но продължавам да смятам, че това няма значение. Има значение само дали ще им съдействаме. Засега отговора е силно положителен.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
...
Спец. от петък очаквам да се подиграваш на САЩ, особено след като спомена, че ходи при Бойко да му набива канчето. Мога ли да разбера защо не го стори?
...

   Кой ти каза,че не ми стиска да се подигравам.
   Ами ЦРУ са се насирали толкова пъти,че аз не мога да броя до толкова  ;D

   Между другото,един от най-големите им провали е ... Фидел Кастро.
Историята е следната: кубинския диктатор Батиста е станал прекалемо брутален,
и Хамериканците са разбрали,че не е в техен интерес да го поддържат.
   И са заложили на Кастро,като са му помогнали за преврата през 1959 г.
   Обаче Фиделчо не е изкал да им играе по свирката,и е предпочел  да се
обвърже със СССР.
   Останалото е добре известно ...

   За прецакалите ЦРУ двойни агенти като Олдрич Еймс също много може да
се говори ...
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Ако не  е Ротшилд има не много други варианти. Единият е католическата църква, който и да я представлява. Не мисля, че е един човек. В крайна сметка, църквата е най-старата институция на планетата. Лихядолетия са могли да трупат власт, средства, познание и влияние. Не мисля, че това се е променило. И до ден днешен, католическата църква не се облага с данъци и има хора, твърдящи, че наистина са най-богатите и могъщите. Друг вариант са наследниците на Ордена на тамплиерите. Или иначе казано илюминатите. Според някой хорица, кръстоносният поход е бил не за да се освободят светите места, а защото са търсели нещо. И са го намерили. Тъй нареченият кивот. Това били писания и знание за това, кои сме ние и на какво сме способни, как можем да живеем според всичко това. Не са ни го предали, защото човечеството не било готово. И може и така да е било. Точно поради това знание тези тамплиери са станали толкова могъщи е богати и то до там, че папата се е уплашил и е наредил да ги избият. Илюминатите държат това познание сега и не мислят да го споделят. Това е вторият вариант. Идва ми на акъл извънземните,  обаче... Тук вече го изтисках измежду пръстите си. Много филми гледам  :D

Виж няма как някой да ти каже някое име и без да имаш никаква представа за него да получиш каквато и да е информация.

Затова предпочитам да ти направя един мой анализ на поредицата за Дюн (Франк Хърбърт).
Писа че я харесваш затова избирам нея  ;)

Там освен 'свободните" от Аракис (обикновенните хора) има още три големи сили:

1.Императора, това е символ и наследство от аристокрацията, кралете и царете и т.н. Политическата власт грубо казано.
2.Ордена на "Бене Джезарит", това е наследството на религията: католицизъм/йезуитство, протестанство и православие.
3.Бене Тлейлакс: наследството от сегашната наука.

Както знаеш всяка от тези сили си има своята силна страна и различни видове сила/мощ и според интереса си сътрудничат или се борят !
За свободните оставям ти да прецениш какви са и защо действието в книгите се развива по този начин  ;D

Тоест това е (според мен) един възможен и вероятен поглед в бъдещото развитие на света.
Фантастика е все пак !!!

Иначе съм с две ръце зад писаното от @go_fire, че имената нямат никакво значение  8)
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 70   Нагоре
« назад напред »