Автор Тема: Проблем със сървъра - Ubuntu 10.04  (Прочетена 1282 пъти)

Becks

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте,
имам следния проблем със сървърът ми....след като го ъпгрейднах от 9.10 до 10.04 ( може и съвпадение да е ) започна да прави странен проблем. Както си ми работи ПЦ-то дори не на 50% натоварено спира работа, но не напълно....в смисъл че като пусна пинг до сървъра пинг върви перфектно. Като тръгна да се логвам през SSH обаче лагва страшно много. След като дам да се кънектна към него ме пита за юзер след около 2-3 мин. понякога и повече. По същия начин и за паролата. Дори и да ги въведа обаче не мога да получа достъп.
След като се рестартира компа обаче всичко тръгва наред.
Сървърът служи само за Уеб Сървър на няколко сайта, но натовареността не е изобщо голяма - около 400 посещения дневно. Интересно е че това ми го направи за пръв път преди 1 седмица. След това преди 3 дни и днес вече 2 пъти.
Лошото е че сървърът ми се намира на отдалечено място и рестарта е труден. За това се надявам да ми помогнете да корегирам проблема.


Благодаря предварително
« Последна редакция: Jun 20, 2010, 11:51 от Becks »
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Проблем със сървъра - Ubuntu 10.04
« Отговор #1 -: Jun 20, 2010, 19:06 »
1) Погледни си логовете какво казват. Влизаш в /var/log и почваш да гледаш наред по логовете какво пише (например - syslog, messages, kern.log, daemon.log);

2) Преинсталирай ssh, виж му настройките дали всичко е наред;

3) Виж си DNS дали са ти наред - първо дали ги има и второ дали са правилните;

4) Наблюдаваш си системата с htop, w, who, netstat -utwalpn за странности;

5) Влез в конзолния aptitude и виж за счупени/проблемни пакети след ъпгрейда и ако има такива си ги оправи (преинстал, упгрейд, доунгрейд). На мен ми се наложи да downgrade VirtualBox, че нещо не бачкаше като хората с подразбиращата се версия в Кубунту 10.04;

6) Никога, ама никога не ъпгрейдвай до нова версия на "production system" ако не са минали поне 3мес., че поне да са си пооправили повечето бъгове, че тая версия на Убунту е натъпкана с бета версии на софта. Аз си ъпгрейднах Кубунтуту от 9.10 на 10.04, че бях любопитен, ама поне изчаках 1мес. и после трябваше да оправям някои неща, имаше проблем с някои зависимости и някои пакети бяха в състояние hold, та трябваше допълнителна работа с aptitude да си оправя нещата. Следващия път смятам да чакам поне 3мес. докато ъпгрейдна, особено когато текущата ми система е добре работеща и нямам нужда от най- най- новия софт;
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
проблем с ubuntu
Настройка на програми
knoppix 1 4242 Последна публикация May 23, 2005, 01:48
от knoppix
Ubuntu 5.04 Първи Старт
Настройка на програми
vejdi_86 6 5209 Последна публикация Jul 26, 2005, 02:15
от tech_noir
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 7790 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 21486 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 8199 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu