Автор Тема: проблеми с Ubuntu Mate 16.04  (Прочетена 10195 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #15 -: Aug 03, 2018, 09:08 »
Няма нужда от толкова страсти.
@Yasen6275 редовно поражда разни насилствени желания у някои от хората тук. В истинския свят не зная, как е. Дано обърне внимание някой ден на този факт. Малко се учудвам, щото обикновено линукс общността е общност и такова поведение не се толерира, пък и лично аз не бих работил в екип с човек, за който ще трябва да изразходвам енергия, за да го търпя. Другия вариант е тотален игнор, обаче пък е и по-лош, защото обикновено хората от това се дразнят най-много. Да се прави някой около тях, че не съществуват. Никой сигурно не се ражда такъв, но каквото и да му се е случило през годините, е незряло, да си го изкарва на обкръжението, пък било и в замиращ форум. Ай успешен ден от мен!
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #16 -: Aug 03, 2018, 09:58 »
Цитат
остават да работят два процеса, които задържат системата и пречат да се изключи

тфа кат уиндоус, бе
Активен

bot

  • Гост
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #17 -: Aug 03, 2018, 10:41 »
А кой си ти колега ? По-прави, кой си бил преди да се махнеш и да те изтрият ?

 аз съм бе Ачка - bot, това си ми е оригиналния акаунт, преди няколко дена реших да го пробвам дали е активен и успях да се логна с оригиналната си парола.  Сигурно не ме помниш, не бях особенно активен пък и това беше преди сума ти време - около 5-6 години.

Няма нужда от толкова страсти.
@Yasen6275 редовно поражда разни насилствени желания у някои от хората тук. В истинския свят не зная, как е. Дано обърне внимание някой ден на този факт. Малко се учудвам, щото обикновено линукс общността е общност и такова поведение не се толерира, пък и лично аз не бих работил в екип с човек, за който ще трябва да изразходвам енергия, за да го търпя. Другия вариант е тотален игнор, обаче пък е и по-лош, защото обикновено хората от това се дразнят най-много. Да се прави някой около тях, че не съществуват. Никой сигурно не се ражда такъв, но каквото и да му се е случило през годините, е незряло, да си го изкарва на обкръжението, пък било и в замиращ форум. Ай успешен ден от мен!

 Не мисля че форума е западащ - това е най-сериозния български Линукс форум и мисля че трябва да му се обръща повече внимание, виждам че почти всички от старите потребители са все още активни - ей ме на и мен обратно и ще се опитвам да помагам с каквото мога.

Цитат
остават да работят два процеса, които задържат системата и пречат да се изключи

тфа кат уиндоус, бе

ей за това иде реч:

https://www.google.co.in/search?q=A+stop+job+is+running+for+Session+1&safe=active&rlz=1C1GCEA_enIN790IN790&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwijvaCar9DcAhWBEVAKHbbrDb8Q_AUIDSgE&biw=1366&bih=674#imgrc=2LUay-xXNjoZEM:

и това е само един от проблемите там.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #18 -: Aug 03, 2018, 10:56 »
Тъй де! Ако нещо работи, не го пипаш. Всички обаче са се юрнали да изкарват нови технологии, бълват се какви ли не идеи и половината от тях все някой ще се опита да ги приложи. Ма колко работят и колко не, потребителите ще покажат. Преди това са си оскубали косите, заради същите тези "подобрения"  и промени. Никой ли вече не тества софтуер?! Или го тестват само за грешки в кода...
Тази максима, която е толкова важна за търговците май се разпростира върху всичко вече. Не е важно, какво предлагаш и какво му е качеството, важното е да си пръв.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #19 -: Aug 03, 2018, 10:57 »
Наистина нямам спомен, ама помислих че навремето е бил друг ника. И затова попитах.

Да сме живи и здрави, другото ще се намести. Хубав ден и от мен.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #20 -: Aug 03, 2018, 13:06 »
А кой си ти колега ? По-прави, кой си бил преди да се махнеш и да те изтрият ?

 аз съм бе Ачка - bot, това си ми е оригиналния акаунт, преди няколко дена реших да го пробвам дали е активен и успях да се логна с оригиналната си парола.  .....
Цитат
Дата на регистрация:   Юли 26, 2018, 10:08
И един шоколад завива станьола в мармот.
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #21 -: Aug 03, 2018, 13:25 »
Тъй де! Ако нещо работи, не го пипаш. Всички обаче са се юрнали да изкарват нови технологии, бълват се какви ли не идеи и половината от тях все някой ще се опита да ги приложи. Ма колко работят и колко не, потребителите ще покажат. Преди това са си оскубали косите, заради същите тези "подобрения"  и промени. Никой ли вече не тества софтуер?! Или го тестват само за грешки в кода...
Тази максима, която е толкова важна за търговците май се разпростира върху всичко вече. Не е важно, какво предлагаш и какво му е качеството, важното е да си пръв.

като... systemd
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #22 -: Aug 03, 2018, 13:31 »
Тъй де! Ако нещо работи, не го пипаш....
Прекрасна рецепта да се остане в каменната ера.  Жалко че някакви идиоти са измисли бронза, желязото и полупроводниците.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #23 -: Aug 03, 2018, 13:33 »
И да не забравяме и "целите проводници" на бай Тодор.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bot

  • Гост
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #24 -: Aug 03, 2018, 13:38 »
А кой си ти колега ? По-прави, кой си бил преди да се махнеш и да те изтрият ?

 аз съм бе Ачка - bot, това си ми е оригиналния акаунт, преди няколко дена реших да го пробвам дали е активен и успях да се логна с оригиналната си парола.  .....
Цитат
Дата на регистрация:   Юли 26, 2018, 10:08
И един шоколад завива станьола в мармот.

 Някой от админите да убеди идиота че е идиот моля!
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #25 -: Aug 03, 2018, 14:55 »
@Yasen6275 редовно поражда разни насилствени желания у някои от хората тук. В истинския свят не зная, как е.
Сигур' жена му го бие.
Това му е хубавото на СистемД, че те кара да мислиш и се чудиш и да си почиваш отвреме на време и киберКопа да го възхвалява до небето а и ти казва да четеш логовете.

А иначе системД-то не казва ли какво точно чака?
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #26 -: Aug 03, 2018, 15:05 »
Тъй де! Ако нещо работи, не го пипаш....
Прекрасна рецепта да се остане в каменната ера.

Абе и аз съм на това мнение. Един път и аз да се съглася с Ясен. Виж само какви физични закони и каква математика използваме. Някои са писани/открити още през 1700г. Не може то така технологиите още да използват средновековни физични закони. Това трябва да се промени и да се измислят нови закони и съвременна математика.

И да не забравяме и "целите проводници" на бай Тодор.

Ето на. Даже и бай Тошо е виждал недостатъка на полу-проводниците и небходимостта да се мигрира към цели съвременни проводници.
« Последна редакция: Aug 03, 2018, 15:20 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #27 -: Aug 03, 2018, 15:28 »
Тъй де! Ако нещо работи, не го пипаш....
Прекрасна рецепта да се остане в каменната ера.
Абе и аз съм на това мнение. Един път и аз да се съглася с Ясен. Виж само какви физични закони и каква математика използваме. Някои са писани/открити още през 1700г. Не може така технологиите още да използват средновековни физични закони. Това трябва да се промени и да се измислят нови закони и съвременна математика.
...
(Физични закони и математика)=(технологии)
Seems legit
Активен

malin

  • Гост
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #28 -: Aug 03, 2018, 17:41 »
аз съм бе Ачка - bot, това си ми е оригиналния акаунт

Ку намериш стария аватар - ще е ... по-лесно, някак си...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: проблеми с Ubuntu Mate 16.04
« Отговор #29 -: Aug 03, 2018, 18:10 »
Тъй де! Ако нещо работи, не го пипаш....
Прекрасна рецепта да се остане в каменната ера.  Жалко че някакви идиоти са измисли бронза, желязото и полупроводниците.
Да ти е минавало през ума, че от броз са правели първо оръжия? Както и от желязото. На практика още сме в каменната ера  и не сме мръднали от пещерите, а като гледам, скоро няма да се случи. Поведението ни и мисленето ни, не е много по-различно от това на каменния човек.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.