Автор Тема: Audacious на Maemo 5  (Прочетена 4853 пъти)

morbid_viper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 266
  • Distribution: (Open)SUSE since v5.3 (1999)
  • Window Manager: KDE ориентиран
    • Профил
Re: Audacious на Maemo 5
« Отговор #15 -: Dec 31, 2012, 00:56 »
/извън-темата
еей… обичаме си ги тия n900 и това си е. и моят отказвам да го сдам, въпреки давенето в морето и мъкнене по сервизи преди да ми го върнат в работещо състояние.
всъщност най-важното нещо (за мен) в този телефон е клавиатурата и терминалът — просто няма друг смислен начин да оправяш каши през ssh. и адроидска и ios пръчкам имам, но в това отношение са светлинни години назад, а все пак който с каквото си изкарва хляба…
Активен

-------------------------------------------------
Blessed are we to taste this life of sin!
-------------------------------------------------
Registered Linux user #251276

vipthx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
  • Distribution: Kubuntu 14, Maemo 5
  • Window Manager: KDE+LXDE, Hildon
    • Профил
Re: Audacious на Maemo 5
« Отговор #16 -: Jan 13, 2013, 04:50 »
Така и така в тая тема говорим за N900, някой подкарвал ли си е wine на него? При опит да го инсталирам ми каза, че му липсва linux-kernel-headers. Изтеглих го от тук и като опитах да го инсталирам с dpkg ми каза, че влиза в конфликт с linux kernel flasher (ако не се лъжа).
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Audacious на Maemo 5
« Отговор #17 -: Jan 13, 2013, 16:56 »
Ей, ей, не се спря да теглиш самостоятелни пакети и да се опитваш да ги инсталираш ръчно :) За последен път ти казвам - ползвай хранилищата за всичко, което намираш там! Тегли самостоятелни пакети само в краен случай! Хората си играят да поддържат хранилища за твое улеснение, а ти не ги бръснеш за слива.
Пакетът wine е в Extras-devel хранилището. Активирай го, ако текущо не ти е активирано, и инсталирай wine през Application Manager. Ако още не си установил как да търсиш пакети в Application Manager, когато отвориш списъка с пакети, почни да пишеш на хардуерната клавиатура (в случая пиши wine) и пакетите ще се филтрират според написаното. Цъкни да се инсталира wine! Няма нужда да цъкаш да се инсталират другите пакети, които ще видиш, когато търсиш wine в Application Manager - те ще се инсталират автоматично заедно с wine.
Имай предвид, че това е ARM версия на wine. Т.е., очаква програмите, които пускаш през него, да са компилирани за ARM, каквито са програмите за PocketPC и WinCE (гледай типа на процесора, защото има и други). Аз съм го пробвал само в опит да пусна iGo, версията за WinCE, но не ми се получи и не съм се занимавал повече. Ти за какво смяташ да го ползваш?
Има разни опити на някои хора да подкарват x86 версията на wine през ARM версията на qemu, което би ти позволило да пускаш програми за десктоп версията на Windows (например, Windows XP) под Maemo, имат някакъв успех, но не съм се занимавал по въпроса. Можеш да се зачетеш в темите на maemo.org. Попадал съм и на опити за пускане на WinCE и Windows 95 на N900, но и с това не съм се занимавал, защото нито е легално, нито намирам някакви ползи за мен. Но ти си разцъкай, ако искаш. Само виж някак да си оптимизираш действията, че да не си стъжняваш живота сам, като с тегленето на пакети за ръчна инсталация, вместо ползването на хранилища ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

vipthx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
  • Distribution: Kubuntu 14, Maemo 5
  • Window Manager: KDE+LXDE, Hildon
    • Профил
Re: Audacious на Maemo 5
« Отговор #18 -: Jan 13, 2013, 22:42 »
Точно с Application Manager се опитах да инсталирам wine, обаче там не видях Linux-kernel-headers и затова опитах ръчно  :). Иначе - да, искам да експериментирам с x86 приложения.  ::)
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Audacious на Maemo 5
« Отговор #19 -: Jan 13, 2013, 23:03 »
Точно с Application Manager се опитах да инсталирам wine, обаче там не видях Linux-kernel-headers
Тогава ще предположа, че все още не си преинсталирал системата, както те посъветвах преди, и както се и очаква от това, сега продължаваш да се спъваш от странностите в системата, която си заварил. Това е страницата на пакета wine в Extras-devel хранилището. Виждаш ли сред зависимостите kernel-headers? Няма го. И го няма, защото пакетът wine не зависи от тях. Аз в момента нямам инсталирани kernel-headers, но пакетът wine се инсталира без проблем и без да удовлетворявам ръчно някакви допълнителни зависимости, които не се инсталират автоматично заедно с пакета.
Аз мога да ти помагам само с указания, съответстващи на стандартна система, или, ако има някакви измествания от стандартното, на база точните ти обяснения за тези измествания. Ама ти продължавай да не си преинсталираш системата, хвърляй боб и се мъчи като грешен дявол ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

vipthx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
  • Distribution: Kubuntu 14, Maemo 5
  • Window Manager: KDE+LXDE, Hildon
    • Профил
Re: Audacious на Maemo 5
« Отговор #20 -: Jan 14, 2013, 13:33 »
Все още чупя системата и затова не съм го преинсталирал. Иначе като разбера накрая какво искам, ще го преинсталирам и ще си го ползвам  :)
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Audacious на Maemo 5
« Отговор #21 -: Jan 14, 2013, 13:40 »
Хубаво, но нищо не ти пречи да преинсталираш и два пъти, нали? Вместо сега да се занимаваш със система, която ти носи много неясноти, сложи си чиста система, разучи я, счупи я, както ти отърва, и когато разбереш какво искаш, пак преинсталирай. Да не се окажеш накрая свикнал със сегашната странна организация в системата и когато преинсталираш, отново да се озовеш в небрано лозе и цялата мъка сега да се окаже напразна :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти