Автор Тема: проблем с инсталиране  (Прочетена 4647 пъти)

kingich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: проблем с инсталиране
« Отговор #15 -: Feb 08, 2017, 17:49 »
Явно има някакъв проблем с флашката. Опитах се да инсталирам от нея на друг компютър. Докато тествах ОС без инсталация, си работеше нармално. После, като я инсталирах и рестартирах компютъра, отново ми даде същата грешка, както и на домашния ми компютър. Ще си правя друга флашка. В тази връзка моля, някой ако има възможност да ми обясни по стъпки, като на пълен олигофрен в линукса (какъвто и съм, де), как точно да направя инсталацията, че да се инсталира на мястото на старата дистрибуция. 4096bits не разбрах, къде се слага тази отметка, за да инсталира върху другата дистрибуция. опитах в къщи, но ми показа, че разпознава две системи (вистата и прецаканата) и ми предложи, доколкото си спомням, да ми я запише допълнително, като трета, заедно с тях. Виждам, че си писал, че трябва да форматирам дял. Това предполагам, че трябва да стане от бутващата флашка с geparted и после да я накарам някак си да се запише там?
Активен

kingich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: проблем с инсталиране
« Отговор #16 -: Mar 09, 2017, 15:45 »
Явно въпроса ми е доста тъп и не си заслужава отговора. Въпреки всичко, ще си кажа какво направих. Тъй като не намерих никъде достатъчно подробни указания, като за пълен лаик, инсталирах заедно с другите две ОС и УСУ. при инсталацията му четох внимателно, къде има опция да го сложа на мястото на друга ОС, но такава не открих. И сега си имам три ОС, от които работят две (добре, че има място на диска).
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: проблем с инсталиране
« Отговор #17 -: Mar 09, 2017, 16:26 »
Не го взимай лично или защото ти е тъп въпроса, не сме отговорили. Аз поне не бях чел тази тема от доста време, а и не влизах също известно време във форума. Всички сме почнали от нулата. Не сме научили нищо в утробата на мама.

Та, по време на инсталацията ще те пита на кой дял да пляснеш системата. След като избереш дяла, избираш Edit. Там трябва да укажеш точката на монтиране, която е / в почти всички случаи. Трябва да имаш на това място и отметка, за форматиране на дяла. Цъкаш я, да е избрано.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

kingich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: проблем с инсталиране
« Отговор #18 -: Mar 12, 2017, 18:45 »
#4096bits
Благодаря ти за помощта. Успях да инсталирам LXLE успешно. Вече имам три работещи ОС. Неможах да разбера как да обединя двата дяла на УСУ и старата LXLE, и на тяхно място да инсталирам новата LXLE, като по този начин да имам само две ОС. Предполагам, че има някакъв начин, но на мен ми е неизвестен.

Колкото до първоначалните ми проблеми се оказа, че не трябва да се сменя езика на инсталацията, защото има някакъв бъг.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: проблем с инсталиране
« Отговор #19 -: Mar 12, 2017, 19:41 »
Привет! Радвам се, че си се оправил. При инсталацията на новата система, когато избираш, в кой дял да я инсталираш, от списъка с дяловете можеш да изтриеш който дял поискаш. Просто изтриваш дяла с инсталираното УСУ и разширяваш размера на дяла с LXDE. Има контроли за тази работа. Просто ги хващаш и ги плъзгаш, за да вземеш цялото свободно пространство, където е бил стария дял и да разшириш този, който ти е нужен за инсталацията. Аз обикновено като правя такова нещо и не ми трябва някой дял, трия всичко ненужно и ги създавам наново.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.