Автор Тема: Ekiga-icq  (Прочетена 1337 пъти)

achkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Ekiga-icq
« -: Dec 12, 2006, 23:21 »
Ако може някои да ми обясни нещата с тея 2 понятия защото нещо немога да ги разбера как са.Наскоро гледах че ICQ са вкарали телефон между потребителите които доколкото разбрах е на VOIP протокола ,а Ekigata също е със същия протокол.Възможно ли е от Екига да си приказвам с някои които е на ICQ и ако е възможно как .. ?!
Активен

saseda

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
    • Профил
    • WWW
Ekiga-icq
« Отговор #1 -: Jul 28, 2007, 18:45 »
И мен това ме интересува: дали с Ekiga -та ще мога да си пиша с някой, който ползва ICQ и как, ако може?   ':huh:'
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Ekiga-icq
« Отговор #2 -: Jul 30, 2007, 20:15 »
VOIP не е протокол, а обобщено название на технологии за предаване на телефонни разговори през Интернет. Ekiga поддържа два протокола за Интернет телефония - H.323 и SIP. Първият може да се използва за връзка с Net Meeting и май с MSN Messenger, а вторият със стандартни програми за Интернет телефония.

Не знам какъв точно протокол подъържа ICQ но съм 100% сигурен че разговорите ще работят само с официалният клиент.

А ако само искаш да си пишеш с някой който ползва ICQ може да използваш някоя от следните програми - Pidgin, Kopete, LICQ, SIM, Centericq и още куп други, но не и Ekiga.



Активен