Автор Тема: Yandex Aura  (Прочетена 13638 пъти)

User13

  • Гост
Yandex Aura
« -: May 17, 2019, 19:58 »
Предполагам сте чували вече за новата руска социална мрежа Яндекс Аура. Какво мислите за нея?
Ако някой има интерес разполагам с няколко покани и мога да ги изпратя на email в Яндекс.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Yandex Aura
« Отговор #1 -: May 17, 2019, 20:14 »
Нито съм чувал, нито съм чел нещо за тия новости.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Yandex Aura
« Отговор #2 -: May 17, 2019, 21:22 »
И аз не зная нищо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

User13

  • Гост
Re: Yandex Aura
« Отговор #3 -: May 17, 2019, 21:41 »
Еми питайте Гугъл. :)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Yandex Aura
« Отговор #4 -: May 18, 2019, 03:52 »
Еми питайте Гугъл. :)

Ха-хах
Каза човекът с покани(те) за Яндекс... колега или си объркал имейлите/поканите или търсачката
А що да не питаме Яндекс ?!

Както и да е - те нали скоро си затварят интернета - едва ли ще има много облагодетелствани от т'ва че имат Яндекс акаунт за какавато и да им е услуга

Why Russia is about to disconnect itself from the internet
Активен

User13

  • Гост
Re: Yandex Aura
« Отговор #5 -: May 18, 2019, 06:04 »
Която и търсачка да се пита има инфо!
А ти колега явно не си запознат, че сървърите на Yandex не са само в Русия.
Интересите на компанията не са насочени само към руския пазар.
« Последна редакция: May 18, 2019, 06:06 от User13 »
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Yandex Aura
« Отговор #6 -: May 18, 2019, 06:13 »
Еми питайте Гугъл. :)

Ха-хах
Каза човекът с покани(те) за Яндекс... колега или си объркал имейлите/поканите или търсачката
А що да не питаме Яндекс ?!

Както и да е - те нали скоро си затварят интернета - едва ли ще има много облагодетелствани от т'ва че имат Яндекс акаунт за какавато и да им е услуга

Why Russia is about to disconnect itself from the internet
Спокойно нищо не затварят, само гледат да са независими от главните DNS сървъри които в по-голямата си част са в САЩ. И като нищо могат да изпълнят команда от правителството на САЩ, както изпълняват редица американски фирми като Фейсбук, Гугъл, Епъл, Твитър...
Който чете и вярва на грешните новини може утре да се обеси щото така са му казали там :D Срещу Русия се води война и засега е предимно в интернет, и такива фино обработени новини са част от нея. Американците неотдавна отделиха едни милиони за пускане на такива фалшиви новини...
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Yandex Aura
« Отговор #7 -: May 18, 2019, 08:42 »
Предполагам сте чували вече за новата руска социална мрежа Яндекс Аура. Какво мислите за нея?

Аман от „социални“ мрежи. Все пак погледнах за какво става въпрос:
Цитат
Правило 1: Никаких ботов и мертвых аккаунтов, только живые люди

Завести пустой профиль в «Ауре» невозможно. При регистрации вам необходимо указать свои личные данные: пол, возраст, геолокацию и отметить интересы, по которым в дальнейшем и будет формироваться лента новостей.

Не пройдут здесь и аватарки в виде котиков, зайчиков и даже фото в полный рост. Только портретные качественные снимки, где четко видно лицо. Если «Аура» не сможет распознать ваш фейс, вас попросят загрузить другое изображение. При этом обязательна верификация по фото.
Кръвна група? Проба от изпражнение? Тия трябва да ми плащат много сериозни пари, ако искат да получат толкова много информация. И пак бих се замислил...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Yandex Aura
« Отговор #8 -: May 18, 2019, 10:02 »
Хах, това е забавно! Няма как да се набутам на място, където не мога да си направя профила такъв, какъвто аз искам. С данните, които на мен ми изнасят. Почти никъде в интернет не си слагам истинското име и данни. Изключвам регистрации за разни финансови услуги и прочее.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

User13

  • Гост
Re: Yandex Aura
« Отговор #9 -: May 18, 2019, 13:42 »
Офф... какво се правите на супер анонимни хакери. Всички сте споделили къде къде повече лична информация във Фейсбук. Фейсбук и Гугъл знаят всяка ваша стъпка, клик, търсене, интерес, харесване ама сега хайде ще се правим на интересни.
Социалната мрежа е много добре измислена, и според мен доста по сполучлива от вече закритата Google+
Особено за ИТ специалисти ми се струва, че ще е интересно място. Групите за технологии и разработка са най-многобройни.
Хайде стига с тази наложена от различни "демократични" държави омраза към Русия!
И да ще ви трябва да си размърдате мозъка с руския език, защото ще ви е доста по-интересно.
Освен това Yandex имат и други доста интересни и успешни проекти, като Yandex Zen.
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Yandex Aura
« Отговор #10 -: May 18, 2019, 14:12 »
Офф... какво се правите на супер анонимни хакери. Всички сте споделили къде къде повече лична информация във Фейсбук. Фейсбук и Гугъл знаят всяка ваша стъпка, клик, търсене, интерес, харесване ама сега хайде ще се правим на интересни.
Анонимност в И-нет е ясно, че няма. Социалките са пуснали пипълца навсякъде и смучат информация, но да идеш и доброволно да им я изсипеш, че и да им я потвърдиш лично е абсолютно безотговорно поведение!

Хайде стига с тази наложена от различни "демократични" държави омраза към Русия!
Омразата е към търговците на лична информация. И към спамерите тоже.
Активен

User13

  • Гост
Re: Yandex Aura
« Отговор #11 -: May 18, 2019, 14:32 »
Офф... какво се правите на супер анонимни хакери. Всички сте споделили къде къде повече лична информация във Фейсбук. Фейсбук и Гугъл знаят всяка ваша стъпка, клик, търсене, интерес, харесване ама сега хайде ще се правим на интересни.
Анонимност в И-нет е ясно, че няма. Социалките са пуснали пипълца навсякъде и смучат информация, но да идеш и доброволно да им я изсипеш, че и да им я потвърдиш лично е абсолютно безотговорно поведение!

Хайде стига с тази наложена от различни "демократични" държави омраза към Русия!
Омразата е към търговците на лична информация. И към спамерите тоже.
Единственото е една снимка, пол, какъвто искаш :) възраст каквато искаш, геолокация - подпарвя се лесно. Та за една снимка проблем ли ще правим?
Фейсбук и Гугъл постоянно ти знаят локацията, също и пола и възрастта.
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Yandex Aura
« Отговор #12 -: May 18, 2019, 15:26 »
Фейсбук и Гугъл постоянно ти знаят локацията, също и пола и възрастта.
Събират се някакви данни, които не е ясно до колко са достоверни. Съвсем друго качество са данните, които дадено лице лично потвърждава. Какви знания има, какви интереси, с какво се занимава, кой идол възхвалява, коя партия подкрепя, от какво е болен и т.н.
Това, че народът е технически неграмотен и му е казано, че е задължително да споделя всичко с всички НЕ Е НОРМАЛНО!
Активен

User13

  • Гост
Re: Yandex Aura
« Отговор #13 -: May 18, 2019, 15:53 »
Така е всеки си решава какво иска да споделя и на кого. За мен лично не е проблем Yandex, да има моя снимка и да ми знае пола възрастта и това, че се интересувам от техника примерно.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Yandex Aura
« Отговор #14 -: May 18, 2019, 15:54 »
Наясно съм, че анонимност няма. Не се противя на това - такъв е светът в момента. Но насилствено да ми искат самоличност... няма да стане. За какво им е? Освен за търговия с данни и да ми продават разни неща, за нищо друго. Не, благодаря! Мога да мина и без такава социална мрежа.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.