Автор Тема: ПРОБЛЕМИ С УБУНТУ, МОЛЯ ПОМАГАИТЕ :(  (Прочетена 12424 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМИ С УБУНТУ, МОЛЯ ПОМАГАИТЕ :(
« Отговор #60 -: Dec 16, 2010, 15:01 »
radoshow, като гледам много знаеш, кажи ми има ли пакет, отговарящ на language-pack-gnome-bg, но за debian. с ровене в локализациите досега съм постигал само частичен превод, който не ме удовлетворява. Става дума за Parsix, която е страшно изпипана, но поне до предишната версия в нея не беше включена бг локализация.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМИ С УБУНТУ, МОЛЯ ПОМАГАИТЕ :(
« Отговор #61 -: Dec 16, 2010, 16:07 »
Да ти кажа @cybercop за Debian не знам почти нищо.Пробвал съм на LiveCD и даже веднъж го инсталирах с KDE3,но издържа само два дни.Пуснах го да ъпгрейдва и след рестарта се появи KDE4,а не бях му задавал да прави това и се наложи да го махна,защото на компютъра на който го инсталирах не е за KDE4.Наистина от бг-локализацията има още какво да се желае.Не е като примерно при Убунту.Има два варианта да чакаш да пуснат по-пълен превод или сам да почнеш да го превеждаш.Евала правя на двамата братя svetli и lokster,които правят и поддържат УСУ.При тях превода е почти 100%.А за Parsix влязох им сайта и като гледам това си е иранско дистро.Основно поддържат 5-6 езика.За да има и бг-локализация трябва някой да седне и да я преведе.Това най-обикновено става когато някой българин се включи в проекта.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМИ С УБУНТУ, МОЛЯ ПОМАГАИТЕ :(
« Отговор #62 -: Dec 16, 2010, 16:27 »
Аз вече понатрупах опит с Lenny, но колкото пъти съм инсталирал testing, не съм изкарвал и по 3 дена с нея. Все нещо се скапва, а на мен ми трябва много малък повод да махна някоя дистрибуция. Parsix беше изпипана много добре, но липсата на bg локализация направо дразни. Mint 9 debian просто не става. След всеки упдейт- проблем. 2-3 пъти я инсталирах и се върнах на Ubuntu- базирана.
« Последна редакция: Dec 16, 2010, 16:36 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМИ С УБУНТУ, МОЛЯ ПОМАГАИТЕ :(
« Отговор #63 -: Dec 16, 2010, 17:31 »
Ако търсиш стабилност и безпроблемна работа пробвай Arch-а.От два месеца ползвам Arch-Openbox и съм много доволен.Добавил съм бг-локализация и всички приложения,които имат бг превод и стана на български,но най-добре може да каже някой колега който ползва Gnome или KDE,защото аз ползвам предимно конзолата и иконите които съм извел на Десктопа.Също голям плюс е WIKI-то на Arch.Всичко е описано толкова подробно,че и да не знаеш много добре английски пак ще се оправиш.За всеки проблем който съм имал съм намирал решение във WIKI-то,а също и във форума на linux-bg.org.Направиш ли си го веднъж по свой образ и подобие  :) ще ти върши перфектна работа.
Активен

ahmedcholak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМИ С УБУНТУ, МОЛЯ ПОМАГАИТЕ :(
« Отговор #64 -: Dec 17, 2010, 16:43 »
преинсталиран е компютъра... всичко се оправи за сметка на информацията в него...  както и да е... не пиша по тоя въпрос. интересно ми стана че първата инсталация му направих с убунту нетбук... с учакванията да работи по добре нашинката но се оказа че я товари повече от стандартното убунту десктоп... което ме изненада много...  може ли някои да ми обясни защо с убунту десктоп работи с пъти по добре от убунту нетбуг
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМИ С УБУНТУ, МОЛЯ ПОМАГАИТЕ :(
« Отговор #65 -: Dec 17, 2010, 19:04 »
Зависи за коя версия на Ubuntu говориш.

Ако говориш за Ubuntu 10.10, прозоречният мениджър във версията за нетбукове е Muter, доколкото знам. Има доста оплаквания от работата му. Някои фирми, които инсталират такава версия на нетбуковете, предлагани от тях, са решили да пропуснат тази версия и са останали на версия 10.04 (цък).
Скоростта на работа на Muter беше посочена като една от причините за отхвърляне на Gnome shell и преминаване към Unity интерфейс за следващата версия на Ubuntu, но вече базиран на Compiz.
От прочетеното тук - цък, си мисля, че има възможност за избор на друг вид сесия ("Desktop session") от екрана за логване, при която прозоречният мениджър е Metacity (какъвто е в десктоп версията, както и в предишните версии за нетбукове).

Активен

ahmedcholak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМИ С УБУНТУ, МОЛЯ ПОМАГАИТЕ :(
« Отговор #66 -: Dec 18, 2010, 12:34 »
Аз по принцип съм си класик... убунту 10.10 мн ми допада... и работи невероятно добре с тая машинка... Разочарова ме оня ден но... реших да му дам още един шанс защото допускам че грешката може би си е моя...  Не му давах доста време да ъпдейтва и... допускам да е от това... малко тежка ми се вижда работата в терминала... но това е ново предизвикателство... с хора като Вас се надявам лека полека да започна и аз да разбирам по нещо... Ако има информация за начинаещи в мрежата... дайте някакви линкове та и аз да взема поне основните неща да понауча...
Активен